Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo 1.6 16V ABS свети след смяна на лагер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Bravo 1.6 16V ABS свети след смяна на лагер

    Здравейте колеги. Смених преден десен лагер и от тогава лампата на ABS свети постоянно. След това видях на стария лагер че от едната страна капачето е пластмасово. Дали съм сложил лагера наобратно и за това да свети лампата на ABS?
    Fiat Bravo 1.6 16V 103 к.с.

    #2
    Коя година е произведена колата?
    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

    Коментар


      #3
      1999
      Fiat Bravo 1.6 16V 103 к.с.

      Коментар


        #4
        Това е магнитната гривна по която отчита оборотите на колекото и ако може да се обърне лагера ще е проблем.

        Коментар


          #5
          Ми може да се обърне Върви си иначе нормално. Сега като каза магнитна - верно че не ми приличаше много на пластмасова. Май няма да си играя да го избивам пак лагера, ще сложа гривната от стария лагер
          Fiat Bravo 1.6 16V 103 к.с.

          Коментар


            #6
            Първо... какви лагери купи по, колко лева и спомена ли, че са за автомобил с ABS? От старите лагери да вземеш пластмасовите пръстени и да ги сложиш на новите... някой бе споменал, че ставало, но аз лично не мога да си го представя, как ще се получи...
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Най-вероятно си с новия модел ABS, на който датчиците взимат сигнал точно от този специален лагер, а не от карето като на по-старите.И може да не си взел правилния лагер. Разгледай и упътването: http://www.fiat-bg.org/Downloads/Boo...g%20System.pdf
              Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

              Коментар


                #8
                Ами комплекта (лагер, зегер и гайка) беше 110 лв - за ABS. Лагерът е същия като стария.
                Fiat Bravo 1.6 16V 103 к.с.

                Коментар


                  #9
                  RyDeR написа:
                  Ами комплекта (лагер, зегер и гайка) беше 110 лв - за ABS. Лагерът е същия като стария.
                  Хъм... еми толкова струват, дори малко скъпичко си ги взел. Има няколко вероятности... или майсторите да са ти подменили лагерите, или да не са ги монтирали с магнитните пръстени в посока към мотора, или да са прецакали някой от датчиците.
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    Ами аз сам си го сменях и пръстена сигурно не е към мотора. После като видях, че свети лампата погледнах стария лагер и видях, че от едната страна е "пластмаса".
                    Fiat Bravo 1.6 16V 103 к.с.

                    Коментар


                      #11
                      RyDeR написа:
                      Ами аз сам си го сменях и пръстена сигурно не е към мотора. После като видях, че свети лампата погледнах стария лагер и видях, че от едната страна е "пластмаса".
                      Еми, колега... сваляй и разменяй! На моите лагери с големи надписи на горната част на кутията пишеше да се внимава с монтажа и, че магнитният пръстен трябва да е от страната на мотора. Между другото, как успя да ги избиеш и набиеш лагерите, преса ли имаш?
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        А бе хич не ми се избива пак, ще пробвам само магнитния пръстен да сменя. С преса - самоделка Ще пиша през уикенда какво е станало.
                        Fiat Bravo 1.6 16V 103 к.с.

                        Коментар


                          #13
                          И да не искаш трябва да го оправиш защтото няма да ти работи ABS системата.То според мен този ABS не помага,но това си е мое мнение.
                          FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

                          Коментар


                            #14
                            Ами гривната смених, оправи се работата Ако на някой му се случи подобно нещо да има впредвид, че лампата на ABS ще изгасне след като се измине 1 км (поне при мен така стана). Поздрави на всички.
                            Fiat Bravo 1.6 16V 103 к.с.

                            Коментар


                              #15
                              RyDeR написа:
                              Ами гривната смених, оправи се работата Ако на някой му се случи подобно нещо да има впредвид, че лампата на ABS ще изгасне след като се измине 1 км (поне при мен така стана). Поздрави на всички.
                              Да, АБС_а му трябва врене за да се самообучи.

                              Коментар

                              Working...
                              X