Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пръскалки за задното стъкло на Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пръскалки за задното стъкло на Мареа

    Колеги,не ми пръскат пръскалките на задното стъкло.Знам,че някъде има възвратно клапанче,което блокира,но не мога да го намеря,а не ми се иска да разколачвам всичко,за да го търся.Някой имал ли е този проблем с Мареата и дали е това клапанче решението.

    #2
    Моторчето се намира пред казанчето за течността. Ако размениш маркучетата ще разбереш дали е от него или от клапанчето.Ако е от клапанчето - маркучето ти минава под чистачката пред шофьора. Ако не го виждаш издърпай леко маркучето и ще го видиш. Размонтирай го и го подмени с ново, другия вариант е да смениш мембраната, можеш да си изрежеш нова от гумена ръкавица.
    Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
    Moonsteppers - All over the world and beyond ...

    Коментар


      #3
      null.zero написа:
      Моторчето се намира пред казанчето за течността. Ако размениш маркучетата ще разбереш дали е от него или от клапанчето.Ако е от клапанчето - маркучето ти минава под чистачката пред шофьора. Ако не го виждаш издърпай леко маркучето и ще го видиш. Размонтирай го и го подмени с ново, другия вариант е да смениш мембраната, можеш да си изрежеш нова от гумена ръкавица.
      Ако питаш мен и намериш клапанчето направо го махай.Сега ще започнат съвети ,че клапанчето държало течноста в маркучите за да започнат да пръскат веднага.При мен без клапанче няма почти никакво закъснение при пръскане на задното стъкло.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Благодаря.Ще видя какво ще направя.

        Коментар

        Working...
        X