Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пръскалки за фаровете на ТИПО/Темпра ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пръскалки за фаровете на ТИПО/Темпра ?

    Значи искам да си сложа такива на темпричката въпроса е имали темпра със фабрични пръскалки за фаровете или не Защото утре като мина през италянеца да знам да не се излагам и ако няма (в коео съм почти убеден) от каква друга Фиатка биха седяли няй добре ? Искам някакви мънички не примерно каквито са на Ауди 80 а и ако някой е слагал и чистачки допълнително на фаровете да даде някоя друга идея как, къде, защо итн
    кара Fiat Tipo 1.6 ,Fiat Tempra 1.8 16V

    #2
    Re: пръскалки за фаровете на ТИПО/Темпра ?

    darkveidar написа:
    Значи искам да си сложа такива на темпричката въпроса е имали темпра със фабрични пръскалки за фаровете или не Защото утре като мина през италянеца да знам да не се излагам и ако няма (в коео съм почти убеден) от каква друга Фиатка биха седяли няй добре ? Искам някакви мънички не примерно каквито са на Ауди 80 а и ако някой е слагал и чистачки допълнително на фаровете да даде някоя друга идея как, къде, защо итн
    Само стоенето на бронята им ще е добре нищо друго.Разход голям ефективност почти нулева.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      а само пръскалки ? Ще имали файда ? че ми писна постоянно по бензиностанциите да бърша фарове
      кара Fiat Tipo 1.6 ,Fiat Tempra 1.8 16V

      Коментар


        #4
        Има Типота(моето примерно) с фабрични чистачки на фаровете ,но без пръскалки.Ако си намериш такива моторчета и пригодиш пръскалки,ще има ефект.Но ще е голяма играчка,дали си заслужава труда се замисли.

        Коментар


          #5
          Как така има чистачки а няма пръскалки ??? Нещо ни виждам логика да няма пръскачки А и аз си мислех пръскалките да ги вържа към помпичката за чистачките с маркучета без да слагам други моторчета
          кара Fiat Tipo 1.6 ,Fiat Tempra 1.8 16V

          Коментар


            #6
            Ти не виждаш логика,обаче италиянеца е видял.Ако не вярващ ще направя снимки :D

            Коментар


              #7
              хахаха да , Просто ми стана странно какво мият тия чистачки при положение че няма вода
              кара Fiat Tipo 1.6 ,Fiat Tempra 1.8 16V

              Коментар


                #8
                darkveidar написа:
                хахаха да , Просто ми стана странно какво мият тия чистачки при положение че няма вода
                Аз залагам,че идеята не е да мият,щото наистина няма как.По-скоро са за дъжд...само това ми идва наум.Мисля че се включват като включиш чистачките,но не съм сигурен защото не работят при мен...

                Коментар


                  #9
                  SHB написа:
                  darkveidar написа:
                  хахаха да , Просто ми стана странно какво мият тия чистачки при положение че няма вода
                  Аз залагам,че идеята не е да мият,щото наистина няма как.По-скоро са за дъжд...само това ми идва наум.Мисля че се включват като включиш чистачките,но не съм сигурен защото не работят при мен...
                  Да точно така! Що не си ги оправиш, голяма гъзария са!
                  ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                  // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                  Коментар


                    #10
                    Виждал съм Темпра с пръскалки. (Ето пример: http://img371.imageshack.us/img371/9818/phot00107am.jpg ; http://www.fiatpictures.com/photos/serdara.gif)Моята Дедра също има пръскалки, които работят и ефектът е повече от голям.Явно не сте карали в дъждовно време извънградско... От предните коли върху фаровете се натрупва един слой кал, който предизвиква постепенно намаляване на яркостта на фаровете почти до нула.С пръскалките всичко си идва на мястото.При мен пръскалките се включват заедно с пръскалките на стъклото, само когато са включени фаровете. При изключени фарове не работят.Със сигурност има смисъл от тях, не слушай горните колеги.. (нищо лично, колеги!) П.С. Мисля, че по-лесно ще намериш за Дедра.А относно чистачките без пръскалки - мисля че бъркате. Няма пръскалки отпред, но има вградени в самите чистачки и си пръскат непосредствено пред чистачката.

                    Коментар


                      #11
                      А относно чистачките без пръскалки - мисля че бъркате. Няма пръскалки отпред, но има вградени в самите чистачки и си пръскат непосредствено пред чистачката.
                      На моята стърчат само моторчета.Няма нито маркучлета от вътре,нито каквото и да е което да прилича на пръскалка.
                      Да точно така! Що не си ги оправиш, голяма гъзария са! Mr. Green
                      Защото нямам раменете ,също и перца не се продават.Иначе едното моторче върти.Другото само трябва да се оправи.

                      Коментар


                        #12
                        В ето това ръководство:http://www.fiat-bg.org/Downloads/Boo...20Manual.pdfе описано как се разглобяват чистачките на фаровете на Типо. На снимка 46.6В, на страница 206 ясно се виждат маркучетата за пръскалките в чистачката.А на следващата страница е написано, че преди сваляне на рамото на чистачката на фаровете, трябва да се откачи маркучето за почистващата течност от дюзата в рамото на чистачката.Това, че ти ги няма маркучетата, означава, че просто са изтръгнати.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                          #13
                          Immortal написа:
                          Това, че ти ги няма маркучетата, означава, че просто са изтръгнати.
                          Което от своя страна означава,че да си ги оправя е загубена кауза-много жалко

                          Коментар


                            #14
                            Е че ти можеш да си оправиш и маркучетата, даже си мисля че ще е по-лесно от самите чистачки Един маркуч от медицинска система ще свърши идеална работа. Само трябва да огледаш около резервоарчето за вода и помпичката, къде точно да ги закачиш. Вероятно когато са извадени оригиналните, дупките са запушени с нещо... огледай по-внимателно.

                            Коментар


                              #15
                              колега може да пробваш със чистачки от фар за лада седмица, виждал съм че те имат чистачки на фаровете
                              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                              UNO 1.0 FIRE

                              Коментар

                              Working...
                              X