Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Coupe 16V?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    :D
    Fiat Tempra 1.6 sxac
    AR 164 super V6 2.0 TB

    Коментар


      #17
      И аз миналата година си взех купе, обаче онея в горубляне яко ме натоварихаМай е било вкарано някво масло стоп в двигателя, чак като смених маслото се усетих В началото харчеше маслото но можеше да се търпи но тези дни почна на 100 км по половин литър.Сега я дадох на основен ремонт. Мислех си че гумичките и цигментите са за смяна, обаче 1 вото и четвъртото бутало са наранени до цигментите и лека полека са почнали да се чупят. Говорих с авточастите обаче ми викар че от същите бутала нямало, а имало малко по големи. За което се налага шлайфане на блока и смянан на 4 бутала. 2 те са в добро състояние. Само за частите ми казаха 1000 лева. Сега ако мога да си намеря 2 такива бутала ще се оттърва по тънко от ситуацията но незнам дали ще мога да намеря такива втора употреба или нови ама да са си същите като другите. Аверчето ги измери със шублер и ми каза или 82 мм или 182 мм (не съм сигурен). Ако искарам това случилото се колата е като хубава жена Колкото и да я гледаш, толкова повече се влюбваш е нея. Моята е 18 16в, 98г. 131 коня. Не мога да кажа че е много стабилна, можеби това се касае и до гумите но при мен са 205 50 15. За харченето на бензин си е много нормална за тези коне. Извънградско 6-7, градско 9-10. Но много зависи как се кара. Колата до 3 хиляди оборота не пъргава, това е сигурно ако иска да се кара икономично. Най бързите и обороти са от 4 до 7 хиляди оборота. 1 ва скорост е до 60, втора до 110, трета до 150, четвърта до 190 пета не съм изпробвал максимум до 220 съм правил.(незнам дали може повече).Това е най-хубавата колата която може да се купи за тези пари, обаче след това всичко става златно Аз много работи съм сменял по моята кола не са кои знай колко скъпи частите. Най скъпите работи са по купето, всичко с поръчка Мога още много работи да кажа по тази кола но стига толкова Последно да кажа че ако имам сега още пари дирекно си взимам Fiat Coupe 2.0 20v. Turbo LE (без колебание)
      Bombing for peace is like fuckin for virginity...

      Коментар


        #18
        mastersoft82 написа:
        ...
        182мм=18,2 см. като за корабен дизел-генератор! Потърси друг магазин за авточасти! Щом имаш счупени пръстени имаш сигурно наранявания и по цилиндрите! Отиди в добър сервиз, трябва да се обработи до следващ ремонтен размер(ако има такъв още) и да се поръчват бутала за този ремонтен размер! Без замерване всичко е смешна работа! Търси ако искаш двигател 2-ра употреба, 1.8 VFD се монтира на няколко модела, аз не бих направил такова нещо, но ти си знаеш.

        Коментар


          #19
          82 милиметъра са последно, днес ги премерих сам Аз не разбирам много от ремонта на коли Преди няколко дена като ми отвориха двигателя разбрах за какво става горе долу въпрос. Тогава ми показаха и цигментите А някой може ли да ме насочи към втора употреба части? От къде мога да намеря бутало и цилиндър? Или пък куде мога да си намеря втора употреба мотор ?мерси!
          Bombing for peace is like fuckin for virginity...

          Коментар


            #20
            mastersoft82 написа:
            82 милиметъра са последно, днес ги премерих сам Аз не разбирам много от ремонта на коли Преди няколко дена като ми отвориха двигателя разбрах за какво става горе долу въпрос. Тогава ми показаха и цигментите А някой може ли да ме насочи към втора употреба части? От къде мога да намеря бутало и цилиндър? Или пък куде мога да си намеря втора употреба мотор ?мерси!
            Цилиндър няма да можеш да намериш. Обикновено при тронковите двигатели цилиндрите са в общ блок, не по отделно. Двигател втора употреба търси по морги, обяви, вестници, интернет, ако двигателя след замерване не може да се отремонтира(едва ли)! А, и само за протокола- сегменти, не цигменти.

            Коментар


              #21
              me_to_u написа:
              mastersoft82 написа:
              82 милиметъра са последно, днес ги премерих сам Аз не разбирам много от ремонта на коли Преди няколко дена като ми отвориха двигателя разбрах за какво става горе долу въпрос. Тогава ми показаха и цигментите А някой може ли да ме насочи към втора употреба части? От къде мога да намеря бутало и цилиндър? Или пък куде мога да си намеря втора употреба мотор ?мерси!
              Цилиндър няма да можеш да намериш. Обикновено при тронковите двигатели цилиндрите са в общ блок, не по отделно. Двигател втора употреба търси по морги, обяви, вестници, интернет, ако двигателя след замерване не може да се отремонтира(едва ли)! А, и само за протокола- сегменти, не цигменти.
              А къде по интернет мога да намеря двигател или части втора употреба. Не ми се дават за бутала 1000 лева
              Bombing for peace is like fuckin for virginity...

              Коментар


                #22
                mastersoft82 написа:
                А къде по интернет мога да намеря двигател или части втора употреба. Не ми се дават за бутала 1000 лева
                Като за начало пусни обяви във всички "италиански" форуми-http://alfaromeo-bg.com/forum/index.phphttp://www.lancia-bg.com/forum/Може и в http://www.tuning.bg/forum/Обаче по думите ти не виждам как ще минеш по-тънко...Двигател няма да намериш за 500лв. (а и няма да знаеш в какво състояние е). Най-добре отремонтирай твоя, не е нищо толкова сложно, ще трябва да прежалиш 1ххх лв.

                Коментар

                Working...
                X