Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Огромен проблем с оборотите на Браво 1.6 - ОТЧАЯН

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    офффффффффф с тези обороти. това е много слаба част на цялата гама фиати, но защо го правят това да е толкова чупливо. колега selinger, аз имах същия проблем и ми излезе от TPS-a, но това да знаеш че на елкон не излиза /не показва грешки/.
    FIAT Bravo 1.4 12v

    Коментар


      #17
      Колегата selinger от няколко месеца е в Австрия или Швейцария, ако не се лъжа и от колата се отърва момчето. Как ги копаете тези умрели теми?
      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

      Коментар


        #18
        някой ги съживява.
        FIAT Bravo 1.4 12v

        Коментар


          #19
          Здравейте колеги,Понеже и при мен понякога играят оборотите на празен ход изчетох темата с голямо любопитство. Не разбрах обаче как се почиства тоя скапан стъпков мотор. Преди време един майстор го сваля и го пръска с вд 40 но нищо повече. От написаното останах с впечатление че след като се свали мотора може да се разглоби на съставните си части и да се почисти. Така ли е или аз не съм разбрал?
          F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
          F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

          Коментар


            #20
            bbw кажи какъв е фиата?
            FIAT Bravo 1.4 12v

            Коментар


              #21
              Здравейте Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Изчетох всичко което намерих за въпросното стъпково моторче (това което е набито в клапата) и не разбрах: МОЖЕ ЛИ ДА СЕ СВАЛИ ИЛИ НЕ? В една тима имаше изказване, че може, а тук казате че не може да се свали Би трябвало да може щом се передлага като резервна част!!!Интересува ме тъй като когато пусна климатик, оборотите падат и имам чувството, че всичко що е тапицерия ще се разпадне. Да не казвам ако включа и фаровете какво става. Явно въпросното моторче не успява да компенсира... Искам да го сменя, но не знам сваля ли се или не???П.С.: Някой сменял ли го е, имате ли информация по въпроса. Благодаря предварително
              Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark 10.1998
              Fiat Bravo 1.6 16V 1998 - на жената, вече продадено

              Коментар


                #22
                Като казваме че не се сваля имаме предвид че неможеш да го свалиш почистиш и пак сложиш, е разбирасе невъзможни неща няма и ако на мен се случи ще го сборя Щом ще го сменяш и на дроб сърма да направиш старото ко ти пука, после набиваш новото и готово. Но при всички случаи не е като моторите с метални колектори да си го сваляш когато си искаш.
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                Коментар


                  #23
                  Slavi_Lancia написа:
                  Като казваме че не се сваля имаме предвид че неможеш да го свалиш почистиш и пак сложиш, е разбирасе невъзможни неща няма и ако на мен се случи ще го сборя Щом ще го сменяш и на дроб сърма да направиш старото ко ти пука, после набиваш новото и готово. Но при всички случаи не е като моторите с метални колектори да си го сваляш когато си искаш.
                  Като го сваляш гледай да не изгубиш под него има една пружинна шайба която дефакто го фиксира и нему дава да излезе , не толкова набиването
                  Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                  Коментар


                    #24
                    Махай пропан-бутан (на*б*н) защото след време и клапанчетата ще поизгорят, а ремонта на главата бил голем, скъп. И само се тормозите с тия подвижни бомби.
                    MB 280 S W108 67' - pickUp
                    MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
                    ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
                    Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
                    office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

                    Коментар


                      #25
                      да бе те на хората все им изгарят клапаните дето са на газ, и през ден глави правят. Караи си на бензин и не се занимаваи с газовата секта. Тук никои не е искал мнение да си сложи ли газ или не. Ти като си чорбаджия и се чудиш кво да си правиш парите бензин бол.
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                      Коментар

                      Working...
                      X