Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадъчен звук при включване на контакт

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Загадъчен звук при включване на контакт

    Колеги имам едно пробелмче и то доста загадачно.Когато колата е студена при подаване на контакт без да съм завъртял ключа да запаля, а само на контакт се чува едно скърцане или виене като ’’тебешир в черна дъска или гума в мокър метал’’.А най-интересното е, че колкото по-студено е навън толкова повече се усилва звукът и това го прави еднократно. Като го чух за пръв път изключих и после пак на контакт но виене нямаше. Мистерия. Ако някой има някакво обяснение или знае нещо по въпроса нека сподели. И пак казвам ЕДНОКРАТНО, САМО НА КОНТАК БЕЗ ДА РАБОТИ ДВИГАТЕЛЯ, НАПЪЛНО СТУДЕНА и КОЛКОТО ПО СТУДЕНО Е НА ВЪН ТОЛКОВА ПО-СИЛНО Е ВИЕНЕТО. Чува се от към двигателя някаде под или около волана, кормилната уредба.Колате е ПУНТО 1.2, 75, 94 г., 10 м., 2 - врати клима.
    Пунто 1.2 75 94г климатик SX

    #2
    Ако си с електрическа клапа за входящият въздух, чуваш позиционирането и.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Да не е вентилаторчето което обдухва датчика за температурата в купето.И при мен се чува по някога, но не е точно такъв звук както го описваш. Пак е само при подаване на контакт.Виж някъде по таблото трябва да имаш дупки са този датчик (около конзолата), слушай около него при подаване на контакт.А ако е клапата би трябвало да си скърца така и при всяко натискане докато е студена.
      Bravo JTD 105 '98

      Коментар


        #4
        Бензинова помпа може би?
        Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
        Втората......пак същата!
        (_-_)______////_______(_-_)
        Punto75-Вече на жената!
        Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

        Коментар


          #5
          mr. Nikoi написа:
          Да не е вентилаторчето което обдухва датчика за температурата в купето.И при мен се чува по някога, но не е точно такъв звук както го описваш. Пак е само при подаване на контакт.Виж някъде по таблото трябва да имаш дупки са този датчик (около конзолата), слушай около него при подаване на контакт.
          И аз съм на мнение ,че е то.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            mr. Nikoi написа:
            Да не е вентилаторчето което обдухва датчика за температурата в купето.И при мен се чува по някога, но не е точно такъв звук както го описваш. Пак е само при подаване на контакт.Виж някъде по таблото трябва да имаш дупки са този датчик (около конзолата), слушай около него при подаване на контакт.А ако е клапата би трябвало да си скърца така и при всяко натискане докато е студена.
            А къде точно се намира тва моторче опиши по подробно местоположението му.
            Пунто 1.2 75 94г климатик SX

            Коментар


              #7
              на Бравото е между копчетата за включване на климатика и клапата за външен въздух.Някъде по централната конзола дето са ти врътките за парното - при бравото е така. Има едни прорезчета между копчетата.И на ксантия е реализирано по този начин, за други коли не съм обърнал внимание.Който има пунто да каже.
              Bravo JTD 105 '98

              Коментар


                #8
                Tornado написа:
                mr. Nikoi написа:
                Да не е вентилаторчето което обдухва датчика за температурата в купето.И при мен се чува по някога, но не е точно такъв звук както го описваш. Пак е само при подаване на контакт.Виж някъде по таблото трябва да имаш дупки са този датчик (около конзолата), слушай около него при подаване на контакт.
                И аз съм на мнение ,че е то.
                Не е то проверих го
                Пунто 1.2 75 94г климатик SX

                Коментар


                  #9
                  Това си е точно от бензиновата помпа , като нямаш много бензин се чува точно същото както го обясняваш.А повторно не се чува , защото вече е подкачил бензин до отпред на дюзите.Карай си я с здраве и твае ..... а и наливай малко повече бенц , като ти светне лампата сипвай веднага , че иначе помпата не се смазва и охлажда.

                  Коментар


                    #10
                    Не знам къде се намира бензиновата помпа на това пунто, но на двата фиата, които съм имал, е в областта на резервоара и звука не се чува около двигателя или кормилото, както е писал колегата. А и прекалено силно чуващия се звук на бензиновата помпа ви подсеща, че трябва да смените горивния филтър, след смяната му звука намалява чувствително.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      бензиновата помпа е отзад отдясно под задната седалка... звука от нея е като жужене...
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #12
                        PB 5976 BC написа:
                        Това си е точно от бензиновата помпа , като нямаш много бензин се чува точно същото както го обясняваш.А повторно не се чува , защото вече е подкачил бензин до отпред на дюзите.Карай си я с здраве и твае ..... а и наливай малко повече бенц , като ти светне лампата сипвай веднага , че иначе помпата не се смазва и охлажда.
                        Оказа се прав колега защото в началото на месеца я заредих до горе за да я засека колко харчи и от тогава скърцането изчезна
                        Пунто 1.2 75 94г климатик SX

                        Коментар


                          #13
                          snake написа:
                          Не знам къде се намира бензиновата помпа на това пунто, но на двата фиата, които съм имал, е в областта на резервоара и звука не се чува около двигателя или кормилото, както е писал колегата. А и прекалено силно чуващия се звук на бензиновата помпа ви подсеща, че трябва да смените горивния филтър, след смяната му звука намалява чувствително.
                          Скърцаше и след като го смених горивния филтър но колегата PB 5976 BC се оказа прав за което му благодаря че ме светна понеже лекинко се бях попритеснил.Сега имам друг проблем и съм пуснал тема по въпроса ако може с някй сивет да помогнете ще съм ви признателен,темата е ПРОБЛЕМ С МАСЛОТО
                          Пунто 1.2 75 94г климатик SX

                          Коментар

                          Working...
                          X