Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Без алтернатор мога ли да измина 100км? - Оказа се, че мога.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Без алтернатор мога ли да измина 100км? - Оказа се, че мога.

    Колеги, скапа ми се алтернатора. Не зарежда въобще и ми светна индикацията съответно. Не съм правил опит да го демонтирам, защото имам уговорен час в сервиза на Христо (Hit-ko) от Ямбол, където ще имам и други манипулации. Колата ми е Брава JTD 100. Ще пътувам от Бургас през деня. Няма да ползвам чистачки, фарове, музика и пр. В момента си зареждам акумулатора и сутринта тръгвам. Как мислите - голям ли е риска ?
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    #2
    вземи си още един и избягваи паленето на стартер
    fiat bravo 16_16v 103hp

    Коментар


      #3
      Ако имаш вариант - по-добре си вземи и втори, зареден акомулатор, щото нищо не се знае!

      Коментар


        #4
        Ако е ТД 100 ти гарантирам ,че ще ги изминеш ама JTD с тези инжектори управлявани с ток не знам.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          за бензинка мога да ти гарантирам, че ще ги минеш без никакви проблеми. за дизела нямам представа. говорим без консуматори както ти си казал
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Би трябвало. Въобще ли не зарежда?! Пиши ако стигнеш, на всички ни е интересен резултата
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              Другарчета, стигнах до Ямбол с моя акумулатор, който заредих през ноща. Изминах точно 110 км. без да ползвам музики, чистачки, фарове и т.н.Използвах си обаче мигачите, клаксона и ел.огледалата (забравих за липсата на алтернататор). Два пъти палих на стартер и т.н. В крайна сметка се докопах от Бургас до Ямбол и още толкова ми се струваше, че можех да мина (шегувам се). Все пак при зареден акумулатор и разумно ползване на тоци можем да се докопаме до първите 100 км. Изпробвано е. А и риска си заслужаваше, защото останах очарован и много доволен от Христо и неговия екип в Ямбол. Излекуваха ми алтернатора, замериха ми свещите, направиха ми диагностика, изчистиха ми грешките и след два часа чисто нов се прибрах към Бургас :P
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                #8
                pakumba написа:
                за бензинка мога да ти гарантирам, че ще ги минеш без никакви проблеми. за дизела нямам представа. говорим без консуматори както ти си казал
                След като запали за какво му е ток на дизела?Карал съм едни машини, много по-сложни, на които им трябва ток да развъртят ротора и да подадат искра в запалителните свещи.От там нататък работят като "нафтова печка", докато има гориво, дори и без акумулатор. Е, рзбира се, че им трябва ток за оборудването.чичо Нено
                Fiat Punto 1,1- 1996г.
                газ-бензин , "Lovato"

                Коментар


                  #9
                  Неговото нее просто дизел, а jtd там е по сложна работата има и други неща освен свещи за подгряване.
                  Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                  Коментар


                    #10
                    Абе и аз допреди месец си мислех, че на дизела му трябва само ток за стартиране, но не би...за JTD. За седмицата в, която бях без алтернатор и само припалвах колата на паркинга ( 7-8 пъти надявайки се , че от самосебе си нещата ще се оправят Yellow_Flash_Colorz_PDT_08 ) се оказа, че акумулатора беше почти скапан.
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар

                    Working...
                    X