Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бордови компютър Infoboard

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бордови компютър Infoboard

    Здравейте, Отварям нова тема тук, за техническа информация относно бордовият компютър който разработваме. За сега сме напълно готови само с вариант за Хонда. В процес на разработка и тестове са варианти за Ауди, Фолксваген, Сеат и Шкода. Завършваме и универсален модул за всички инжекторни автомобили и имаме почти работеща версия за стандартния OBD2 протокол, който обаче се поддържа предимно от автомобили правени за американския пазар. Надявам се с ваша помощ да направим версия и за вашите Фиати. За повече информация погледнете официалният сайт: www.infoboardbg.comЗа да ни помогнете нещата за вас да станат по-бързо ще ни е необходима информация за диагностичения протокол на вашите Фиати. Искам да направя статистика кои Фиати какво поддържат и от коя година до коя година са валидни съответните протоколи. Ако не знаете протокола, напишете с каква програма сте успели да се закачите за компютъра и, с какъв интерфейс, годината на производство на автомобила ви, модела и ако знаете и номера на ECU-то.Когато уточним протоколите, ще посетим някоя от вашите срещи за тестове, където се надяваме да има желаещи да помогнат.
    www.infoboardbg.com

    #2
    колега аз не съм навътре с тези неща, мисля обаче, че тази тема ще ти помогне:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=819
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      "Някакво" описание на протоколите съм качил в Даунлоад секцията на форума.Когато започнах да ровя по въпроса го направих с идея да бъде свободно (некомерсиално) решение и всеки който пожелае да може да си го направи.Но не достигнах до някакви конкретни резултати ... извиненията са обичайните - липса на свободно време ...За моя двигател се намери програма под уиндоус която успешно четеше данни - проблема беше единствено в интерпретацията им ...Явно трябва да се подходи по "професионално" по темата

      Коментар


        #4
        ilkor написа:
        "Някакво" описание на протоколите съм качил в Даунлоад секцията на форума.Когато започнах да ровя по въпроса го направих с идея да бъде свободно (некомерсиално) решение и всеки който пожелае да може да си го направи.Но не достигнах до някакви конкретни резултати ... извиненията са обичайните - липса на свободно време ...За моя двигател се намери програма под уиндоус която успешно четеше данни - проблема беше единствено в интерпретацията им ...Явно трябва да се подходи по "професионално" по темата
        И аз до такива изводи стигнах. Любителски, ей така за идеята се оказа, че не е възможно да се получат добри резултати. За това подходих професионално и резултатите са на лице. Благодаря за линковете, мисля, че ще са полезни. Това което основно искам да разбера обаче е, кой с какво е успял да се върже за да се опитам после да имам поддръжка на повечето фиати, а не само на един, два модела.
        www.infoboardbg.com

        Коментар


          #5
          колега наскоро гледах се продаваше виза унискен в тунинг.бг форума. дали човека, който я е правил няма д аможе да ти даде повече от нужното ти инфо?
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Във форума са качени оригиналните протоколи за връзка ползвани от Фиат. Моят двигател който ползва само К линия успешно се четеше от UniDiagKWP2000. Програмата поддържа файлове с дефиниции и може да се настрои да работи със всеки модел. Но за съжаление не открих документация от която да е видно кои параметри от кои адреси се четат. И реших да ползвам ривърс инженеринг - програмата има режим на подслушване и декодиране на думите по KWP2000. Закачих се с Визата и започнах да правя записи от комуникацията но се оказа че този процес изисква доста време ...Комшиите ми ме гледаха странно седнал с два лаптопа в колата да стоя по няколко часа Ако имах свалено ECU на масата вероятно щях да постигна повече...... в резултат успях да направя файл с дефиниции за моето ECU на базата на дефинициите за един модел на алфа който се разпространява с програмата. Но списъкът на параметрите е все още малък ...Някой колега от форума пък ми беше изпратил кракната версия на Визата която работеше само с един сериен порт за колите ползващи за връзка само К линията без да изисква ползването на адаптера който върви с нея. Визата чете всички необходими параметри за един трипкомпютър и тяхното визуализиране е въпрос на няколко сметки.Ето малко линкове:http://fiat-bg.org/Downloads/Fiat_Di...iag_spec.pdfИ самата тема в която може би най подробно е описано какво съм правил ...http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...&start=0Има и няколко интересни юзергрупи по темата - примерно http://autos.groups.yahoo.com/group/UniDiag/ но най вероятно са ви известни

            Коментар


              #7
              Re: Бордови компютър Infoboard

              informer написа:
              Здравейте, Отварям нова тема тук, за техническа информация относно бордовият компютър който разработваме. За сега сме напълно готови само с вариант за Хонда. В процес на разработка и тестове са варианти за Ауди, Фолксваген, Сеат и Шкода. Завършваме и универсален модул за всички инжекторни автомобили и имаме почти работеща версия за стандартния OBD2 протокол, който обаче се поддържа предимно от автомобили правени за американския пазар. Надявам се с ваша помощ да направим версия и за вашите Фиати. За повече информация погледнете официалният сайт: www.infoboardbg.comЗа да ни помогнете нещата за вас да станат по-бързо ще ни е необходима информация за диагностичения протокол на вашите Фиати. Искам да направя статистика кои Фиати какво поддържат и от коя година до коя година са валидни съответните протоколи. Ако не знаете протокола, напишете с каква програма сте успели да се закачите за компютъра и, с какъв интерфейс, годината на производство на автомобила ви, модела и ако знаете и номера на ECU-то.Когато уточним протоколите, ще посетим някоя от вашите срещи за тестове, където се надяваме да има желаещи да помогнат.
              Как стои въпроса с TV OUT изход за връзка към ТВ дисплей.Някой колега Хонда Форум беше дал идеа , това ще е добро допълнение
              Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

              Коментар


                #8
                Re: Бордови компютър Infoboard

                Atanas71 написа:
                Как стои въпроса с TV OUT изход за връзка към ТВ дисплей.Някой колега Хонда Форум беше дал идеа , това ще е добро допълнение
                Да, мисля даже съвсем скоро да направя експерименти в тази посока.
                www.infoboardbg.com

                Коментар

                Working...
                X