Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ай ся де... кабели за свещи, ама без съпротивление!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ай ся де... кабели за свещи, ама без съпротивление!

    Имате ли представа, къде продават на метър такива кабели? Виждали ли сте някъде? Трябват ми за една стара кола, която от завода е излезнала с кабели без съпротивление, а всичките днешни кабели са силиконови и имат съпротивление, което според мен води до проблеми. Друг е въпроса, че и свещите са със съпротивление...
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    #2
    Re: Ай ся де... кабели за свещи, ама без съпротивление!

    Vladim написа:
    Имате ли представа, къде продават на метър такива кабели? Виждали ли сте някъде? Трябват ми за една стара кола, която от завода е излезнала с кабели без съпротивление, а всичките днешни кабели са силиконови и имат съпротивление, което според мен води до проблеми. Друг е въпроса, че и свещите са със съпротивление...
    В магазините за кабели...с пъти са по-евтини от тези с разпределеното съпротивление...Успех !
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      все още се намират кабели за свещите без съпротивление,но ако не откриеш решението е смяна на свещите.слагаш свещи без съпротивление и кабели с съпротивление.ако уточниш точната марка на автомобила за който ти трябват ,може и нещо друго да се измисли

      Коментар


        #4
        И аз за магазините за кабели се сетих... знам един-два магазина на производители от, които съм си купувал, какви ли не кабели... мислех, че едва ли ще открия такива, но ще мина скоро от там да ги попитам Колата е Опел Кадет, но от старите кадети 80-та година е Там е работата, че и свещи без съпротивление се намират трудно... и в повечето магазини, като ги попиташ те гледат, като извънземно, питат за, каква кола са и вадят каталози...
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          нормално е да извадят каталози има хиляди двигатели с различни кабели и свешивсе пак трябва да получиш нещо което е точно за твоя автомобилако кажеш точните данни на кадета жероятно мога да ти препоръчам марка и за кабелите и за свешите

          Коментар


            #6
            Нормално е, но не е нормално все да ми дават свещи с по 5 килоома съпротивление. Свещите, които ги дават, като фабрични отдавна ги няма и заместителите им също. Новите нещо не са в час. 2 компекта Bosch и един Champion съм пробвал... все едно и също. Колата е Opel Kadett 1.3N 80-та година.
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              бул. В. Левски 151 - Магазин Шкода (до него има и магазин за фиат/ланча) към Сточна гара. Там продават на метър и струва около 1,60лв./м

              Коментар


                #8
                Със или без съпротивление все тая.Съпротивителните проводници само подобряват обезшумяването на радиото тоест намаляват смущенията от запалителната система.Това 5 или 10 килоома не може да предизвика никакви проблеми дори е за предпочитане.Тук говорим за високо НАПРЕЖЕНИЕ и нисък ТОК .Следователно 5 килоома за тези 20 киловолта примерно са нищо. :D
                АЛ.ПЕТРОВ
                FIAT PUNTO 1.2 8V

                Коментар


                  #9
                  sacho написа:
                  Със или без съпротивление все тая.Съпротивителните проводници само подобряват обезшумяването на радиото тоест намаляват смущенията от запалителната система.Това 5 или 10 килоома не може да предизвика никакви проблеми дори е за предпочитане.Тук говорим за високо НАПРЕЖЕНИЕ и нисък ТОК .Следователно 5 килоома за тези 20 киловолта примерно са нищо. :D
                  Абсолютно точно! Иначе в каталога на "Шампион" имат и такива с меден многожилен проводник. Пак са от серията "Трипъл Силикон"А някой хора са си правили от високоволтов кабел на метър за неоново осветление-реклами . Само, че те работят на 6000 в. и лично на мен не ми звучи надеждно,може да пробият.
                  sigpic
                  Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                  475HP 11,5/1,9/191
                  YouTube

                  Коментар

                  Working...
                  X