Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не се развиват две от свещите 1.8 GT. Съвети? - СМЕНЕНИ !!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не се развиват две от свещите 1.8 GT. Съвети? - СМЕНЕНИ !!!

    Браво 1.8 ГТ дойде реда за смяна на свещиСутринта на студен ДВГ почнах да сменям - двете се смениха ок.но другите две не тръгват.Резултата - счупен ключ ( сила есть ума не надо) и порязан пръст и две стари свещи.ключа се счупи след като оставих колата да поработи 1 - 2 минути ’да поолаби’ама НЕ Дайте съвети как да ги раздвижа тези запекли свещи.

    #2
    ами затопли я добре, развий ги, изчакай да изстине и сложи новите. вземи си дълбокия камък за свещи, а не тези измислени ключове от омв, с камъка може да напънеш по-добре, даже ако много искаш може да счупиш нещо
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      pakumba написа:
      ами затопли я добре, развий ги, изчакай да изстине и сложи новите. вземи си дълбокия камък за свещи, а не тези измислени ключове от омв, с камъка може да напънеш по-добре, даже ако много искаш може да счупиш нещо
      Точно така както ти казва колегата.Не разчитай на боклуци ами на хубав удължен камък за гедоре.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Тези ключове за свещи, които ги продават по метро и други пазари, стават само да си сучпиш и нарежеш ръцете!Виж дали ключа за гумите ти не е за свещи от другата страна. Моя е така. С него лесно се развъртат. Ако дадат зор може и нещо като лост да използваш
        Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
        Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
        FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
        Powered by Total & Fobos LPG

        Коментар


          #5
          Само внимателно клега че ако счупиш нещо друго различно от клуча ще се видиш във приключение

          Браво 1,6 16V

          Коментар


            #6
            Искам да се оплача и аз, скоро сменях свещите на мойто браво и 2 та средни цилиндъра не се отвиваха никак.на първия счупих ключа от напъване с голяма тръба, на втория се осука желязото дето е на фабричния ключ, заварихме едно дебело желязо на камъка дето е на ключа и с 1 метър рамо едвам се отви, като го напъвах цялата кола се накланяше.Кажете от какво се получава това зверско спичане на 2 от свещите.Свещите които се отвиха лесно имаха малко масло по резбата а запеклите по резбата нямаха
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              кола

              свещите се развиват наистина на студен двигател ама като не може и на топло трябва да се опита леко на пред назад и с хубаво гедоре става
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Готово. Купих дълбок камък 16 - специален за свещи - под 5 лв. в Баумакс,загрях хубаво ДВГ - ако е имало нещо запекло да го поолаби оставих го 30 минути да поохлади - и с камъка и гедорето - се развиха.Тук е мястото да кажа , че 95 % от ВСИЧКИ СЕРВИЗИ в БГ СА КЕЛЕШИ КОИТО СИ ПРЕТРУПВАТ РАБОТАТА.оказа се че двете свещи които е развиха нормално са заводските ФИАТ (made by NGK) , а двете дето не можеха да се развият са сменяни в БГ от бай мангал . При смяната е превъртяна резбата на едното болтче на 1-ва бобина и СА СМЕНИЛИ САМО 2 от 4-те СВЕЩИ !!! разбира се изхвърлили са превъртяното болтче следват снимки
                Прикачени файлове

                Коментар


                  #9
                  вижда се че единия цилиндър е работил с богата смес, това ще се разследва

                  Коментар


                    #10
                    .....няма какво да разследваш виж че двете "БГ" свещи въобще не са за тоя мотор (керамиката е доста по дълга) демек за работа на по висока температура са предназначени. или иначе казано по високо топлинно число, за това и цевета на нагара по тях е съвзем друг от на оригиналните сложи сега 4 броя еднакви и след извесно време ги свали и ще се увериш че ще са еднакви и 4 те нямам как един цилиндър да работи с по богата смес.
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                    Коментар


                      #11
                      ....еииии тая новата фиат-ланча свещ от де я намери бре
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                      Коментар


                        #12
                        Виждам интересна тема се е заформила, да се възползвам и аз от нея, ако не е много нахално Ето ги о моите свещи, ще кажете ли дали са за смяна, как е нагара, добре ли е работила колата. На мен единственото което ми прави впечатление е това че електрода в средата е станал елипсовиден. Не знам на колко километра са, колата е така от Италия, в момента на таблото показва 92000 км.
                        Fiat Bravo GT '97 1,8 16V 113 к.с. - лична
                        Skoda Octavia '06 1,6 101 к.с. - служебна

                        Коментар


                          #13
                          Колега от къде си я купил тази новата оригинална свещ на която пише made by FIAT Lancia.Мойте старите свещи бяха такива.Много искам да си сложа като оригиналните и да пише Фиат на тях.
                          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                          FIAT БРАВО 1.2 16v
                          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                          Коментар


                            #14
                            ivelin69 написа:
                            Виждам интересна тема се е заформила, да се възползвам и аз от нея, ако не е много нахално Ето ги о моите свещи, ще кажете ли дали са за смяна, как е нагара, добре ли е работила колата. На мен единственото което ми прави впечатление е това че електрода в средата е станал елипсовиден. Не знам на колко километра са, колата е така от Италия, в момента на таблото показва 92000 км.
                            тея свещи са за фърляне поне на 40 х. км са земи си едно нови. Двигатела е пушка Краино време и аз да с епохваля с моите ама утре кат почивам
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                            Коментар


                              #15
                              Slavi_Lancia написа:
                              ivelin69 написа:
                              Виждам интересна тема се е заформила, да се възползвам и аз от нея, ако не е много нахално Ето ги о моите свещи, ще кажете ли дали са за смяна, как е нагара, добре ли е работила колата. На мен единственото което ми прави впечатление е това че електрода в средата е станал елипсовиден. Не знам на колко километра са, колата е така от Италия, в момента на таблото показва 92000 км.
                              тея свещи са за фърляне поне на 40 х. км са земи си едно нови. Двигатела е пушка Краино време и аз да с епохваля с моите ама утре кат почивам
                              позволи ми да добавя - свещите са прегрявали. не са за този двг според мен
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар

                              Working...
                              X