Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде се намира клапата за външен въздух?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Къде се намира клапата за външен въздух?

    Извинявам се за въпроса, сигурно го има някъде писано, но не го намерих. Интересува ме как да достигна тази клапа, защотоявно моторчето се е прецакало съвсем скоро. Колата е Браво 1,8ГТ, 1997. И от къде мога да я достигна за да я оставя отворена. Благодаря!!!!!
    Кърти, чисти, извозва, а понякога прави пастет.

    #2
    Re: Къде се намира клапата за външен въздух?

    yonkok написа:
    Извинявам се за въпроса, сигурно го има някъде писано, но не го намерих. Интересува ме как да достигна тази клапа, защотоявно моторчето се е прецакало съвсем скоро. Колата е Браво 1,8ГТ, 1997. И от къде мога да я достигна за да я оставя отворена. Благодаря!!!!!
    През дупката под поленовия филтър.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Значи махам филтъра и ще мога да я стигна с ръка през дупката на филтъра?
      Кърти, чисти, извозва, а понякога прави пастет.

      Коментар


        #4
        yonkok написа:
        Значи махам филтъра и ще мога да я стигна с ръка през дупката на филтъра?
        Да. За повече използвай Търсене.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Благодаря, ще използвам, но просто излизат прекалено много резултати. Ще търся.
          Кърти, чисти, извозва, а понякога прави пастет.

          Коментар


            #6
            По добре пробвай през жабката,отваряш имахаш капака отгоре.През отвора на поленовият филтър доста дълга ръка ще ти трябва,а и клапата се отваря навън по посока към двигателя.
            Фиат Брава 1.4 12V 1998г

            Коментар


              #7
              Ще пробвам през жабката значи. Махам отвътре болтовете и цялата жабка.
              Кърти, чисти, извозва, а понякога прави пастет.

              Коментар


                #8
                Не отваряш жабката,горе има капак който се държи на пласмасови болтове,просто ги завърташ и освобождаваш капака.Не сваляй цялата жабка
                Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                Коментар


                  #9
                  bicho1976 написа:
                  По добре пробвай през жабката,отваряш имахаш капака отгоре.През отвора на поленовият филтър доста дълга ръка ще ти трябва,а и клапата се отваря навън по посока към двигателя.
                  По посока към двигателя и нагоре клапата се затваря, а се отваря надолу. Не е нужна чак толкова дълга ръка ама, както и да е. Ако не може по лесния начин се прави по трудния!
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    Vladim написа:
                    bicho1976 написа:
                    По добре пробвай през жабката,отваряш имахаш капака отгоре.През отвора на поленовият филтър доста дълга ръка ще ти трябва,а и клапата се отваря навън по посока към двигателя.
                    По посока към двигателя и нагоре клапата се затваря, а се отваря надолу. Не е нужна чак толкова дълга ръка ама, както и да е. Ако не може по лесния начин се прави по трудния!
                    За посоката на отваряне съм съгласен,грешката е моя.Но незнам през отвора за въздушмният филтър какъв е просвета,докато през жабката всичко се вижда.Колегата да предцени от къде му е по лесно.По добре две мнения отколкото нито едно.
                    Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                    Коментар


                      #11
                      Първо ще пробвам през филтъра, защото вече съм отвярял и ще ми е по-лесно. Ако не успея-ще видя през жабката. И двете мнения са ми полезни, защото аз сам не мога да се сетя и за един Само си представям къде би могла да бъде.
                      Кърти, чисти, извозва, а понякога прави пастет.

                      Коментар


                        #12
                        Предполагам, че конструкцията на тази клапа е различна при темпра и по-новите модели но да ти кажа, че при мен ( темпра ) очевидно е заяла по лош начинТолкова лош, че не мога да я поместя изобщо през отвора на филтъра.Естествено не съм я напъвал до счупване.Така, че мен ме чака разглобяване на цялата кутия.Което не се зачертава са се случи скоро.Тоест тази зима май съм обречен да си карам на AUTO, тоест с работещ компресор.Иначе вътре става запотено и влажно като стъклата на външна баня през зимата
                        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                        Коментар


                          #13
                          Клапата се вижда и достига идеално от отвора на въздушния филтър. Проблема е, че много яко е заяла, а моторчето въобще не знам къде се намира. Някой да има идея как да го докопам?
                          Кърти, чисти, извозва, а понякога прави пастет.

                          Коментар


                            #14
                            Vladim написа:
                            Да. За повече използвай Търсене.
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар

                            Working...
                            X