Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нормална ли е тази температура?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нормална ли е тази температура?

    След смяната на термостат преди няколко дни се оказва че това е моята работна температура, дори в движение уреда показва с една чертичка надолу. Според мен това са 75 - 80 градуса. Въпросът ми е нормално ли е това? Доколкото знам от обща култура нормалната работна температура на масово произвежданите бензинови двигатели е 90 градуса.
    Fiat Bravo GT '97 1,8 16V 113 к.с. - лична
    Skoda Octavia '06 1,6 101 к.с. - служебна

    #2
    Екстра е температурата, карай спокойно и не се втренчвай в тая стрелка много- много- не е точна кой знае колко, но на фиатите, когато термостата е работещ стои горе- долу на това място.
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      КИМИ написа:
      Екстра е температурата, карай спокойно и не се втренчвай в тая стрелка много- много- не е точна кой знае колко, но на фиатите, когато термостата е работещ стои горе- долу на това място.
      Перката на радиатора през лятото се включваше на 95 градуса, което ме навежда на мисълта че уреда отчита точно температурата. На служебната Октавия стрелката като залепне на 90 градуса не мърда при никакви обстоятелства, нито през зимата нито през лятото.
      Fiat Bravo GT '97 1,8 16V 113 к.с. - лична
      Skoda Octavia '06 1,6 101 к.с. - служебна

      Коментар


        #4
        Как ще е нормална бе Кими? И то при нов термостат.ivelin69, на средата трябва да е.
        FIAT Bravo JTD GT '99

        Коментар


          #5
          vsd написа:
          Как ще е нормална бе Кими? И то при нов термостат.ivelin69, на средата трябва да е.
          Трябва....ама не е
          Fiat Bravo GT '97 1,8 16V 113 к.с. - лична
          Skoda Octavia '06 1,6 101 к.с. - служебна

          Коментар


            #6
            vsd написа:
            Как ще е нормална бе Кими? И то при нов термостат.ivelin69, на средата трябва да е.
            На средата трябва да е ако си с двоен датчик на термостата, и сигнала минава през процесора в таблото. Ако имаш отделен датчик само за таблото, обикновено стрелката се колебае, но това според мен е ниска температура. Термостатът оригинален ли е, откъде е купен?

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Термостатът оригинален ли е, откъде е купен?
              Термостатът е VERNET, купен е от axm-auto
              Fiat Bravo GT '97 1,8 16V 113 к.с. - лична
              Skoda Octavia '06 1,6 101 к.с. - служебна

              Коментар


                #8
                Карай си колата. С тази температура се запени форумът! Нормално е. Стига да не ходи нагоре надолу!
                Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
                Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
                FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
                Powered by Total & Fobos LPG

                Коментар


                  #9
                  е мъничко нагоре да отиде и ще е перфектно :]и ся става де :D
                  Пунтак 1.1 с лека измама под капака

                  Коментар

                  Working...
                  X