Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загуба на масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    stanleyhacker написа:
    Когато ходих в Косер със същия въпрос ми казаха, че е са важни параметрите.
    в смисъл?! как не са важни параметрите на маслото? мога ли да долея 200-300 мл друго масло или да не го правя?
    Alfa 147 JTD 115 hp
    ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

    Коментар


      #17
      има предвид 10/40, 5/40, 5/30 тва иска д акаже под параметри
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #18
        chandler написа:
        stanleyhacker написа:
        Когато ходих в Косер със същия въпрос ми казаха, че е са важни параметрите.
        в смисъл?! как не са важни параметрите на маслото? мога ли да долея 200-300 мл друго масло или да не го правя?
        Важното е да не смесваш полусинтетика със синтетика и т.н. Като си купуваш маслотто си вземай едно кило в повече за да не смесваш и марките (не че е фатално).
        Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
        MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
        Engine Stamp: 176B9.000
        Version Code: 176BV
        Version: V5 | SPORTING | 03.'98

        Коментар


          #19
          Абе не знам какви са тези стойности дето ги цитирате тука за 1000 км, но моята до 7000 км грам не гори. След това го сменям и не знам.
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #20
            Когато ходих в Косер със същия въпрос ми казаха, че е са важни параметрите.
            Съжалявам, без да искам съм натиснал някакво "е". Казаха ми, че е важно когато доливам да са същите параметрите на маслото напр.10w40, а марката е въпрос на личен избор. Това с max. oil consuption е явно някакъв абсолютно максимален параметър, който не се счита за повреда. Нещо като пикова мощност при тонколоните - макар че не е добро сравнение. Неписаното правило е от смяна до смяна - по една щека от макс. до мин. около 1литър.
            FIAT BRAVO II 1.4 GPL
            FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
            FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
            FIAT UNO 1.5

            Коментар

            Working...
            X