Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Повишаване на октановото число

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Повишаване на октановото число

    интересува ме, някой по-запознат с химията, ако може да сподели ксилол-а силен разтворител ли е? Толуол знам че е доста неприятен разтворител, и много бързо скапва гумените маркучи и уплътнения на бензинопроводите и помпата, но за ксилол нищо не намерих. Питам, защото ксилол може да се използва като добавка за повишаване на октановото число на бензина. Ако се добави 20% ксилол към бензина, октановото число скача с 5 единици (!!!). Същото прави и толуола, но поради неприятният ефект от разтварянето на гумите, не е препоръчителен да се ползва постоянно. П.С.: източниците ми са в интернет, т.е. пиша на общо основание, никъде няма лабораторни тестове (или поне аз не успях да намеря).
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    #2
    Нафталин.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #3
      Спирт.Чист,не индустриален.

      Коментар


        #4
        по-скоро метанол (освен повишаването на ОЧ извлича и водата от бензина/резервоара, щото е хигроскопичен), но не повече от 10%. Но ме интересува нещо, което да става за постоянна употреба.
        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

        Коментар


          #5
          Synthy написа:
          по-скоро метанол (освен повишаването на ОЧ извлича и водата от бензина/резервоара, щото е хигроскопичен), но не повече от 10%. Но ме интересува нещо, което да става за постоянна употреба.
          Метанола според мен може да се налива до 30%. Или греша ?И то постоянно? Или пак греша ?
          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

          Коментар


            #6
            Интересна темичка сте заформили,която и мене живо ме интересува.Доколкото се сещам,тулола се наливаше за повишаване на ОЧ,а спирта за намаляване на температурата
            Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

            Коментар

            Working...
            X