Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за ABS

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за ABS

    Здравейте колеги, искам да ви попитам нещо за абс-а значи колата ми има абс и искам да знам абс действа ли на задните колелета или действа само на предните.Питам защото вчера докато карах се заблеях нанякаде и хоп отпреде се появи кола и аз яко скочих на спирачките при което гумите на колата леко засвриха за спиране и чак тогава почна да действа абс като ми счупи крака от блъскане.Та затова питам на кой колелета действа понеже знам че при правилно работещ абс не трябва да засвирят гумите при рязко спиране.Досега съм пробвал и друг път абс (може би с помалка скорост де )задействал се е но никога не са ми свирили гумите.Какво е вашето мнение?
    Fiat Bravo 1.8GT 16V 113hp '99

    #2
    Пак има вероятност от просвирване особенно ако са ти по меки гумите.АБС действа на всички колела.Точно по петната които оставят при просвирването се определя спирачния път при ПТП.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Колега нормално е да просвирят гумите малко , все пак докат АБС-а са сети ,че трябва да се включи (нали датчиците на системата отчитат именно , кога има приплъзване на гумите, демек свирене) минава малко време . За сравнение и на тебе някой да ти скочи на главата душмански с двата крака , и на тебе ще ти тряа малко време докат кажеш Оххххх П.С.АБС-а действа и на 4-те колела .
      '99 Fiat Bravo GT 1.9 JTD 105 h.p.



      Коментар

      Working...
      X