Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пръскалките за предния прозорец - запушени

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пръскалките за предния прозорец - запушени

    Другари я кажете някой дали е свалял пръскалките за предния прозорец че моите нещо са запушени (особенно едната) и все ги дупча с една топлийка ама се оправят временно и като влезне пак някоя шушулка пак се запушват... Мисля че ако ги сваля да ги изчистя някакси ще се оправят или пък ако има няква течност дето ще ги "продуха" още по добре Yellow_Flash_Colorz_PDT_22
    Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
    Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
    Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

    #2
    Аз моите съм ги свалял много пъти и ги кисна в препарат.Изчистват се няма проблем.Щипките за захващането са точно под дупките, от които пръска вода/препарат.По-лесно ще ги извадиш, ако махнеш обезшумяващата кора под капака
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #3
      свалял съм ги поне няколко пъти поради тази причина. с топлийка ебааш дупките и вече кривят струята. не знам що се запушва, хем има цедка при сипването на течност. маха се една щипка от кората и се стиска с ръце щипката на пръскалката и тя излиза.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Сваляш и киснеш в вода с лимонтозу, после в оцет. Кисни ги по няколко часа поне. След това ако продухване в двете посоки и си готов.

        Коментар


          #5
          Airfan написа:
          Сваляш и киснеш в вода с лимонтозу, после в оцет. Кисни ги по няколко часа поне. След това ако продухване в двете посоки и си готов.
          смяташ, че е котлен камък?
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Мерсаж ,ще сваля кората да ги оправя че цъцъркат да не казвам като какво :D
            Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
            Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
            Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

            Коментар


              #7
              само да кажа, че аз моите ги киснах в кипящо тубофло и после ги продухвах с вода и спринцовка - сега стрелят като огнехвъргачки :D
              She was only a whisky maker but he loved her still.

              Коментар


                #8
                pakumba написа:
                Airfan написа:
                Сваляш и киснеш в вода с лимонтозу, после в оцет. Кисни ги по няколко часа поне. След това ако продухване в двете посоки и си готов.
                смяташ, че е котлен камък?
                Не мога да потвърдя със сигурност, но силно прилича на котлен камък. Поне при мен беше така. За съжаление на едната пръскалка се наложи интервенция и с топлийка, защото наслагването беше голямо и неискаше да се отпуши. Сега и при мен стреля като гранатомет, а струите не са деформирани изобщо от топлийката.

                Коментар


                  #9
                  Аз освен концентрата за стъкла, доливам само дестилирана вода! Ако не ползвам пръскалките 1 месец първия път само "пикаят" (вероятно заради натрупалия се прах в дюзите), но втория път като дръпна лостчето хвърлят чак отгоре на тавана (важи и за задната)!

                  Коментар


                    #10
                    Между другото преди да ги сваляш вдигни предния капак и пробвай да пръснеш вода. може да е почнало да се изважда някое маркуче и да няма достатъчно налягане в системата. поне при мен проблема беше такъв
                    Brava 103HP
                    ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

                    Коментар


                      #11
                      и аз днес ги чистих и киснаха цяла нощ оцет. както всеки път след почистване пръскат супер и скоро очаквам пак да правят мизерии. дори помпичката ремонтирах да вдига по-добро налягане
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        Моите от два месеца са потопени в оцета, защото купих още две на старо но и те са почти запушени - но поне има нещо на колата, обаче явно моите съм им направил нещо с топлийките, щото нямат една с една струйки, които да са еднакви, тоя оцет слабо дава ефект - мизериите можеби не са варовикови, но идеята с препарата за канали ми хареса и ако и с него не стане - в крайна сметка са по 7 лева бройката на магазина.
                        Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                        Коментар

                        Working...
                        X