Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Виещ лагер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Виещ лагер

    Както си личи от темата започна да ми вие някакъв лагер....но не мога да разбера кой...Значи като завивам на дясно се чува поече, а като завивам на лявп виенето изчезва...Някой има ли си на идея кой лагер е за смяна.Гледах цените от axm...има два вида лагери...едните пише лагер маншон полуоска на цена 30 лева, а другия лагер главина абс към 110 лева....каква е разликата между тях и кой е проблемния при мене?Помагайте
    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

    #2
    Re: Виещ лагер

    Geraka написа:
    Както си личи от темата започна да ми вие някакъв лагер....но не мога да разбера кой...Значи като завивам на дясно се чува поече, а като завивам на лявп виенето изчезва...Някой има ли си на идея кой лагер е за смяна.Гледах цените от axm...има два вида лагери...едните пише лагер маншон полуоска на цена 30 лева, а другия лагер главина абс към 110 лева....каква е разликата между тях и кой е проблемния при мене?Помагайте
    Ако говорим за преден лагер главина,по принцип критерият е: щом при десен завой се усилва шума то трябва да е левият лагер.Това ако е преден,защото понякога от заден лагер шума се завихря напред и е трудно да се определи кой точно е.Но ако питаш от къде да тръгнеш-то от преден ляв-поне по твоето описание.Сега за другото.Това за което пишеш-лагер маншон полуоска е за вътрешният маншон/вътр.каре/.Има го при италиански и френски коли-това не те касае.При тебе си е лагер предна главина-струва от 25лв до 40лв/двуредов голям лагер/ според марка и това дали е к-т със зегерка,гайка и т.н....Няма смисъл да скачаш на цяла главина к-т от порядъка на 100+лв Ами това е от мене.Успех и пиши какво е развитието! Поздрави!
    LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
    LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
    LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
    Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
    Grande Punto 1.2 LPG

    Коментар


      #3
      Явно съм се объркал нещо със цената...иначе какъв бихте ми препоръчали....аз съм се насочил към SKF.
      Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

      Коментар


        #4
        Geraka написа:
        Явно съм се объркал нещо със цената...иначе какъв бихте ми препоръчали....аз съм се насочил към SKF.
        Стига наистина да е SKF,а не мей дин Думбай или югоизточна Азия Иначе лагери/марки/ има много на пазара-BREDA примерно си е стабилна италианска марка в лагерите.SNR-също добро и т.н.Не искам да давам съвети,защото предполагам веднага ще се заформи един спор тук от рода на:"коя марка е по-добра" и ще се разводни темата,както става с много други
        LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
        LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
        LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
        Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
        Grande Punto 1.2 LPG

        Коментар


          #5
          mitaka_71 написа:
          Geraka написа:
          Явно съм се объркал нещо със цената...иначе какъв бихте ми препоръчали....аз съм се насочил към SKF.
          Стига наистина да е SKF,а не мей дин Думбай или югоизточна Азия Иначе лагери/марки/ има много на пазара-BREDA примерно си е стабилна италианска марка в лагерите.SNR-също добро и т.н.Не искам да давам съвети,защото предполагам веднага ще се заформи един спор тук от рода на:"коя марка е по-добра" и ще се разводни темата,както става с много други
          що ли си мисля, че лагера се продава само комплект с главината при наще коли? 25-40 е за фиат уно и тем подобни. тука си на 100 лв
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            http://axm-auto.com/index2.php?brand...nkl=2&show=1И аз само това видях за коли с абс....Иначе пише, че е за коли производство след 10.98Другото е http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=2&show=1
            Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

            Коментар


              #7
              Доколкото съм запознат САМО задните лагери се продават в комплект с главината, а не поотделно! Голямата разлика в цената на предните лагери идва при модела за автомобили с АБС след ноември 98-ма и такива без, или по-стари от това време. Разликата е, че единият е обикновен стандартен лагер, а другият от едната страна има магнитни елементи в себе си, който при въртене на колелото предават импулси на датчика. При старите коли датчика отчита импулси от карето, затова лагера при тях е стандартен.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Хм...Аз как да разбера коя година е произведена колата....понеже първата и регистрация е 06.98....И да разбирам ли, че ако е преди посочената дата моят лагер е стандартния тоест по-евтиния?
                Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                Коментар


                  #9
                  Geraka написа:
                  Хм...Аз как да разбера коя година е произведена колата....понеже първата и регистрация е 06.98....И да разбирам ли, че ако е преди посочената дата моят лагер е стандартния тоест по-евтиния?
                  Мисля че написах ти с какво си/поне по месец и година дето си дал/.Вторият линк който си пуснал е за тебе
                  LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                  LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                  LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                  Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                  Grande Punto 1.2 LPG

                  Коментар


                    #10
                    Ок мерси колега
                    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                    Коментар


                      #11
                      Значи лагер-главина са лагерите на задните колела (много сме го коментирали тоси въпрос), двуредовите лагери са на предните!Има метод за установяване на виещи лагери! Лесно е! Става и пред входа и е необходимо само едно крикче!Как става - изключва се от скорост и от ръчна (подпират се другите гуми с камъни )! И се вдигат една по една всички гуми, като всяка се завърта с ръка, така по-силничко, а другата ръка е хванала носача! Ако е разбит лагера - веднага ще се усетят вибрации в носача, а ако е много разбит - направо ще си се чува ромолене!Забележка: Ако има случайно изпуснал амортисьор, той автоматично довежда до износване на грайферите на гумата "на степени" и тогава пак се получава същия шум - като на заминал лагер!

                      Коментар


                        #12
                        Сега си поиграх и вдигнах предната лява гума на крик....хванах носача и заеъртях колелото....Усетиха се стабилни вибрации, както и се чу леко стържена.Така че отпаднаха съмненията кой лагер е за смяна....Идната седмица отивам да купувам.
                        Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                        Коментар


                          #13
                          Geraka написа:
                          Сега си поиграх и вдигнах предната лява гума на крик....хванах носача и заеъртях колелото....Усетиха се стабилни вибрации, както и се чу леко стържена.Така че отпаднаха съмненията кой лагер е за смяна....Идната седмица отивам да купувам.
                          Сега ако излезе и че си само с лагер ще се окаже че все още познавам на боб
                          LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                          LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                          LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                          Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                          Grande Punto 1.2 LPG

                          Коментар


                            #14
                            Ето го и лагера вече закупен....Сега остава само да се смени....Марката е Breda, а цената 28,7лв:
                            Прикачени файлове
                            Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                            Коментар


                              #15
                              е не биваше точно бреда, ама дано да нямаш проблеми (аз предпочитам SNR, или SKF, ама да е истински, както колегата митко написа по-горе) можеш да смениш и десния - щом левият е разбит, почти сигурно е, че и другия не е в цветущо състояние. А при тази цена на лагер не си заслужава разправиите след време отново да си в същото положение, но с другия лагер.
                              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                              Коментар

                              Working...
                              X