Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Осветлението на бутоните за прозорците

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Осветлението на бутоните за прозорците

    По принцип не е болка за умиране ама на шофйорската ми врата бутоните за прозорците ту светят ту не... Когато натисна копчето няколко пъти се оправят но след малко пак изгасва лампичката.... Та се чудя заслужава ли си да отварям вратата и да проверявам за хлабава връзка или по добре да не я пипам да не ми се раздрънка след отварянето
    Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
    Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
    Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

    #2
    И при мен ту ги има, ту ги няма, особено на шофьорското място.Да не те впечатлява Колегите препоръчаха в една тема да си презапоя диодите.Ще ти дам линк.

    Коментар


      #3
      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...708&highlight=

      Коментар


        #4
        Може би за тази тема става въпрос: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...F2%FA%EA%EB%E0 Презапояваш внимателно и готово! А внимавай и при ваденето на самото копче, че се чупи лесно (виж снимката)ПП: Писали сме с колегата едновременно. :D
        Прикачени файлове
        Space Star 1.9 DID

        Коментар


          #5
          ако ще отваряш копчетата,първо си купи 3-4 диода 3мм - по 10-20 стотинки савземи си зелени (ако искаш може и други - да смениш цвета)оригиналните са smd монтаж, но и обикновени 3мм стават без проблем - при мен е така аз в началото сложих червени че имах такива, ама ме дразнеха и после пак отворих копчетата да ги сменя със зелени

          Коментар


            #6
            u_bo написа:
            ако ще отваряш копчетата,първо си купи 3-4 диода 3мм - по 10-20 стотинки савземи си зелени (ако искаш може и други - да смениш цвета)оригиналните са smd монтаж, но и обикновени 3мм стават без проблем - при мен е така аз в началото сложих червени че имах такива, ама ме дразнеха и после пак отворих копчетата да ги сменя със зелени
            Че защо да купува? Първо презапоява, ако не светнат, тогава.Ако става въпрос само за смяна на цвета, това вече е друго.
            Space Star 1.9 DID

            Коментар


              #7
              И моята врата е в това състояние.Днеска ходих на майстор и той ги презапои тъй като бяха малко хлабави и сега си светят много готина светлина.Колега отиди да го видят за няма и 10 лева не си струва да се ядосваш и да се чудиш кое как е?

              Коментар


                #8
                Айде пък за 10лв ще ходя на майстор за нещо, което се прави за 10 мин :D

                Коментар


                  #9
                  Оригиналната светлина е със супер интензитет. Моят съвет е да си ремонтираш така, както сме описвали. Проблемът обаче се появява периодично, преди две години и нещо ги презапоих, наскоро пак...
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    Аз мисля да си ги оставя същите щото те си светят добре само където прекъсват на моменти,пък и всичко да е зелено само там синьо не върви някакси.. а иначе за десетте лева по-добре да се почопла сам...това съм учил уж (жичкаджийство) Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 А тъкмо съм се сетил да каже някой,който е махал кората на вратата дали има някакви копчета който да счупя или се сваля лесно.... щото едната колона дрънчи нещо да поогледам какво и е дереджето
                    Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                    Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                    Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                    Коментар


                      #11
                      PaUnOff написа:
                      Аз мисля да си ги оставя същите щото те си светят добре само където прекъсват на моменти,пък и всичко да е зелено само там синьо не върви някакси.. а иначе за десетте лева по-добре да се почопла сам...това съм учил уж (жичкаджийство) Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 А тъкмо съм се сетил да каже някой,който е махал кората на вратата дали има някакви копчета който да счупя или се сваля лесно.... щото едната колона дрънчи нещо да поогледам какво и е дереджето
                      Няма какво да строшиш ако внимаваш и не напъваш зверски. Само се поготви с малко силиконче че зад кората има втора влагозащитна която е един дебел найлон който е залепен. След внимателно отлепване се лепи пак но все ще намериш какво да дооправиш със силикончето.
                      BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                      http://vbox7.com/play:124bedab

                      Коментар


                        #12
                        Благодаряяя благодаря все така изчерпателни да сте :P
                        Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                        Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                        Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                        Коментар

                        Working...
                        X