Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с чистачките, моторчето пак спря

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с чистачките, моторчето пак спря

    Проблема се оказа сериозен!Преди година като взех колата още в автокъщата видях, че не работят чистачките. Помпичката за водата работи, но не се движат чистачките. Спазарихме се за цената и се надявах да е предпазител, но като го открих и проверих се оказа че не е от него. После поетапно почнах да проверявам и се оказа че е блокирало моторчето. То се намира точно под лявата чистачка под пластмасовата кора под стъклото там където е с прорези за да се оттича водата и да го мокри и да ръждяса облечено в една пластмасова кесийка, която от слънцето и годинките беше като вестник натрошена. Както и да е. Извадих го и най грижливо го почистих от ръждата, смазах триещите части и го затворих. Мина се не мина месец и половина два и пак спря. Повредата същата. Процедурата е ясна. Този път обаче го намазах отвън със санитарен силикон да не влиза вода вътре. След пускането обаче се появи странен шум, все едно се търка метал в метал и така една година,до преди две седмици, докато ми остана малко време да го разглоя и проверя. Оказа се че лагерчето на ротора от ръждата се е попрецакало и бръмченето е от него. Примирих, се че ще бръмчи, амасе оказа че даже и спря да работи, най веротно част от ръжата в него се е отчупила и го е блокирала. Вече нямам нерви да го отварян пак и ако някой се сеща за място от където да си взема втора употреба нека драсне някой ред. За ново не съм питал, но през седмицата ще потърся, най вероятно цената няма да ми хареса но все пак ще питам.Преди да спре пък нещо стана май с лоста за включване, първата степен изчезна, и като пръскам вода на стъклото, не се движат чистачките. За HLX модела има и пръскалки на фаровете, но така и не разбрах от къде се пускат. Ако някой има идея аз съм насреща
    Мареа 1.8HLX 1996г с газов инжекцион PowerJet

    #2
    Моторче можеш да си вземеш и от форума, даже се бях разбрал с alex 08 да ми го праща, но друг го превари, единствения проблем е че неговото е от браво и няма да ти работи функцията като пръскаш вода да тръгват и чистачките. А за пръскалките на фаровете трява да провериш дали изобщо стигат маркучета до тях и съответно дали излизат от помпата, между другото работят само, ако са пуснати светлините.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар

    Working...
    X