Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем сел клапа за циркулация на въздуха в купето на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем сел клапа за циркулация на въздуха в купето на Браво

    Колеги, след едно от малкото ми ходения по сервизи, майсторите пак си оставиха ръцете имам проблем с въпросната клапа!Върнах да ми я оправят, но ми казаха, че просто и е дошло времето - нямам думи...Та проблема е:Като включа на вътрещна циркулация моторчето на клапата си цирилика докато стигне до затваряне и след това почва едно периодично потропване като прескачане на винтова предавка!Какво може да се е случило? Случвало ли ви се е и на вас? Имате ли лечение?
    Bravo 1.8 GT - ама много върви това чудо!

    #2
    Re: Проблем сел клапа за циркулация на въздуха в купето на Б

    angelmilev написа:
    Колеги, след едно от малкото ми ходения по сервизи, майсторите пак си оставиха ръцете имам проблем с въпросната клапа!Върнах да ми я оправят, но ми казаха, че просто и е дошло времето - нямам думи...Та проблема е:Като включа на вътрещна циркулация моторчето на клапата си цирилика докато стигне до затваряне и след това почва едно периодично потропване като прескачане на винтова предавка!Какво може да се е случило? Случвало ли ви се е и на вас? Имате ли лечение?
    сигурно няма фиатка над 5-6години на която въпросната клапа да работи няма страшно застопори я в отворено положение и си ок
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Re: Проблем сел клапа за циркулация на въздуха в купето на Б

      stef написа:
      angelmilev написа:
      Колеги, след едно от малкото ми ходения по сервизи, майсторите пак си оставиха ръцете имам проблем с въпросната клапа!Върнах да ми я оправят, но ми казаха, че просто и е дошло времето - нямам думи...Та проблема е:Като включа на вътрещна циркулация моторчето на клапата си цирилика докато стигне до затваряне и след това почва едно периодично потропване като прескачане на винтова предавка!Какво може да се е случило? Случвало ли ви се е и на вас? Имате ли лечение?
      сигурно няма фиатка над 5-6години на която въпросната клапа да работи няма страшно застопори я в отворено положение и си ок
      Не само фиатка, не само фиатка, при ланчите е същата работа
      Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

      Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

      ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

      Коментар


        #4
        Мойта е на 7 па си бачка!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Колега щом не изключва явно някакъв датчик който трябва да отчете че е затворено се е пре...ал, мисля че някъде беше писано по темата
          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
          http://forum.fiat-bg.org

          Коментар


            #6
            Мда... и аз мисля, че е датчик, но, като не ми се е налагало все още да го разглобявам не мога да говоря наизуст... Може би "майсторите" ти са счупили от немърливост датчика, който най-вероятно е обикновенно бутонче, което изключва мотора на калпата про нейното и затваряне. Най-вероятно е лесно да се оправи след, като все пак мотора работи, но е доста гадно място за работа...
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              колко струва да се оправи всичко и да си работи тази клапа (моторчета ала бала...)? и къде могат да го оправят?защото това си е доста важно, когато влизаш в тунел или караш зад някой "екологичен" камион...
              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

              Коментар


                #8
                Vladim написа:
                Мойта е на 7 па си бачка!
                И мойта така БЕШЕ преди да мине през "майсторите"
                Bravo 1.8 GT - ама много върви това чудо!

                Коментар

                Working...
                X