Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Маслото в двигателя на Пунто???

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Маслото в двигателя на Пунто???

    Колеги простете невежеството ми! Имам Фиат Пунто 55 кс бензин, какво масло да сипа в двигателя и скоростната кутия имаики предвид предстоящия зимен сезон? Благодаря предварително!

    #2
    Re: Маслото в двигателя на Пунто???

    Божанова написа:
    Колеги простете невежеството ми! Имам Фиат Пунто 55 кс бензин, какво масло да сипа в двигателя и скоростната кутия имаики предвид предстоящия зимен сезон? Благодаря предварително!
    просто отиди в магазин за консумативи на италянски коли и им кажи колата си и ще ти кажат хората ... никой няма да седне да ти продава супер скъпо масло или да те лъже щото те от пунто и неговите масла не са забогатели (да не говорим че серьозните фирми че вече работят като за 21 век.) пък и ако си доволна ще се върнеш пак при тях.препоръчвам ти Т&Н кар.тука всеки кара с различно масло и то предимно с евтини масла. аз специално не ти препоръчвам евтините варианти.и другото - не се консултирай с мениджърите по бензиностанциите - хал хабер си нямат а и маслата там са със солидна надценка.тях можеш да ги питаш за спрейче за стъкла и силикончета за уплътнения.и последно - ти само заради зимния сезон ли ще сменяш масло ? демек - да разбирам ли че го сменяш всеки сезон ?
    :: Show me some Madness ::

    Коментар


      #3
      Благодаря

      Коментар


        #4
        Re: Маслото в двигателя на Пунто???

        Божанова написа:
        Колеги простете невежеството ми! Имам Фиат Пунто 55 кс бензин, какво масло да сипа в двигателя и скоростната кутия имаики предвид предстоящия зимен сезон? Благодаря предварително!
        Колежке-добре дошла във форума !Каква е идеята за зимния сезон??-в съвременните автомобили-тенденцията за експлоатационите течности е да са всесезонни-масла,антифриз...Според книжката:Двигател-SAE 15W40 CCMC G4,API SG/ minimum,по-добре-SАЕ 10W40-CCMC G5 API SH-на това второто отговаря "Selenia-Gold" или аналог по тази спесификация...полусинтетика-маслото е всесезонно.Ск.кутия:TUTELA ZC 80/S-SAE 80W EP -API GL4-по добре-полусинтетика SAE 75W 90 GL4/5.Успех !
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар


          #5
          Колега за първи път ми е да сменям масло и затова питам Разчитам на компетентни мнения

          Коментар


            #6
            В книжката на моето пунто 1200 1991г. препоръчват и фабричнно е зредено със Selenia 20k за 20000км или 1 година-синтетично /около 14лв/л/Selenia http://www.flselenia.it/SearchProducts.asp?id_lingua=2 gold ACEA A3/B3, API SL/CF, SAE 10W-40, VW 500.00 - 505.00 20k ACEA A3, API SL/CF, FIAT 9.55535, MB 229.1,SAE 10W-40, VW 500.00 - 505.00 20k alfa romeo ACEA A3, API SL/CF, FIAT 9.55535, CCMC G5,SAE 10W-40, VW 500.00 - 505.00

            Коментар


              #7
              Възстановяване

              Сметнах за умесно да я върна. Мисля, че е работа на модераторите да следят това и да трият САМО мненията които не са по темата. А работата на администраторите е да движат форума напред и да го правят по лесен и удобен за потребителите.
              Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

              Коментар

              Working...
              X