Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.6 съединител

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 1.6 съединител

    Тъй като трябва да сменям съединител скоро имам следния въпрос - може ли да се определи по някакъв начин дали този, който е в момента на колата е оригиналния, тоест този с който е излязла от завода? Питам, защото на килиметража ми пише ~70000км, а като я взех миналата година април беше на 48000 и ако съединителя е оригиналния значи са реални килиметрите, защото толкова (70к) е горе-долу пробега на един съединител. Колата е 1999 и осъзнавам, че е по-вероятно да бием Италия в квалификациите , отколкото да са реални тия киломтри ама все пак?
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    #2
    Мисля,че ресурса на съединителя е по-скоро 150 000км.Но всичко зависи от стила на карането,ако се кара непрекъснато на полусъединител(като жена ми ) и 70 000км е много.

    Коментар


      #3
      за съединителя не знам за щастие не ми се налага още да го сменям, но може лесно да се разбере по ролките на алтернатор и клима- моите бяха от 97 год и ги смених на 148 000 по принцип търси или щампа с годината или знам с 3 4ерти като почва с най-малка следващата е малко по дълга и последната най-дълга. това беше на носачите. на тампоните ми на биалетките примерно пише фиат, а на новите само някви номерца. според мен по ролките е най-надежно да прецениш, те не зависият така от стила на каране и са по-показателни. моите ролки ремъка си беше направил канал в пластмасата им 2-3 мм смятай!
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Какъв е тоя съединител дето ще изкара 150000км? Питам съвсем сериозно, защото много се чудя какъв да взема. Досега не съм чул/прочел 2 еднакви мнения по-въпроса.
        Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
        ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

        Коментар


          #5
          не знам ама баща ми направи точно 100 000 откакто взе колата, не знам кога е сменян съед ама той не го е пипал и няма признаци да си отива. обаче кара основно извънградско
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Е то извънградското няма нищо общо със съединителя почти. Аз от Пазарджик до София на магистралата не сменям скорости изобщо - от Шела/Макдоналдс до Горубляне съм на 5-та. Само спирам климатика, при изпреварвания по наклон нагоре ако сме 4 или 5 човека в колата
            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

            Коментар


              #7
              dikanio написа:
              Е то извънградското няма нищо общо със съединителя почти. Аз от Пазарджик до София на магистралата не сменям скорости изобщо - от Шела/Макдоналдс до Горубляне съм на 5-та. Само спирам климатика, при изпреварвания по наклон нагоре ако сме 4 или 5 човека в колата
              и аз тва намеквам. зависи какво е карането, зависи от стила, от колата. мога да ти споделя нещо- моята кола е била на жена, имам сниман италианския талон. съединителя съм почти 100% 4е е оригинален, защото не го пише в книжката. по друго засега не мога д а съдя дали е оригинален, но мисля, че да. а колата ми е карана основно градско, защото лагерчетата на стартера бяха заминали. вече е над 170 000. дори да допуснем, че не е оригинален и е сменян, то не е повече от 1 път. сам си прави сметката колко трябва да кара добър съединител
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                dikanio написа:
                Какъв е тоя съединител дето ще изкара 150000км? Питам съвсем сериозно, защото много се чудя какъв да взема. Досега не съм чул/прочел 2 еднакви мнения по-въпроса.
                колега моя го смених на 170000 сложих някакьв жмелски и вече имам ядове а сам минал едва 40000 с него. ако искаш нещо качествено слагай "валео" или "лук" да ти е мерна главата
                FIAT uno 1.0Fire 45hp

                Аск "Vromos"- Бургас

                Коментар


                  #9
                  Марките са ясни, проблема е с ментетата доколкото разбрах - Valeo, Sachs, Luck. Откъде да купя, за да няма опастност да попадна на такова?
                  Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                  ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                  Коментар


                    #10
                    Задължително надписите по частите трябва да са щамповани в метала,въпреки ,че и това не е проблем напоследък.Виж в google кой е официален вносител и право там. :D

                    Коментар

                    Working...
                    X