Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Термостат на Темпра

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Термостат на Темпра

    Колеги, някой може ли да ми каже на моята Темпра - тази на подписа, термостата едно цяло ли е с кожуха или елемента се сменя отделено. Ходих в няколко магазина, гледаха по каталозите и ми казват различно. Аз свалих термостата, но не мога да преценя дали елемента се отделя и как, страх ме е да не го повредя. Ако някой е сменял подобен термостат нека каже. Благодаря !
    Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
    двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

    #2
    Re: Термостат на Темпра

    Petko написа:
    Колеги, някой може ли да ми каже на моята Темпра - тази на подписа, термостата едно цяло ли е с кожуха или елемента се сменя отделено. Ходих в няколко магазина, гледаха по каталозите и ми казват различно. Аз свалих термостата, но не мога да преценя дали елемента се отделя и как, страх ме е да не го повредя. Ако някой е сменял подобен термостат нека каже. Благодаря !
    като махнеш корпуса от трите болта самия елемент само като го дръпнеш леко и ще се отдели от корпуса ако е сменяем ако неще значи върви с целия корпус аз като сменях и на мен ми даваха различни мнения по въпроса но накрая си го свалих и отидох с него в магазина при мен се оказа само елемент само че аз съм 1,8 91г или с други думи 159А4000
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Re: Термостат на Темпра

      Petko написа:
      Колеги, някой може ли да ми каже на моята Темпра - тази на подписа, термостата едно цяло ли е с кожуха или елемента се сменя отделено.
      Ако е това от картинката ... според мен се сменя само елемента с номер 6 ........
      Прикачени файлове
      Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

      Коментар


        #4
        Благодаря ти ivo, но моя термостат малко се различава - тръбичката 1 е по- дълга, около 15-20 см и е закривена под ъгъл.Не разбрах това 7 какво е мисля, че нямам такова нещо.
        Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
        двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

        Коментар


          #5
          Petko написа:
          Благодаря ти ivo, но моя термостат малко се различава - тръбичката 1 е по- дълга, около 15-20 см и е закривена под ъгъл.Не разбрах това 7 какво е мисля, че нямам такова нещо.
          А по какво се различава - с три или два болта е? а 7 - пише че е някаква тръба .. моя термостат не е такъв ... а такъв ..........
          Прикачени файлове
          Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

          Коментар


            #6
            За всички,които ги интересува ! Сменя се само елемента. Вчера свалих термостата и в гореща вода го изпробвах. Оказа се, че отваря на около 60 градуса и не затваря плътно - за смяна е. На пръв поглед изглежда, че е едно цяло с тялото, но след по-внимателно разглеждане се оказа, че елемента може да се свали, като се натисне на вътре и се завърти в едната или другата посока за да се освободи от рамената на тялото, които го държат. За всички,които имат подобен двигател и ще сменят термостат - да не се плашат.Малко допълнение, оказва се, че въпреки това, че елемента се вади, той не се предоставя отделно, а е необходимо да се закупи заедно с тялото.
            Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
            двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F

            Коментар

            Working...
            X