Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сваляне задни стопове на Мареа Комби - свалени и полирани!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сваляне задни стопове на Мареа Комби - свалени и полирани!

    Колеги, имам изгоряла крушка в задният стоп, обаче се оказва, че аз не мога да проумея, как се сваля стопа и стъклата му!? Някой с челен опит?

    #2
    Re: Сваляне задни стопове на Мареа Комби

    И аз го имам същиа проблем от 2-3дена но с крушката на мига4а:един приятел ми каза;на корите отзад има малки капа4ета като ги манеш се вижда болта(ама е бил некъв специален)после долу кадето има нешто като жабка там е другия отвърташ ги и сваляш целия стоп и след това се разглобявал оште за да стигнеш до крушките,аз не съм ги свалял днес ше се пробвам(дано да съм бил полезен)
    Marea jtd

    Коментар


      #3
      Два са болтовете и се развиват с ключа за гумите от комплекта под кората в багажника. Единият се достига като махнеш капаците отстрани на багажника, а другият е отгоре, пак зад капаче на задната колонка. Мисля че беше така по описанието в книжката. Като се развият тези два болта и цялото тяло на стопа пада назад, след което вече имаш достъп до фасунгите на крушките.

      Коментар


        #4
        Хиляди благодарности. Признавам си, че фантазията ми не е дотам развита, че да се сетя. Мъдър ход от страна на FIAT. Кражбата е кауза-пердута! Yellow_Flash_Colorz_PDT_05

        Коментар


          #5
          А някой да има идея как бих могъл да си поосвежа цветовете на стоповете, тъй като в момента са много мътни от слънцето?

          Коментар


            #6
            Таквоз чудо за сефте чувам... освежаване цветовете на стоповете Сладур Мини ги с фасаген
            Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

            Коментар


              #7
              msi написа:
              Таквоз чудо за сефте чувам... освежаване цветовете на стоповете Сладур Мини ги с фасаген
              Като цяло вуйчо, знам че се полират с нещо и стават като нови - това питам - дали знае някой с какво?

              Коментар


                #8
                Виждал съм да полират фарове с полир паста и кече на бормашина, но не съм сигурен в домашни условия и върху стопове дали ще се получи.

                Коментар


                  #9
                  Имаш предвид със полирпастата, с която се полира и боята на колата така ли!? Yellow_Flash_Colorz_PDT_35

                  Коментар


                    #10
                    PASSARELLA написа:
                    Имаш предвид със полирпастата, с която се полира и боята на колата така ли!? Yellow_Flash_Colorz_PDT_35
                    Мисля, че не е същата. Там се занимаваха само с полиране на фарове и лепене на пластмаси. Аз съм ползвал полир-паста да полирам светофилтъра на един авиационен шлем и полир-пастата беше на прах, но не съм сигурен как стават нещата при фаровете и евентуално стоповете. Между другото, пастата за зъби също е много фин абразив.

                    Коментар


                      #11
                      Re: Сваляне задни стопове на Мареа Комби

                      PASSARELLA написа:
                      Колеги, имам изгоряла крушка в задният стоп, обаче се оказва, че аз не мога да проумея, как се сваля стопа и стъклата му!? Някой с челен опит?
                      Ако все пак не си успял, ето ти схема:
                      Прикачени файлове
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #12
                        Полирането на стоповете - с вълнен парцал, паста за зъби и малко търкане. И най-вече търпение
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          jenshen73 написа:
                          Полирането на стоповете - с вълнен парцал, паста за зъби и малко търкане. И най-вече търпение
                          А отвътре има ли смисъл или само външната страна?

                          Коментар


                            #14
                            PASSARELLA написа:
                            А отвътре има ли смисъл или само външната страна?
                            Ти сериозно ли го питаш това?

                            Коментар


                              #15
                              Несериозно ли е?

                              Коментар

                              Working...
                              X