Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Консултация за виене на волана!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Консултация за виене на волана!

    здавейте,аз пак с проблемче, от около месец се появи някакво виене при навиване на волана на място. и в движение го има но е по леко. мислия че е с хидравликата нещо но нямам и на идея как да го проверя. лошото е че пътувам след седмица и ме е страх да не се окжае нещо съществено и да стане сахатлък насред път. та проблема е като въртя волана (независимо от край до краи или мъничко) странното е че при студен двигател не се чува а като загрее колата и е покарана 20-30 мин по жегите и тогава се чува доста силно. като тръгна да паркирам някъде направо ми се къса сърцето докато въртя волана. иначе е сравнително лек. не съм забелязал преди и сега да има разлка във усилието на въртене.дайте съсет моля, как да проверя дал ие рейка или помпа че това май са най-скъпите неща които може да се прецакат.Благодаря ви предварително!!!
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    #2
    Да не е изтекло маслото от хидравликата или да е за смяна?

    Коментар


      #3
      Провери нивото на маслото в хидравликата, ако липсва долей и покарай, ако го губи значи има някъде скъсан маркуч. При мен се беше скъсал смукателния маркуч и волана пак си беше лек, но излизаха мехурчета в казанчето и виеше.
      --Старата ръжда любов не хваща!--
      156 sportwagon 1,9 jtd 115
      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

      Коментар


        #4
        Ако е много замърсено маслото (черно на цвят) също може да вие! При мен с промивка на с/мата се оправи и спря да вие (поне за сега де)!
        Space Star 1.9 DID

        Коментар


          #5
          Още един глас за липса на хидравлично масло. При мен това с промивката не свърши работа. Губя си масло и на 2-3 месеца доливам. Въпреки непрестанното опресняване на маслото не забелязвам системата да се промива...

          Коментар


            #6
            Аз имах виене при пълен десен или ляв и след промивка и смяна на маслото нямам проблемтеми за смяната бол ..
            Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


            Когато целта е всичко и пътят е без значение!

            Коментар


              #7
              Re: консултация за виене на волана!

              Ewing написа:
              здавейте,аз пак с проблемче, от около месец се появи някакво виене при навиване на волана на място. и в движение го има но е по леко. мислия че е с хидравликата нещо но нямам и на идея как да го проверя. лошото е че пътувам след седмица и ме е страх да не се окжае нещо съществено и да стане сахатлък насред път. та проблема е като въртя волана (независимо от край до краи или мъничко) странното е че при студен двигател не се чува а като загрее колата и е покарана 20-30 мин по жегите и тогава се чува доста силно. като тръгна да паркирам някъде направо ми се къса сърцето докато въртя волана. иначе е сравнително лек. не съм забелязал преди и сега да има разлка във усилието на въртене.дайте съсет моля, как да проверя дал ие рейка или помпа че това май са най-скъпите неща които може да се прецакат.Благодаря ви предварително!!!
              Колега, имам абсолютно същия проблем ама найстина едно към едно с твоя Значи не е от нивото на маслото при мен (вероятно и при теб) аз си имам масалце достатъчно и изобщо не изтича.Хидравликата си ми вие обаче и точно както казваш намясто или при паркинг е просто ужас ама се едно ти вика "врътни още малко и ще си изплюя зъбчатките" Та колкото до балончетата за който колегата говори... пробвай да спреш музики и всичко в колата, позавърти наляво надясно един два пъти и спри.преди да загасиш двигателя се позаслушай не ти ли балбукат балончета щото на мен ми балбукат... не че знам ся кво да направя но ако е същия проблем като моя ,след като си го оправя ще мога да ти кажа какво точно да направиш или най лесно ще е колегата van_dal да каже и на двамани какво да правим ... по точно ако не ставам мн нахален да каже кой маркуч се нарича всмукателен за да си го подменим ако и при нас проблем ае същия. Благодаря предварително.

              Коментар


                #8
                ами утре отивам за масло и ще се сменя то се е видяло ноще поразгледам за мехурчета течове и т.н.ще мина и през един сервиз за предницата че нещо чука но не се ориентирам какво е и ще ги питам пичовете за това виене и ще пиша за развитие. щом и други има като мен че е полезно П.С.забравих да кажа че е за смяна маслото съ сигурност но си има и е мътно и тъмно ама много тъмно
                Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                182A4.000 IAW49F
                LPG - Lovato EasyFast
                ----------------------------
                "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                Коментар


                  #9
                  здравейте май няма да ходя на майстор. днес си взех масалце декстрон 2 ама маркатае накаква куца "SCT Germany" това пише като марка. тръгнах да го сменям по метода на ivanko_rs обаче след източването на казанчети и на запален двигател каот почнах да въртя волана да изпомпа всичкото масло направо такъв зловещ свук се чуваше че ме хвана шубето и колктоо беше излезло - толкова. налях новотона незапален двигател наколко пъти от крайно лево до крайно дясно и тка няколко пъти. след което пак изтъочвай но без таз ичаст със въртенето на запален ДВГ. и това го повторих няколко пъти. не се избистри на 6 цялото ама ме хвана шубе пук и бях сам и не можех да върта волана и да наливам едновременно но резултатът е на лице. волана омекна доста...след което и това скърцане което гоимаше преди почтри изчезна. така че който се съмнява за някякъв проблем с хидравилката първо да сменя масалце и тогава не се ли оправи тогава майстори Успех на всички п.с.колега lithrone дано и при тебе се оправи само с 11 кинта за литър ново масло но определено ако ще промиваш както си му е реда си вземи 2 литра.
                  Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                  182A4.000 IAW49F
                  LPG - Lovato EasyFast
                  ----------------------------
                  "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                  Коментар


                    #10
                    Колата на lithrone е вече моя,та смених маслото и скърцането вече го няма.

                    Коментар

                    Working...
                    X