Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

До колко време трябва да се регистрира автомобилът в КАТ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    До колко време трябва да се регистрира автомобилът в КАТ

    Здравейте на всички. Имам един въпрос към вас, тъй като съм доста притеснен.До колко време трябва да се регистрира автомобилът в КАТ. Някой казват 10, други 20 дни от датата на закупуване. Колата е на платформа дкарана , няма номера и си стои в гаража. Какво ще стане ако не я регистрирам скоро в КАТ.

    #2
    КАТ

    Колега доколкото знам срокът за регистриране в КАТ е един месец
    Nissan Primera 1.6 16v P11
    ex.Fiat Bravo 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Как тогава по автокъщите с месеци стоят коли без номера?
      Alfa 159 SW 2.4 Ti
      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

      Коментар


        #4
        Това са пълни глупости нали за това са тези времените номера
        Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

        Коментар


          #5
          не знам точно какъв е срокът и дали изобщо има защото както каза колегата има коли в автокъщи седят и по година без номера.... аз моята като я докарах седя 2 месеца преди да я регистрирам ... нямах никакви проблеми след това в КАТ
          Fiat Punto '01, 1.8 16V HGT Abarth

          Коментар


            #6
            Точно така колега а на моита и бяха изтекли номерата и застраховката и пак я регистрирах
            Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

            Коментар


              #7
              Не тук, е като че ли друга ситуацията. Няма нищо общо с автокъщите.Значи, доколкото знам ситуацията/купих си Фиат Пунто :P /, купих колата на 18-ти този месец, следователно по пътя на логиката и с това че слушам и хорските приказки, трябва максимум на 28-ми т.е в Понеделник да я регистрирам.Разликата между куповача и автокъщите е, че аз съм купувач и онея от КАТ гледали когати е купена колата в договора за ПОКУПКО-ПРОДАЖБА. Сега буквално ви говоря на изуст, незнам как е. Някой може да каже ами регистрирай я. В момента не мога, поне тази седмица, която идва. Та как мислите проблем ли ще е да я регистрирам примерно на 9 Август, като виждате кога е купена. Естествено колата ням да се кара по пътя така, защото някой може и това да си помисли.

              Коментар


                #8
                10 работни дни от датата на сключване на договора. Поне така ми каза нотариуса. Предполагам ако закъснееш ще има някаква глоба.
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  Тия от автокъщите пишат договор с днешна дата, т.е. колата може да е внесена преди година, но по договор е с датата когато я е купил крайния клиент. За това от там няма проблем. Ако е снета от автовоз, може да се напише друг договор за покупко-продажбав в някоя автокъща, с каквато дата си искаш и готово. Той трябва да е на твое име (както и този, с който си в момента). Разбира се говоря за коли от Германия, за тези от Италия, нямам идея как става. Там е по-сложно с тия документи.
                  Space Star 1.9 DID

                  Коментар


                    #10
                    точно така, от датата на договора 10 дни иначе си бях взел скутер с фактура без дата ноември месец 2005 , а го регистрирах март 2006
                    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                    Коментар


                      #11
                      браво бе колеги!!! 10 отговора и нито 1 верен .... вижте чл. 145 от Закона за движение по пътищата. там пише 2 седмици, демек 14 дена Чл. 145. (1) При промяна на собствеността на регистрирано пътно превозно средство праводателят в двуседмичен срок предоставя на службата, издала регистрационния номер, копие от договора за прехвърляне на собствеността с данните на приобретателя. (2) Приобретателят на регистрирано пътно превозно средство е длъжен в двуседмичен срок да предостави на службата за регистрация по местоживеене копие от договора за придобитата собственост с данните на праводателя. (3) Разпоредбата на ал. 1 не се прилага по отношение на праводателя, когато отчуждаването е извършено чрез публична продажба. ... за регистрация в данъчното в общината срока е 2 месеца Чл. 54. (1) (Изм., ДВ, бр. 103 от 1999 г.; предишен текст на чл. 54, изм., бр. 109 от 2001 г.; изм. и доп., бр. 112 от 2003 г., бр. 106 от 2004 г.; изм., бр. 100 от 2005 г.) Собствениците на превозни средства декларират пред общината по постоянния им адрес, съответно седалище, притежаваните от тях превозни средства в двумесечен срок от придобиването им. За превозните средства, които не са регистрирани за движение в страната, двумесечният срок започва да тече от датата на регистрацията им за движение. При придобиване на превозно средство по наследство декларацията се подава в срока по чл. 32. (2) (Нова, ДВ, бр. 109 от 2001 г.; изм., бр. 100 от 2005 г.) Когато собствениците на превозни средства нямат постоянен адрес, съответно седалище на територията на страната, декларации се подават пред общината по регистрация на превозното средство. (3) (Нова, ДВ, бр. 119 от 2002 г.) Собствениците на превозни средства предявяват правото си на освобождаване от данък или за ползване на данъчно облекчение чрез данъчна декларация, която подават в срока по ал. 1. При спиране, съответно при пускане в движение, при кражба и унищожаване на превозно средство, декларация не се подава. (4) (Нова, ДВ, бр. 119 от 2002 г.; изм., бр. 100 от 2005 г.) Служителят на общинската администрация може да изисква документи, удостоверяващи факти и обстоятелства, имащи значение за данъчното облагане. При спиране, съответно при пускане в движение, при кражба и унищожаване на превозно средство, данъчно задълженото лице представя документ от компетентен орган, удостоверяващ съответното обстоятелство. (5) (Нова, ДВ, бр. 119 от 2002 г.) Подадената декларация от един от съсобствениците ползва останалите съсобственици. (6) (Нова, ДВ, бр. 109 от 2001 г.; предишна ал. 3, бр. 119 от 2002 г.) Когато липсват данни за годината на производство на пътното превозно средство, за такава се приема годината на първата му регистрация. (7) (Нова, ДВ, бр. 106 от 2004 г.) При подаване на декларацията по ал. 1 собственикът представя документ за платения данък при придобиването на декларираното превозно средство. ( (Нова, ДВ, бр. 100 от 2005 г.) Когато в свидетелството за регистрация на превозните средства по чл. 55, ал. 9 липсват данни за допустимата максимална маса на състава от превозни средства, в декларацията по ал. 1 се посочва допустимата максимална маса на състава от превозни средства, определена от производителя. п.п. всички тук са решавали листовки май
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #12
                        ми няма такъв въпрос, вече имаш 30 листовки А и 30 Б изяждаш ги и си зимаш изпита а на мен в данъчното ми казаха 10 дни
                        Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                        Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                        Коментар


                          #13
                          то 10 работни дни са си 14 календарни ама за тези които не знаят - когато в 1 нормативен документ не е указан срока в работни дни се счита, че срока е в календарни
                          Fiat Punto 1.1-Синята птица
                          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                          Коментар


                            #14
                            gfd

                            Благодаря за мненията. Днес ходих в КАТ да питам и представяте ли си, незнаели пичовет бре. То те незнаят, ние от къде да знаем. Викам и някаква глоба нещо ще има ли ако я регистрирам след 20-25 дни, ами незнаела, не би трябвало.Как мислите, каква ще е санкцията, когато си регистрирам колата след 20-25 дни. ППредполагам че ще ми разрешат да я регистрирам?

                            Коментар


                              #15
                              Re: gfd

                              coojoe_213 написа:
                              Благодаря за мненията. Днес ходих в КАТ да питам и представяте ли си, незнаели пичовет бре. То те незнаят, ние от къде да знаем. Викам и някаква глоба нещо ще има ли ако я регистрирам след 20-25 дни, ами незнаела, не би трябвало.Как мислите, каква ще е санкцията, когато си регистрирам колата след 20-25 дни. ППредполагам че ще ми разрешат да я регистрирам?
                              Ще я регистрират, къде ще идат! Може да измислиш някоя история, че автомобила е бил пореден и затова си се забавил, пък дано ми номера!
                              Space Star 1.9 DID

                              Коментар

                              Working...
                              X