Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отново за тези прословути облегалки за глава за Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отново за тези прословути облегалки за глава за Типо

    Преди две години се борих с тях - неуспешно. Днес отново с калъфи в ръка поднових борбата и резултата е 2:0 за облегалките. Изчетох всичко написано вследствие на което настана отново една борба, едно бутане напред, едно дърпане на горе, назад и ..... нищо. По-скоро седалката ще се изтръгне, но не и облегалката. Моля ако някой все пак успял да ги извади да каже как. Да поясня, че става въпрос за Типо 1.4. Това, което е написано на Пунто, Браво и т.н. не става или поне аз не можах да го направя. Видях едно Уно с калъфи на седалките и същите облегалки за глава, което ме навежда на мисълта, че може би има чалъм.Моля колеги споделете успешен опит. Не ми допада идеята да разпарям калъфите и после да се чудя как затварям дупката. Ако някой е направил и снимки на въпросния проблем може темата да кандидатсва за "ВАЖНА ТЕМА"
    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

    #2
    С парцал и клещи се завърта тръбичката на 90 градуса. Дано си ме разбрал какво искам да кажа.
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #3
      dani389 написа:
      С парцал и клещи се завърта тръбичката на 90 градуса. Дано си ме разбрал какво искам да кажа.
      Този вариант е неприложим в моя случай тъй като няма какво да хвана с клещите. Надявам се, че си виждал за какво иде реч. Въпросната облегалка опира плътно до седалката и не се регулира по височина. Този метод четох, че го прилагат колегите с Пунто.
      FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
      ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

      Коментар


        #4
        Брей няма ли човек сборил се с проблема
        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

        Коментар


          #5
          brat_John написа:
          Брей няма ли човек сборил се с проблема
          Утре или вторник ще сляза да видя на Тъста Типотрона, ама земи ръгни и малко снимки да сравня дали са същите тея седалки.
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #6
            Колега, не мога да си спомня тук ли го четох или в стария форум, но там пишеше, че зависи от седалките и от годината на производство! След 93 май можели да се свалят нормално, или нещо такова! Аз също на моето типо се мъчих и не успях! Колегата BlueStorm пък си беше разшил тапицерията за да ги извади и след това жена му с губерката я зашила наново! Дано успееш да ги свалиш без да повредиш седалките!Успех!
            Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

            Коментар


              #7
              Ето ги въросните облегалки.
              Прикачени файлове
              FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
              ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

              Коментар


                #8
                Тия колега май нямат регулиране по височина .За това не можеш да ги извадиш.Дано намериш чалъм Успех
                Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
                Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

                Коментар


                  #9
                  asus написа:
                  Тия колега май нямат регулиране по височина .За това не можеш да ги извадиш.Дано намериш чалъм Успех
                  Разбира се, че нямат иначе нямаше да съществува тази тема. Чувал съм и съм чел за някакъв щифт, който се намирал с напипване, но до сега се съм намерил някой, който да се е справил с проблема без да реже тапицерията.
                  FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                  ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                  Коментар


                    #10
                    А, защо не пробваш да разкачиш отдолу тапицерията, да я повдигнеш максимално нависоко и да огледаш хубаво отвътре. Все някак са сложени тези облегалки, все някак се и махат.
                    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                    Коментар


                      #11
                      Да ти кажа - 4 години се опитвах да сваля такива облегалки и накрая продадох Типото... В един английски форум бях чел че трябва да се натисне някъде под подглавника - горе-долу на около 15-20см надолу по облегалката на седалката по протежение на основите. Ама едновременно и по двете протежения и на точното място. Е аз съм го търсил поне 5 пъти и не съм успял да ги сваля. Даже мислех а порна лекичко в единия край кожата на облегалката и да получа достъп до законтрянето - имало някакви яки пластини, по скоро като стоманени телове който придържали подглавника и трябвало да се натисне под тях като ендовременно с това се дърпа подглавника назад и и да се дърпа нагоре.Абе голяма схема.Успех!Колегата който купи Типото му сложи тапицерии - разпори ги в горния край и им подши велкро на разпореното за да може да ги сваля като си иска.
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #12
                        Решението май е доста елементарно. С ключ 10 бъркаш между седалката и облегалката и завърташ на 90 градуса и двете оси.
                        Fiat PUNTO 75 SLX

                        Коментар


                          #13
                          kesten написа:
                          Решението май е доста елементарно. С ключ 10 бъркаш между седалката и облегалката и завърташ на 90 градуса и двете оси.
                          Вярно ли? Пробвано ли е? Ако е така как не каза по-рано преди да отворя дупка в калъфите... Ще пробвам днес..
                          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                          Коментар


                            #14
                            Сега се сблъсках с проблема "нови калъфки за седалки". Нямах пари да си купя "гарги" и затова пробвах с ключето. Оста е кръгла, но на едно място има снадка, от която става промяната на ъгъла на облегалката. Точно там ключето "захапва". При мен стана. След това връщаш осите в предишното им състояние и чак тогава набиваш облегалката в седалката! Може да опиташ да я сложиш и чак тогава да завъртиш осите, но аз не успях.Ако не стане пробвай с тънки "гарги" на същото място (между седалката и облегалката). Успех!
                            Fiat PUNTO 75 SLX

                            Коментар

                            Working...
                            X