Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изтича масло, Брава 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изтича масло, Брава 1.6

    Здравейте колеги.С тая моята колица все ми е интересно. Миналата седмица се скъса жило на съединител, сега пък забелязах някакво черно петно под левия носач и се уплаших, че е масло, но така като го гледам май е прекалено воднисто и май е антифриз и понеже се стича по двигателя - та затова е черен а и малко ми е намалял антифриза в разширителния съд - за две седмици с около половин сантиметър.Гладах маркучите са ок. Имате ли някакви идеи как да разбера от къде капе?А да знаете къде има канал за обществено ползване да проверя и масления филтър да не се е разхлабил?Благодаря предварително.Налага се редакция - това определено не е антифриз, много е черно .Явно е масло.
    Brava 1.6 EL, '98
    182A4

    #2
    Re: Изтича масло, Брава 1.6

    roro написа:
    А да знаете къде има канал за обществено ползване да проверя и масления филтър да не се е разхлабил?
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=28120
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      преди да се стъмни инвестигирах и стигнах до извода, че не е от масления филтър - той е ако гледаш отпред колата - вдясно на предната страна на двигателя, там близо до него е и пробката на картера - двете изглеждат доволно сухи.Масълцето от страната на водача и се стича отдолу по носача там около съединителя.Много е течливо, за да е масло от скоростната кутия. Четох разни теми из форума - вероятна причина, при положение че отгоре двигателя е сух - семиринг.Да уточня, че гуми масло предимно докато работи двигателя, което е логично, но като го мерих е наполовина на щеката, а при положение, че е на 3000 км. Мисля да покарам така, да долея масълце и да видя колко време ще изкара.А оринтировъчно - колко струва смяната на тези семиринги?
      Brava 1.6 EL, '98
      182A4

      Коментар

      Working...
      X