Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Виене на двигател ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Виене на двигател ?

    Здравейте, от какво може да вие един двигател освен от ролки ?? Динамото също не е, защото колега от форума го гледа и каза, че е ок. Не вие силно, но е дразнещо :/
    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

    #2
    Понякога вие и от водната помпа, ако са и заминали лагерите. Трябва да се свалят всички вентилаторни ремъци и да се врътката една по една всички шайби и ролки за да се установи.
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      КИМИ написа:
      Понякога вие и от водната помпа, ако са и заминали лагерите. Трябва да се свалят всички вентилаторни ремъци и да се врътката една по една всички шайби и ролки за да се установи.
      а значи ли че е повредена ??? ако е от нея разбира се защото имам чувството че при запалването се чува повече. като поработи сякаш утихва. Но може и да е заради силната музика след карането да не чувам
      Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
      Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

      Коментар


        #4
        Ако като свалиш ремъка има скърцащ звук или хрупкане на лагерите като завъртиш шайбата на ръка- значи е за смяна помпата, ако се чуе от динамото- само лагерчетата и т. н. хидравлична помпа, ролка- провери всички на свален ремък и ще ги установиш.
        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          На мен ми виеше хидравличната помпа, понеже засмукваше въздух, пробвай да не е това.
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #6
            мерси колега . Гадното е че ремъка го сменях преди 3 4 дни сменихме само ролките и ремъците, пък не се сетих да видим водната помпа
            Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
            Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

            Коментар


              #7
              В сервиза ще ти направят тази работа- все пак и те са отговорни за натягането- закарай го пак при момчетата и ги накарай да завъртят всички шайби и ще се чуе къде е котака. Yellow_Flash_Colorz_PDT_15
              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

              Коментар


                #8
                КИМИ написа:
                В сервиза ще ти направят тази работа- все пак и те са отговорни за натягането- закарай го пак при момчетата и ги накарай да завъртят всички шайби и ще се чуе къде е котака. Yellow_Flash_Colorz_PDT_15
                дано е това , че най е гадно като незнаеш какъв ти е проблема )
                Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                Коментар


                  #9
                  Аз карам вече втора година с въпросното виене - "не е силно, но е дразнещо, като в началото се чува повече, а като позагрее колата, намалява". Установил съм със 100% сигурност, че не е от алтернатор, клима или хидравлика, както и от всички обтяжни и паразитни ролки, вкл. и тези на ангренажа. Остава водната помпа. Нея хич не искам да я пипам, защото работи коректно, а не знам на какво менте съм попаднал, защото още миналата година купих нова, но все още не съм я монтирал. Все пак малко ме е страх да не блокира, но според разбирачите това е почти невъзможно.
                  Fiat Marea 1.8i 16V
                  Fiat Tipo 1.4i 8V
                  Fiat Punto 1.6i 8V
                  www.italauto-bg.net/forum/

                  Коментар


                    #10
                    Rokambol написа:
                    Аз карам вече втора година с въпросното виене - "не е силно, но е дразнещо, като в началото се чува повече, а като позагрее колата, намалява". Установил съм със 100% сигурност, че не е от алтернатор, клима или хидравлика, както и от всички обтяжни и паразитни ролки, вкл. и тези на ангренажа. Остава водната помпа. Нея хич не искам да я пипам, защото работи коректно, а не знам на какво менте съм попаднал, защото още миналата година купих нова, но все още не съм я монтирал. Все пак малко ме е страх да не блокира, но според разбирачите това е почти невъзможно.
                    ее мерси колега . точно както го описваш е при мен но явно ще трябва да се проверят и другите неща
                    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                    Коментар

                    Working...
                    X