Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се натяга ръчна спирачка на Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се натяга ръчна спирачка на Пунто

    Здравейте.Искам да си натегна ръчната на Пунтото (год. 97год.),защото трябва да минавам на преглед.Някой ако е натягал моля нека ми обясни,защото това трябва да го направя утре.Благодаря предварително.
    Фиат Пунто 1.1 - 97год.

    #2
    Ами точно под ръчката имаш една шпилка закрепена на нея жило и гайка. Въртиш гайката и натягаш. Ако не стане така, значи може да имаш накладки за смяна. Ако си сигурен че са сменяни - отваряш барабаните отзад. Ммм..... нямам снимка ама както е лостчето където отива към цилиндърчето, отдолу трябва да има една планка ... Уфф... трябва да дръпнеш ръчната и да гледаш кое се движи. Има система за самонатягане, която като сложиш нови накладки да се самонатегне. По принцип клеясва при нас и не бачка и иска прочистване, ако не е счупена от някой сменял преди теб нещо. Не знам дали ме разбра. Пиши ако не си, и дано и някой друг ти отговори. Карам наизуст че това го правих на темпрата предната година. Не вярвам да е нещо по различно и при теб. Но все пак нека поне още едно две мнения и тогава се захващай с това.
    Fiat Palio Weekend TD70
    ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

    Коментар


      #3
      Мерси за отговора.Преди това и аз имах Темпра и натягането наистина става с болт под лоста.На Пунтото неможах да видя такъв болт да има.Чудя се дали не трябва да намеря някъде канал да я кача за да видя отдолу дали не се регулират жилата.
      Фиат Пунто 1.1 - 97год.

      Коментар


        #4
        Отдолу няма нищо за регулиране-не търси канал или подемник.Както казва колегата в предния пост-махаш облицовката около лоста и ...виж го тук:
        Прикачени файлове
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар


          #5
          преглед

          Ако при колелата всичко си е наред от ръчката може и да стане или мини на Вагона към тунела има едни там може да минеш и така .
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Благодаря за съвета.Натегнах го по начина който сте показали на снимката.Много неудобно беше с гаечното ключе.Натегнах го колкото можах,не държи на първите зъпци,но накрая задържа.Дано да мина на прегледа така
            Фиат Пунто 1.1 - 97год.

            Коментар


              #7
              Погледни си задните накладки, може да няма почти нищо. Точно за това и да не ти държи ръчната. Възможно е да трябва само да се обезвъздушат само.
              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                Какво да обезвъздушава на задна спирачка. Или накладките или система за обиране на луфта на накладките която се намира в задните барабани.
                Fiat Palio Weekend TD70
                ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

                Коментар


                  #9
                  GTipo написа:
                  Погледни си задните накладки, може да няма почти нищо. Точно за това и да не ти държи ръчната. Възможно е да трябва само да се обезвъздушат само.
                  Ръчната спирачка няма нищо общо с обезвъздушаването. Дори и с въздух ръчната ще му държи акое реулирана и имаферодо по накладките
                  http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                  Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                  FIAT БРАВО 1.2 16v
                  ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                  FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                  Коментар


                    #10
                    Абе аз пък дръпнах ръчната спирачка и нещо и стана. Стои по вдигната от преди и ми свети на таблото лампичката. Като я спусна до долу угасва ако я държа, но пусна ли я се вдига 2-3 см нагоре и пак светва. Също се усеща по хлабава. Да не би да сам счупил нещо?

                    Коментар


                      #11
                      Скъсал си жилото! Отивай на майстор, да не се оплетеш някъде, опасно е!

                      Коментар

                      Working...
                      X