Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo 1.4 12V 80k.c.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Bravo 1.4 12V 80k.c.

    Здравейте колеги! От 1 месец съм нов собственик на ФИАТ БРАВО 1.4 12клапана 80к.с. Колата е 1998 година, изпълнение SX, с климатик и ел. пакет. По принцип съм заклет фен на пежо но поради финансови причини се присъединих към ФИАт клуба с надеждата че автомобилчето няма да ме подведе, а и чесно казано започва доста да ми харесва вече. Вярно, че съм свикнал на по-мощни коли ( 307 2.0хди 136к.с.), но сега се опитвам да се пригодя към фиатчето и засега съм доволен от него напълно. Въпроса ми е дали разход от 10л/100км при градско шофиране в Пловдив( по 10км при един курс - кам 20-30км ден) е нормално или е малко множко - галя я колата до кам 2000-2500 оборота най -много? И другото за колко секунди ускорява до 100км по каталог тази кола - никаде не намирам инфо за това??? Благодаря предварително.

    #2
    Честито колега! По темата: разхода градско ти е нормален (можеби можеш да го свалиш с още литър максимум) извън града трябва да ти гори 5-6 бензин По каталог я дават да ускорява до 100 за 13.8 сек.Пожелавам ти много безаварийни километри с фиата! Един съвет от мен: слагай масло Selenia gold и го сменяй на 8 000 километра максимум и няма да си имаш проблеми!п.сТОВА Е ОФИЦИАЛНО ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ КЪМ КОЛЕГИТЕ КОИТО НЕ КАРАТ БРАВО/А С 1.4 МОТОРИ:АКО ЗАПОЧНЕТЕ ДА ПЪЛНИТЕ ГЛАВАТА НА ЧОВЕКА С ИСТОРИИ ЗА НАДРАНИ ВАЛОВЕ И ГАДНО СМАЗВАНЕ ЩЕ ПРОДАМ ФИЯТА И ЩЕ СИ КУПЯ ТАНК!
    Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
    части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
    части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
    тел. 0883437022

    Коментар


      #3
      Разхода ти е налълно нормален колега. Честито за количката, мисля че няма да съжаляваш за избора си, както и аз не съжалявам вече повече от година. Нямам никакви проблеми с валове омаслявания и т.н. Не знам защо те интересува толкова ускорението от 0-100 все пак този автомобил е далеч от спортните
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #4
        Rezko написа:
        ...
        Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Ники, направо ме разби с тоя танк... Все пак няма да навреди, ако човека си отвори капака на клапаните...ей така - само за добър сън.На колегата - честито, много път и малко сервизи да вижда Фиатчето.
        M-Benz E 250 TD 150hp
        M-Benz 200d 75 hp
        Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

        Коментар


          #5
          Благодаря за съветите. Питам за 0-100 защото ми се вижда малко тромава за 80коня... А за разхода незнам защо ,но и извънградско е пак 10! При каране с около 100-110км/ч??? Странно... Подозирам термостата защото колата загрява доста бавно, а и стрелката на уреда ми с температурата не стои на чертата по средата на уреда а често играе надолу- нагоре и най често стои нас 1/4 от деленията , а не на 1/2 ...? Това дали е нормално - навежда ме на мисълта че от там разхода мойе да е такъв ( извънградско..??) Благодаря.

          Коментар


            #6
            не е нормалнощом извънградско така играе - 99% термостатно и с развален термостат 10/100 е много за извън града
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              ...ако ти играе стрелката на температурата, виж дали случйно някой "майстор" не е прекарал кабелите близо до силнотоковите, при мен беше така, но след като ги преместих от другата страна няма проблеми...
              Fiat Bravo, 1.6 - 103 hp

              Коментар


                #8
                sas_b написа:
                Благодаря за съветите. Питам за 0-100 защото ми се вижда малко тромава за 80коня... А за разхода незнам защо ,но и извънградско е пак 10! При каране с около 100-110км/ч??? Странно... Подозирам термостата защото колата загрява доста бавно, а и стрелката на уреда ми с температурата не стои на чертата по средата на уреда а често играе надолу- нагоре и най често стои нас 1/4 от деленията , а не на 1/2 ...? Това дали е нормално - навежда ме на мисълта че от там разхода мойе да е такъв ( извънградско..??) Благодаря.
                Еми тромавка е, трябва да я вкараш в обороти тогава върви Иначе разход 10/100 извънградско е много висок за тази брава. Аз съм я карал със 130-140 км/ч и не е вдигала над 7,5-8 разхода а ако я карам до 100 пада и под 6/100.
                Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                Коментар


                  #9
                  13.8 сек не са ли множко на моята дръндафалка и дават 12 сек. и мисля че си ги прави
                  Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                  Втората......пак същата!
                  (_-_)______////_______(_-_)
                  Punto75-Вече на жената!
                  Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                  Коментар

                  Working...
                  X