Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво ХГТ проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво ХГТ проблем

    Помохнете! Значи преди седмица смених андренажен ремък и всички ролки, филтри и масла- и и след ден два започва при подаване на газ едно странно преритване , не набира плавно а пониакога все едно се нъчи двигателя и изведнъж се отпушва. Обадих се на монтьорите те ми казаха че най вероятно е от калпав бензин следователно аз заредих ОМВ супер 100 половин резервар но след 150км пак го има този проблем - и даже възможно е и да си внушавам но и двигателя ми доста по шумен направо като за ВРЦ-то сам. Според вас от бензина ли е или е нешто кофти боравено в сервиза. Благодаря предварително
    Bravo hgt 2.0 20v

    #2
    незнам възможно ли е да е от това ?
    Bravo hgt 2.0 20v

    Коментар


      #3
      какви са синтомите ако не е зацепен правилно
      Bravo hgt 2.0 20v

      Коментар


        #4
        Re: Браво ХГТ проблем

        gmax написа:
        Помохнете! Значи преди седмица смених андренажен ремък и всички ролки, филтри и масла- и и след ден два започва при подаване на газ едно странно преритване , не набира плавно а пониакога все едно се нъчи двигателя и изведнъж се отпушва. Обадих се на монтьорите те ми казаха че най вероятно е от калпав бензин следователно аз заредих ОМВ супер 100 половин резервар но след 150км пак го има този проблем - и даже възможно е и да си внушавам но и двигателя ми доста по шумен направо като за ВРЦ-то сам. Според вас от бензина ли е или е нешто кофти боравено в сервиза. Благодаря предварително
        къде го смени ремъка... ако е в александърауто.. ясно, там са невероятно безотговорни! пробвай със зачистване на ЦПУ-то, виж дали дюзите не са запушени, бензинови филтри, помпи провери и т.н.бих те посъветвал да отидеш във вантотрейд, все си мисля че там поставят най-точни диагнози!
        "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

        Коментар


          #5
          Re: Браво ХГТ проблем

          toko написа:
          gmax написа:
          Помохнете! Значи преди седмица смених андренажен ремък и всички ролки, филтри и масла- и и след ден два започва при подаване на газ едно странно преритване , не набира плавно а пониакога все едно се нъчи двигателя и изведнъж се отпушва. Обадих се на монтьорите те ми казаха че най вероятно е от калпав бензин следователно аз заредих ОМВ супер 100 половин резервар но след 150км пак го има този проблем - и даже възможно е и да си внушавам но и двигателя ми доста по шумен направо като за ВРЦ-то сам. Според вас от бензина ли е или е нешто кофти боравено в сервиза. Благодаря предварително
          къде го смени ремъка... ако е в александърауто.. ясно, там са невероятно безотговорни! пробвай със зачистване на ЦПУ-то, виж дали дюзите не са запушени, бензинови филтри, помпи провери и т.н.бих те посъветвал да отидеш във вантотрейд, все си мисля че там поставят най-точни диагнози!
          Гледам пича пише, че е от Търговище. Едва ли го е правил в София
          FIAT Bravo 1.6 16V '97

          Коментар


            #6
            провери 1-во задължително бензиновото филтърче...защото е толкова малко и ако е бил калпав бензина веднага се запушва .имах същият проблем след като пробвах как върви на бензин .смених филтъра и се оправи ...а зацепването на ремъка е изключително важно ,задължително трябва да провериш и това .Само още нещо :НЕ СИПВАЙ НИКАКВИ ДОБАВКИ ЗА ПРОЧИСТВАНЕ,ПРОДУХВАНЕ И Т.Н.
            фиатче Браво 2.0

            Коментар


              #7
              На мойто Типо двувалка така ми бяха зацепили ремъка с един зъб разлика. Ефекта беше нестабилни обороти на празен ход, неравномерна работа на двг с тресене, замисляне при ускорение, иначе влезе ли над 3000 об. си вървеше. Ако преди смяната на ремъка е нямало проблеми, то най-вероятно е от смяната
              ALFA ROMEO 145 1.3 boxer
              АLFA ROMEO 146 1.4TS
              FIAT PUNTO 1.9JTD/баща ми пак се уреди/

              Коментар


                #8
                Реших проблема като отидох при монтьора оказа се че на горубляне като са мили двигателя са напълнили дупките на свещите с вода копелетата и от там идвал проблема, двигателя работел на 4 цилиндъра след исушаване ниама проблеми лети .
                Bravo hgt 2.0 20v

                Коментар


                  #9
                  какви са синтомите ако не е зацепен правилно
                  Чувствително намалена динамика, особенно в диапазона на ниските и средни обороти, неравномерен празен ход и леко "замисляне" при рязко подаване на газ!Но все-пак зависи с колко зьба е нарушена центровката!?Много зависи и от това, дали са използвани нужните фиксатори при тази операция!А, за колко време е направена тази смяна?

                  Коментар


                    #10
                    смяната е направена за около 5-6 часа.
                    Bravo hgt 2.0 20v

                    Коментар


                      #11
                      gmax написа:
                      смяната е направена за около 5-6 часа.
                      какъв ремък бтв. си взе колега ... марката имам предвид ?
                      :: Show me some Madness ::

                      Коментар

                      Working...
                      X