Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за болтове на джанти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за болтове на джанти

    Здравейте колеги, закупих си алуминиеви джанти и днес мисля да ги сменям, но съм чувал, че трябва и специални болтове - за алуминиеви джанти. Има ли нещо вярно в това или не.Джантите са си за фиат и са 4*98.И друго - има ли значение от къде да си взема болтовете или не?
    Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

    #2
    карам и аз алуминиеви фиатски 4*98 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=5325&start=15 (по надолу в страницата) , но за зимни слагам обикновени джанти с гуми и там са по-къси болтовете. Тоест да вземи си по-дълги болтове има ги комплекти за 6лв мисля
    Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
    Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

    Коментар


      #3
      Само че като идеш в магазина ще те заковат веднага с въпроса "колко по-дълги болтове?". Така че вземи си премери колко ти е разликата преди да ходиш в магазина. п.п.И си сложи в колата поне 4 болта (от късите) за да може ако спукаш гума да имаш с какво да закрепиш резервната...
      Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
      --- в сърцето завинаги... ---
      Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

      Коментар


        #4
        Sandeto написа:
        ....п.п.И си сложи в колата поне 4 болта (от късите) за да може ако спукаш гума да имаш с какво да закрепиш резервната...
        И това го има не се бях сетил
        Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
        Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #5
          Рзликата не е само в дължината на болтовете, но и в конуса.
          Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

          Коментар


            #6
            syscop написа:
            Рзликата не е само в дължината на болтовете, но и в конуса.
            Айде ся глезотии... То тогава ще излезе, че всеки модел джанта трябва да си върви със строго определен модел болтове... Не го стряскай човека допълнително! п.п. Само, колега, погледни за разлика в диаметъра на централния отвор м/у железните и алуминиевите джанти, че ако не са еднакви ще се наложи да си купиш и фланци (има и метални, и пластмасови)... е, не че не може и без тях, ама...
            Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
            --- в сърцето завинаги... ---
            Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

            Коментар


              #7
              B1keP_B0y написа:
              Sandeto написа:
              ....п.п.И си сложи в колата поне 4 болта (от късите) за да може ако спукаш гума да имаш с какво да закрепиш резервната...
              И това го има не се бях сетил
              Мале, и аз...
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #8
                и в крайна сметка може и въобще да не се наложи купуване на нови болтове, защото има лети джанти които си стават със оригиналните болтове, така че колега преди да тръгнеш да купуваш премери един болт от твоите на новите джанти ако се показва малко над 1 см значи може да си ги ползваш ако е по малко тогава трябва да купуваш
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Мерси за съветите. Купих си болтове защото старите определено бяха къси. За резервната гума и аз не се бях сетил, но определено ще си оставя за всеки случай.Благодаря.
                  Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                  Коментар


                    #10
                    Някой знае ли за тези джанти дали трябват по-дълги болтове ?
                    Ex Fiat 126P
                    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                    Alfa Romeo 147 1.6 TS
                    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                    Коментар


                      #11
                      trace написа:
                      Някой знае ли за тези джанти дали трябват по-дълги болтове ?
                      А би ли ми казал за какъв фиат са, че много ми харесаха пък мойте са криви и ако намеря изгодни като нищо да си купя
                      Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                      Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                      Коментар


                        #12
                        B1keP_B0y написа:
                        trace написа:
                        Някой знае ли за тези джанти дали трябват по-дълги болтове ?
                        А би ли ми казал за какъв фиат са, че много ми харесаха пък мойте са криви и ако намеря изгодни като нищо да си купя
                        Доколкото знам са оригиналните на Браво. 15" са.Иначе ги купих чрез познат за 200лв., като се има предвид, че са като нови.
                        Ex Fiat 126P
                        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                        Alfa Romeo 147 1.6 TS
                        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                        Коментар


                          #13
                          лятото ще потърся ако някой продава такива .. ако ти писне от тях викай иначе )
                          Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                          Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                          Коментар


                            #14
                            trace написа:
                            Някой знае ли за тези джанти дали трябват по-дълги болтове ?
                            Това са джанти от Браво ГТ, аз съм с точно такива и болтовете са по-дълги. Естествено в багажника имам и 4 болта от късите за резервната гума
                            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                            Коментар


                              #15
                              spark написа:
                              trace написа:
                              Някой знае ли за тези джанти дали трябват по-дълги болтове ?
                              Това са джанти от Браво ГТ, аз съм с точно такива и болтовете са по-дълги. Естествено в багажника имам и 4 болта от късите за резервната гума
                              Благодаря, тогава следващия въпрос - колко ще струват болтовете и откъде ?
                              Ex Fiat 126P
                              Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                              Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                              Alfa Romeo 147 1.6 TS
                              Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                              Коментар

                              Working...
                              X