Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

18 месеца никой не успя да реши проблемите с моята кола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Stefan Hadjov написа:
    pakumba написа:
    somebody написа:
    pakumba написа:
    bigsis67 написа:
    Гасне както топла така и студена ,непредсказуема е.Ако успея да запаля и тръгна започва да се дави (така се случва доста често)Просто нямаме идея.Много майстори са я гледали и даже 2 пъти са отваряли двидателя.Резултата е само хвърляне на пари
    сложи си газова, най-простатата газова си сложи и карай
    Слагането на газова не решава проблема!!!! При мен гасне и на газ и на бензин. В случая ще бъде само хвърляне на пари. Давенето определено не е свързано с кабели и т.н., а щом като двигателя тресе и не работи добре значи, че сместа, която се подава не е добра и равномерна. Не съм майстор, но поне доколкото знам от собствен опит, мисля, че ще е хубаво да се прегледат/продухат дюзите, да се види работата на бензиновата помпа.
    пич, ще се постарая да обясня подробно. слагането на газова ще реши проблема 99% като цяло, а ако проблема се дължи на инжекциона, което включва всички датчици, дюзи, моторчета, помпи, сонди и т.н. то 100% ще го реши. защото слагането на обикновенна газова е абсолючтно автономна система- изпарителя отпределя количеството газ към двигателя, този мотор няма дебитомер и затова колкото си засмуче това е, така че ето ти една съвсем отделна горивна система. едиствено моторчето за празния ход и тпс датчика остават в играта, както и датчика на коляновия вал. значи ако е сигурно, че проблема е в храненто на мотора ще останат точно 3 неща заподозрени, като лесно ще се изключат едно по едно. момичето е дало 7-8 бона по майстори, а проблема ще се реши с 400 и после ще си кара тънко. а при теб след като гасне на газ и бензин, ако си с най-обикновенна газова си провери 3-те неща които избройх. ако имаш ламбда контрол е малко по различно, а ако си с газ инжекцион не моа ти помогна
    "Пич",газовата уредба не само няма да реши въпроса,ами ще вкара един проблем в повече.Още ли не си разбрал,че обикновената газова уредба дава само проблеми за собствениците на тези коли.Ти като си се набутал,защо искаш да набуташ и други.......Колата няма дебитомер,но има МАР-сензор,който изпълнява същата функция.Много трудно е да се прави диагностика дистанционно на такъв завъртян проблем.Мой съвет е колежката да не си слага никаква газова уредба,защото това си е жива набутвация.Да си провери вакум връзката на този МАР-сензор със всмукателния колектор на двигателя,както и електрическите му връзки през куплумга му до контролера на колата.И да се направи проба с един друг датчик на коляновия вал какво е поведението на колата,защото много често от него се получават такива проблеми с внезапни загасвания на двигателя по време на работа.Успех.
    ами аз давам само идея. пък кой както иска да си решава проблемите. и да още не съм разбрал, че само проблеми създават, а напротив. но това си е лично мнение, щом искате давайте по 7-8 бона без ефект. зимата колата ми както си беше съвсем нормална на бензин в най-тежките условия на 500 км от къщи от сефте светна инжекцията, колата започна да работи на 3 цилиндъра и абсурд да караш на бензин 500 км и то на 2-3 скорост на лед на 3 цилиндъра, така че ако нямах газова и то най-проста щях да си седя там. тва си ми е впечатлението и ЛИЧНОТО МНЕНИЕ. а моята не знам да има мап сензор, но е възможно аз да греша, въпреки че съм 99% сигурен, че няма. колата е браво 1,6 с метални кол. 97 год
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #17
      dudulia написа:
      Извинявам се колежке,че те обърках с лице от мъжки пол. .........
      Бързо си приготви още едно цвете за извинение! somebody също е колежка
      FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
      FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

      Коментар


        #18
        stivst написа:
        dudulia написа:
        Извинявам се колежке,че те обърках с лице от мъжки пол. .........
        Бързо си приготви още едно цвете за извинение! somebody също е колежка
        Мдаа, така е, колегата stivst е наблюдателен Но на тая жега цветята ще умрат много бързо, усмивка ще свърши работа :D
        Bravo 1.6/16V ... и на газ

        Коментар


          #19
          somebody написа:
          stivst написа:
          dudulia написа:
          Извинявам се колежке,че те обърках с лице от мъжки пол. .........
          Бързо си приготви още едно цвете за извинение! somebody също е колежка
          Мдаа, така е, колегата stivst е наблюдателен Но на тая жега цветята ще умрат много бързо, усмивка ще свърши работа :D
          Колежке,към теб мисля ,че не съм се обръщал,като към мъж,но аз обичам да подарявам цветя
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #20
            Ще се опитам да опиша какво се случва доколкото мога.Понеже както казах колата ми е автоматична.Гасне или като карам съвсем бавно(да кажем когато завивам но не само) или когато съм спряла .И ако успея да я изфорсирам (да и вдигна малко оборотите де)оная започва да дави.Едно е сигурно че това се случва само когато колата е на ниски обороти.А и и звучи все едно и е продънен аспуха.обаче техниците казаха че не бил.1 нещто е ок при нея че поне има ряз когато карам бързо няма пробА и мерси за цветята и не само

            Коментар


              #21
              А какво е НСО?

              Коментар


                #22
                Направо съм получила стрес от нея.На трмвайни линии ми е спирала.Много опасна.Че не мога и да я бутам :D

                Коментар


                  #23
                  bigsis67 написа:
                  А какво е НСО?
                  НСО е Наско :D колега от форума, работещ в сервиз
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #24
                    мерси за инфото

                    Коментар


                      #25
                      Прилича на моторчето/потенциометъра - доколкото разбрах не е сменяно
                      FIAT BRAVO II 1.4 GPL
                      FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
                      FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
                      FIAT UNO 1.5

                      Коментар


                        #26
                        Дигностиката на скоростите какво показва, ако е правена?
                        Fiat Marea 1.8i 16V
                        Fiat Tipo 1.4i 8V
                        Fiat Punto 1.6i 8V
                        www.italauto-bg.net/forum/

                        Коментар


                          #27
                          dudulia написа:
                          Колежке,към теб мисля ,че не съм се обръщал,като към мъж,но аз обичам да подарявам цветя
                          Не си, колега Благодаря за вниманието!
                          Bravo 1.6/16V ... и на газ

                          Коментар


                            #28
                            последното което направих е преустановихме информацията (чрез компютър) от датчика отчитащ изгорелите газове , която се подава на компютъра.сега да видим как ще е.ще ми се да съм решила този проблем. струва ми се че сега вибрира по слабо, и не е гаснела 2-3 дена.

                            Коментар


                              #29
                              Ама, как да ти оправят колата, като в нашата мила родина хората са МЕХАНИЦИ, те не не разбират от електроника.....а то дойде време всичко да се управлява от електроника. Да не се обиди някой - има и добри Ора....Боби и Бобо - момчетата ги разбират нещата, но малко са такива хора.В твоят случай, както писа един колега по-горе - не са тествани базови неща,....особено моторчето за празен ход. Разбирам, че основно гасне на тихи. Щом не присветкват дюзите на инйекциона, то има проблем със смесообразуването или запалването. Всеки може да мерне, колко е ламбдата и колко подава твоята сонда, а майстора взел, че я спрял....за по-лесно.Това е мое скромно мнение, може да не се взема, като референция!ПОЗДРАВИ
                              Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                              Коментар

                              Working...
                              X