Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загуба на мощност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Загуба на мощност

    Здравейте на всички,обръщам се с молбя за съвет: от половин година карам Пунто 1, 75 кс. Колата общо взето върви, гори си нормално,но има един ужасно дразнещ проблем: в ниските обороти няма мощност. Т.е. когато и подам газ първоначално двигателя потреперва и чак тогава се ускорява. Особено като я кара жена ми - не даде ли повечко газ пиши я угаснала на кръстовищата. В момента се кара на газ: проблема е същия. Смених свещи, бобина /че изгоря/ - нищо. Закачиха я на елком - пак нищо. И все е така. Като я купувах беше така - онзи смени кабели /на вероятно само единия, че бил избил направо/ и колата се пооправи. Та дайте съвет какво мислите може да е: кабели, запушен катализатор или и аз не знам. Ще я карам на сервиз след две седмици, ама май все нямам късмет с тях, най много да сменя и каквото е останало и пак. Иначе пущината гори 6,5 газ на извънградско, 9 на най шибаното Софийско - доволна работа, ама това подръпване.....
    Alfa Romeo 145 '96 1.6 boxer 103hp
    Fiat Punto '96, 1.2 75hp
    Peugeot 306 xt '97 1.6

    #2
    Сещам се за два варианта: 1.Недостатъчно налягане на бензиновата помпа 2.Задръстен катализатор - ще те ориентира миризмата от ауспуха
    Fiat Palio Weekend 75 - до пролетта на 2013;
    FIAT PUNTO 2 (18

    Коментар


      #3
      Сещам се за два варианта: 1.Недостатъчно налягане на бензиновата помпа 2.Задръстен катализатор - ще те ориентира миризмата от ауспуха
      Fiat Palio Weekend 75 - до пролетта на 2013;
      FIAT PUNTO 2 (18

      Коментар


        #4
        Сещам се за 1 въпрос:Колко са точно ниските обороти, от които искаш да тръгва бързо?
        FIAT BRAVO II 1.4 GPL
        FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
        FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
        FIAT UNO 1.5

        Коментар


          #5
          За да си провериш кабелите си вдигни капака на тъмно място и виж дали няма дискотека под него,че щом е сменян един кабел е много вероятно и другите да са заминали,а след смяната му е имало подобрение.
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #6
            аз имама същия проблем но съм пробвал със смяна на свещи и на кабели, като сложа нови кабели прават дискотека веднага???? Остава само бобина
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #7
              Благодаря за отговорите но засега не ми помагат:1. "Недостатъчно налягане на бензиновата помпа " - колата прави същото и на газ, поради което написаното което автоматично отпада като вариант.2. "Колко са точно ниските обороти, от които искаш да тръгва бързо?" - не искам да тръгва бързо, просто се усеща че колата има проблем. Карам също и Алфа 145, 103 коня и знам как се тръгва приемливо бързо. Не искам пунтото да е като нея, просто в ниските обороти двигателя направо умира в момента на тръгване. Дори и жена ми го казва :D 3. "аз имама същия проблем но съм пробвал със смяна на свещи и на кабели, като сложа нови кабели прават дискотека веднага???? Остава само бобина" - Бобината написах че е сменена /и двете/. Не искам да обидя никой, просто отговорих на всяко мнение поотделно. Абе то ще се ходи на диагностиката ама кво ли ще измислят там
              Alfa Romeo 145 '96 1.6 boxer 103hp
              Fiat Punto '96, 1.2 75hp
              Peugeot 306 xt '97 1.6

              Коментар

              Working...
              X