Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Някой знае ли как се слага интеркулер ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Някой знае ли как се слага интеркулер ?

    Някой правил ли е такава интервенция на колицата ? незнам за вашите ама моята умира на 25-30 градуса а пък ако пусна и климатика и немам думи а вчера при 25% наклон с 5 човека направо карах на 1-ва , иначе като си е хладничко няма проблем колицата , мога ли да сваля от някоя друга кола ? пак фиат де , незнам я ме светнете малко по въпроса , видях някой че продаваше за 800 лв ама чак толкова пари немога да прежаля и как се монтира после , преди турбото , ли къде де да знам

    #2
    Виж в епера къде е за браво на мареата е долу в дясно като си с/у нея.
    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

    Коментар


      #3
      Re: Някой знае ли как се слага интеркулер ?

      Кулера се слага да охлажда въздуха който е нагнетен от турбото преди да влезе в вскукателния колектор.Мисля че това ти дава отговор къде да го сложиш По-въпроса за цената,тия 800лв трябва да си бая напит да ги дадеш за кулерhttp://www.topspeed.bg/catalogue.php?cid=65 ето виж тука,моя си го взех за 220лв
      Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

      Коментар


        #4


        добре де ама не става ли много грозно така долу радиатора ? неможе ли да се прасне някаде преди радиатора на колата или отзад някъде няма да мога да си отрежа бронята отпред , тя и без това ми е бая ниска

        Коментар


          #5
          Re:

          Рагледай ги добре,има различни размери
          Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

          Коментар


            #6


            някой може ли да ми прати снимки къде му е кулера на браво ,брава , мареа с климатик ? оригинални и преправяни ? искам да си купя един оригинален но си нямам на представа къде да го сложа ? нямам много място за още един радиатор

            Коментар


              #7
              Доколкото разбирам искаш да поставиш кулер на на ТД 75.Защо имам съмнения ,че турбината на този мотор е по малка и няма да се справи с кулера.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8


                именно на него искам да сложа , защо да не се справи той просто въздуха ще мине от там ?!

                Коментар


                  #9
                  Ми няма да се справи, щото нали се сещаш, че кулера освен, че охлажда (все пак представлява радиатор, ама за въздух) създава и някакво съпротивление за въздуха. А все пак идеята на турбото е да "пълни" с повече въздух за единица време... Оригиналното място на моята Марея е от страната на шофьора. Мога да ти снимам предницата и да ти заградя с кръгче, да ти го нарисувам демек - като за блондинка.
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #10


                    вие ме хвърляте в размисал мааааа му сега в жегата то немое върви напрао

                    Коментар


                      #11
                      Слагай, ще има полза но доста ще се заиграеш докато направиш и въздушните пътища.
                      sigpic
                      Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                      475HP 11,5/1,9/191
                      YouTube

                      Коментар


                        #12
                        А бе и моята в жегата умира, едвам пълзи. Често съм си мислил дали да не прекарам тръбата на климатика през въздухопровода .
                        Fiat Palio Weekend TD70
                        ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

                        Коментар


                          #13


                          ако ти кажа и аз колко пъти съм си го мислил как да вкарам студа от климатика във въздуховода на турбото .............. ама то там много въздух върви и климата неможе да смогне много съм мераклия да се направи отгоре на капака въздуховод и под него да е интеркулера ще стане супер ама и мноооо кинти ще падне

                          Коментар

                          Working...
                          X