Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Q: Пунто 95 75 цялостна поправка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Q: Пунто 95 75 цялостна поправка

    Вижте сега. Става дума за Пунто Мк1 1245 см3 75 коня. Значи окачването се е поразклатило доста, но главния проблем е в задното и специално един амортесьор, турсиона както и праговете задължително трябва да се сменят. Може би има някакви забележки и по предното окачване, но изглежда да има още живот в него. Проверих в магазина, който ползвам за оригинални части и там ми казаха, че цялото окачване ще ми струва 300 лева. Мисля, че гредите са си здрави! Има ръжди по веждите, предния капак и съвсем малко по задния. Като я купихме преди около 5 години е била удряна. Предните фарове не са оригинални и в самия кош си личи, че някой си е оставил ръцете. Но в крайна сметка не е лошо направена. Трябва да си сменя конзолата за парното защото врътката за степените е счупена. Иначе двигателя е здрав на 140000 и няма проблеми, въпреки че е желателно да му направя диагностика и центровка. Трябва да си взема 2 или 4 летни гуми заради шибаните копелета, който си въобразяват, че паркинга на моя блок е техен. И се крият лайнарите, извинявам се за езика!По принцип колата трябва да се закърпи на места и да се пребоядиса. Всъщност не е толкова ужасно колкото звучи, все пак изреждам главно проблемите. Смятах, че ще ми излезе с мой и сервизен труд и самите части до 1000 лева. Боята е бяла, затова с един бял акрил и някакъв лак ще стане добре. Трябва да взема важни елементи от окачването, 2 прага, някъде 2 или 3 калника и преден капак за да ги сложа и пребоядисам след подготовката на купето.Просто колата ми е първата и наистина много държа на нея. Досега само аз съм си я правил и съм я гледал и пазил. Самите собственици, при които стигна до това състояние не са гледали много за поддръжка, но колата е карана добре и е много здрава. Неведнъж съм разчитал на нея и не ми харчи много. След смяна на филтри ще е наистина перфектен двигателя.Та Ви питам по вашите мнения дали има смисъл да дам тези пари и дали изобщо цифрата е разумна. Един човек, който държи сервиз и ми е приятел каза, че не би се занимавал ако е негова, но тази кола е моя и си държа на нея! Искам да я стегна и да я върна сигурна и красива на пътя, защото просто ми е удоволствие да я карам. А и все пак съм човек в 20те си години и не мога да си позволя нещо ново в момента. Дайте ми мнение!Надявам се пускам темата на правилното място!
    Flip the coin bitch come get destroyed!!!
    Goes into the lane, crosses over, ballfake aand hits the stepback fadeaway J' for 2!
    Incredible!!!
    X_x

    #2
    Re: Q: Пунто 95 75 цялостна поправка

    Ulf написа:
    Трябва да си взема 2 или 4 летни гуми заради шибаните копелета, който си въобразяват, че паркинга на моя блок е техен. И се крият лайнарите, извинявам се за езика!
    Това какво общо има с проблемите?И какво са ти направили "Лайнярите" че да взимаш нови гуми??? Все пак паркинга не е твой нищо че е пред твоя блок
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    Коментар


      #3
      Re: Q: Пунто 95 75 цялостна поправка

      infineon написа:
      Това какво общо има с проблемите?И какво са ти направили "Лайнярите" че да взимаш нови гуми??? Все пак паркинга не е твой нищо че е пред твоя блок
      Еми срязваха ми новите зимни гуми и ми пробиха една летна! Това си е изцяло за смяна, все пак лепих едната но не може по 5 пъти да го правя. А и са цигани таксиметрови, които не живеят тук. Просто се заяждат!!! Виждал съм как я гледат нощем веднъж!Иначе търся мнение за колата, не за "лайнарите"!
      Flip the coin bitch come get destroyed!!!
      Goes into the lane, crosses over, ballfake aand hits the stepback fadeaway J' for 2!
      Incredible!!!
      X_x

      Коментар


        #4
        може би правилно те съветват да не се занимаваш. ако си спестиш 1000 лв. от ремонт и продадеш тази поне за 1500 да кажем - ето ти 2500 лв. за тези пари може да си вземеш същата нов внос. ще я гледаш да е запазена и тва е.но тук има явно някакъв сантимент към първата кола, който може да надделее.
        Alfa 147 JTD 115 hp
        ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

        Коментар


          #5
          И аз съм на мнение, че ще си спестиш доста нерви и труд ако я продадеш и купиш друга. Да правиш такъв ремонт е жива мъка, патил съм го не ведъж и ако можеш го избегни. Успех!
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #6
            ДА за ремонта е много, ама в такова състояние както си я описал трудно ще и вземаш 1500 лева, при положение че запазени с минимални забележки има по 2200. Пробвай на части да я продадеш и накрая квото остане на скрапЯ сложи една две снимки че ми е интересно да го видя това пунто с изгнили прагове и вежди.Досега такова животно не бях виждал.
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              Колега прецени си сам,ако инвестираш тези пари и я стегнеш няма да е по лоша от някоя нов внос.Аз те разбирам напълно защото и аз съм на 20 години,моята първа кола и настояща е типо,не е кой знае какво,но е запазенка.Аз като я взех и оправих каквото имаше и ми се вързаха 700лв някъде,сега да чукна на дърво е в мн добро състояние.Не бих я продал поне на този етап,нещо ме влече към нея,звучи тъпо,ама много си ме кефи.Предполагам и с теб е така.Успех,прецени си сам !
              Fiat Tipo
              Corsa b комби !

              Коментар

              Working...
              X