Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Типо- Палене- Проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Типо- Палене- Проблем

    Имам проблем с паленето на автомобила. Двигателя е 1.4 бензин и газ.На бензин пали без проблем но с дълго въртене. И на студено и на топло е такаНа газ палене на студено: върти дълго време и след няколко притрисания пали, но на топъл двигател върти 1 път бързо, припалва и гасне. Налага се да въртя повторно за да запали.Мога ли без да ходя до сервиза да си направя центровката на палене, така че да пали от първото въртене А пък ако пали като лъскавите BMW-та ще е супер
    Fiat Bravo '96 1.4 12v- 2.0 20V
    Във всеки звяр се крие капка милост. Във мен я няма - значи звяр не съм

    #2
    Re: Фиат Типо- Палене- Проблем

    Карбуратор или моноинжекция си? Ако си карбуратор, нормално е ако си спрял колата предния ден на газ и на другия ден искаш да запалиш на бензин, да ти се налага да въртиш доста... Бензиновата помпа е механична и се задейства от двигателя, и тъй като бензина се е стекъл в резервуара, а ваничката в карбуратора е празна, трябва да върти доста докато качи бензин. Ако си моноинжекция, проблема с трудното палене на бензин може да идва от доста неща... като се почне от свещи/кабели, заминаваща си бензинова помпа (слаб дебит), пипнат ъгъл на подаване на искрата от делкото като за газ...
    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
    --- в сърцето завинаги... ---
    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

    Коментар


      #3
      Двигателя е моно инжекция.Свещите са нови.
      Fiat Bravo '96 1.4 12v- 2.0 20V
      Във всеки звяр се крие капка милост. Във мен я няма - значи звяр не съм

      Коментар

      Working...
      X