Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се разглобява този клапан

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се разглобява този клапан

    Значи този клапан в капачката на резервоара ми не държи и май от него ми се умирисва на бензин колата.като го надуя отвътре и въздуха минава без проблем.Някой има ли идея как се разглобява?
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Маха се горната част. Например можеш да пъхнеш тънка отверка или шило през дупчиците и да напънеш нагоре и ще излезе. Вътре има пружина с гумена мембрана.
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      #3
      Аз бях прекарал през дупките отгоре 2 кабела и дърпах така, ама от дърпане кабелите се скъсаха и не можа да излезе.Ако залепя дупките да не минават парите през капачката проблем ли е?
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        Ами така се обезсмисля работата на капачката и в резервоара ще се получи вакуум от това че няма от къде да си дръпне въздух като се изпомпва горивото.
        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

        Коментар


          #5
          Просто подпъхни с тънка отверка на отблязаните места (по цялата окръжност) и ще излезе. Става много лесно!ПП: Аз имам друг въпрос към теб! Снимката на капачката твоя ли е? Ако да, как усля да извадиш/разделиш бялата (вътрешна) част на капачката от зелената (външна)? Аз напъвах с отверки, е не става и не става!?!?
          Прикачени файлове
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #6
            Roko написа:
            Просто подпъхни с тънка отверка на отблязаните места (по цялата окръжност) и ще излезе. Става много лесно!ПП: Аз имам друг въпрос към теб! Снимката на капачката твоя ли е? Ако да, как усля да извадиш/разделиш бялата (вътрешна) част на капачката от зелената (външна)? Аз напъвах с отверки, е не става и не става!?!?
            Моя е. Как я извадих не питай. 3 часа се борих с нея и си прав че не става с отверки.През дупките отзад на клапана проврях 2 кабелчета и я вързах за стола и едно по едно откопчах 4 те зъбчета с един тънък нож като през това време дърпах силно зелената за да не се връщат.С отверки не става защото като подпъхнеш отверка и другите 3 зъба хващат мн здраво.
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              Измъкнах го с отверка, обаче при мен самото клапанче изглежда капсуловано. Това как се отваря сега?Roko помагай гледам в една тема си писал че си му почистил гумичката и се оправило. Как го отвори
              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
              FIAT БРАВО 1.2 16v
              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

              Коментар


                #8
                капачка

                и накрая си взимаш нова и готово има ги от 7 до 15 лв с ключ и без
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Хмм, странно! При мен, това което държиш на снимката изпълнява ролята само на капачка с дупки. От обратната му страна се слага пружинката с гуменото уплътнение, но няма нищо капсуловано. Просто като извадих тази капачка от снимката, пружинката изхвърча, т.е. вътре не е закрепена за нищо.ПП:
                  infineon написа:
                  Roko написа:
                  ПП: Аз имам друг въпрос към теб! Снимката на капачката твоя ли е? Ако да, как усля да извадиш/разделиш бялата (вътрешна) част на капачката от зелената (външна)? Аз напъвах с отверки, е не става и не става!?!?
                  Моя е. Как я извадих не питай. 3 часа се борих с нея и си прав че не става с отверки.През дупките отзад на клапана проврях 2 кабелчета и я вързах за стола и едно по едно откопчах 4 те зъбчета с един тънък нож като през това време дърпах силно зелената за да не се връщат.С отверки не става защото като подпъхнеш отверка и другите 3 зъба хващат мн здраво.
                  Мда, за сега няма да се опитвам да я отварям, нали и миризма не се усеща вече. Просто за информация да споделя, че опитвайки се да ги разделя 2-те части на капачката, счупих 3 отверки!
                  Space Star 1.9 DID

                  Коментар


                    #10
                    Roko написа:
                    Хмм, странно! При мен, това което държиш на снимката изпълнява ролята само на капачка с дупки. От обратната му страна се слага пружинката с гуменото уплътнение, но няма нищо капсуловано. Просто като извадих тази капачка от снимката, пружинката изхвърча, т.е. вътре не е закрепена за нищо.ПП:
                    infineon написа:
                    Roko написа:
                    ПП: Аз имам друг въпрос към теб! Снимката на капачката твоя ли е? Ако да, как усля да извадиш/разделиш бялата (вътрешна) част на капачката от зелената (външна)? Аз напъвах с отверки, е не става и не става!?!?
                    Моя е. Как я извадих не питай. 3 часа се борих с нея и си прав че не става с отверки.През дупките отзад на клапана проврях 2 кабелчета и я вързах за стола и едно по едно откопчах 4 те зъбчета с един тънък нож като през това време дърпах силно зелената за да не се връщат.С отверки не става защото като подпъхнеш отверка и другите 3 зъба хващат мн здраво.
                    Мда, за сега няма да се опитвам да я отварям, нали и миризма не се усеща вече. Просто за информация да споделя, че опитвайки се да ги разделя 2-те части на капачката, счупих 3 отверки!
                    Хмм. е да ама при мен не е капачка я пак излезе нещо което трябва да се разглабя, а изглежда залепеноА за разделянето аз минах само с един счупен нож. И освен това няма смисъл да ги разделяш там вътре няма нищо освен ако ти се е счупило заключващото зъбче на ключалката.
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11
                      infineon написа:
                      Хмм. е да ама при мен не е капачка я пак излезе нещо което трябва да се разглабя, а изглежда залепеноА за разделянето аз минах само с един счупен нож. И освен това няма смисъл да ги разделяш там вътре няма нищо освен ако ти се е счупило заключващото зъбче на ключалката.
                      Явно и капачките са различни при различните модели! Може би има значение от годината на производство, или пък една от двете е сменяна в последствие! Знам ли!Мерси за инфото, бях тръгнал да ги разделям, но щом няма нищо вътре, няма да я отварям.
                      Space Star 1.9 DID

                      Коментар


                        #12
                        Колега, до къде я докара с капачката? Успя ли да отвориш клапана и спря ли да мирише на бенз?
                        Space Star 1.9 DID

                        Коментар


                          #13
                          Ами самия клапан както е затворен го бях накиснал в гореща вода и вече уплътнява, като го надуя с уста и не минава въздух през него, Обаче за миризмата пак си мирише и то най силно когато карам бавно по неравен път и се разлюшка колата. Вече не знам не е от капачката, сега остава да смъкна резервоара да видя да не би по него нещо отгоре да има дето да изпуска.При теб как е с миризмата?
                          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                          FIAT БРАВО 1.2 16v
                          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                          Коментар


                            #14
                            Мммм кофти! Надавах се да се оправи от капачката! Ако имаш възможност, може да пробваш с друга такава!При мен не се усеща за сега миризма. Ще видим как ще е лятото при 40 градуса!Като свалиш резервоара, ще видиш онзи клапан, за които говорихме в др. тема. Мисля че струваше около 15 лв. при Хит-ко, но може и да се бъркам!
                            Space Star 1.9 DID

                            Коментар

                            Working...
                            X