Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблемчета по управлението и ходовата част-Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблемчета по управлението и ходовата част-Браво

    Колеги, в петък както си карам към село излизам на една права, след правата проближава десен завой и като започнах да завивам усещам че волана е доста твърд(все едно е угасен двигателя), а до предния завой си беше "що годе" добре и имаше хидр. течност в казанчето,казвам "що годе" понеже от няколко месеца нещо скърца като завивам и волана винаги ми е бил по твърд от на бащами бравата. Това скърцане изчезваше когато завали дъжд/сняг и затова не ме притесняваше много, а и бях финансово зле за да търся и правя проблем. Утре ще карам колата на доктор, но реших все пак и тук да пусна тема. Надявам се на компетентен отговорМерси предварително
    Bravo TD100 98'- това в Гаража
    Brava TD100 96'- Мир на праха и...
    Bravo TD100 97'- новата придобивка на брат ми....
    Какво остана да ви кажа освен "Fiat Diesel Power Forever"

    #2
    Re: твърд волан- изведнъж!

    Gosho_777 написа:
    Колеги в петък както си карам към село излизам на една права, след правата проближава десен завой и като започнах да завивам усещам че волана е доста твърд(все едно е угасен двигателя) а до предния завой си беше "що годе" добре и имаше хидр. течност в казанчето,казвам "що годе" понеже от няколко месеца нещо скърца като завивам и волана винаги ми е бил по твърд от на бащами бравата. Това скърцане изчезваше когато завали дъжд/сняг и затова не ме притесняваше много, а и бях финансово зле за да търся и правя проблем. Утре ще карам колата на доктор, но реших все пак и тук да пусна тема. Надявам се на компетентен отговорМерси предварително
    ремък?? здрав ли е провери ли? не ти ли светна и лампата за акумолатора?
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #3
      Re: твърд волан- изведнъж!

      kiselo написа:
      Gosho_777 написа:
      Колеги в петък както си карам към село излизам на една права, след правата проближава десен завой и като започнах да завивам усещам че волана е доста твърд(все едно е угасен двигателя) а до предния завой си беше "що годе" добре и имаше хидр. течност в казанчето,казвам "що годе" понеже от няколко месеца нещо скърца като завивам и волана винаги ми е бил по твърд от на бащами бравата. Това скърцане изчезваше когато завали дъжд/сняг и затова не ме притесняваше много, а и бях финансово зле за да търся и правя проблем. Утре ще карам колата на доктор, но реших все пак и тук да пусна тема. Надявам се на компетентен отговорМерси предварително
      ремък?? здрав ли е провери ли? не ти ли светна и лампата за акумолатора?
      Може и да не светне ако е изгоряла. :D
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        здрав е А иначе като спрях когато с втвърди веднага отворих казанчето за хидр. течност за да видя да не би да няма(понеже доливам от време на време по малко) и се виждаше около 1мм от преградките вътре. Долях и продалжих. По късно като спрях пак и отворих капака видях че налятата от мен течност беше по и около казанчето, а вътре имаше колкото преди да долея
        Bravo TD100 98'- това в Гаража
        Brava TD100 96'- Мир на праха и...
        Bravo TD100 97'- новата придобивка на брат ми....
        Какво остана да ви кажа освен "Fiat Diesel Power Forever"

        Коментар


          #5
          Имаш повреда в хидравликата или запушен маркуч.
          FIAT PUNTO 1.7 TD
          CITROEN XSARA 1.8 16V VTS EXCLUSIVE

          Коментар


            #6
            Звучи като изпаднал ремък на помпата!

            Коментар


              #7
              Оф майстора още не казал какъв е проблема, а като каже ще пишаМерси за отговорите
              Bravo TD100 98'- това в Гаража
              Brava TD100 96'- Мир на праха и...
              Bravo TD100 97'- новата придобивка на брат ми....
              Какво остана да ви кажа освен "Fiat Diesel Power Forever"

              Коментар


                #8
                Какво стана? Установихте ли причината? Рейка? Помпа?
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар


                  #9
                  Аз залагам на рейка... ако е от помпата нямаше да скърца при завой
                  M-Benz E 250 TD 150hp
                  M-Benz 200d 75 hp
                  Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                  Коментар


                    #10
                    Странно ми е при паднал ремък как ще запали, господа техници

                    Коментар


                      #11
                      Какво и пречи да запали Говорим за ремъка на хидравликата и водната помпа естествено

                      Коментар


                        #12
                        Да де, за пистовия ремък...няма да запали посмъртно!

                        Коментар


                          #13
                          А бе не знам на неговата как е ама аз като ходих да си сменям пистовия ремък майстора ми го беше свалил пред гаража си и ми каза да я вкарам вътре, за да я дооправи без да е сложил ремък. И така си запалих БЕЗ проблем, просто волана беше супер твърд и си вкарах колата.
                          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                          Коментар


                            #14
                            PASSARELLA написа:
                            Да де, за пистовия ремък...няма да запали посмъртно!
                            Какво общо има пистовия ремък със стартера и защо да не запали Специалисти!
                            --Старата ръжда любов не хваща!--
                            156 sportwagon 1,9 jtd 115
                            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                            Коментар


                              #15
                              PASSARELLA написа:
                              Да де, за пистовия ремък...няма да запали посмъртно!
                              Не говориш сериозно, нали?
                              Fiat Marea 1.8i 16V
                              Fiat Tipo 1.4i 8V
                              Fiat Punto 1.6i 8V
                              www.italauto-bg.net/forum/

                              Коментар

                              Working...
                              X