Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Айде пак за разхода ;)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Айде пак за разхода ;)

    Става въпрос за извънградско. Много километри и МНОГО ръчка. Чирпан - София и обратно реших да я "пробвам" колко може По целия път не паднах под 150 км/ч, а на моменти държах 180 км/ч. Като обороти това е над 4800 - 5000 и нагоре. Говоря за поддържане на такива обороти през целия път.Като разход (бензин) ми даде над 10 л/100км.Нормално ли е?
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    #2
    ами що да не е,ама ако ти е много пробвай с 90 км/час,там е най-икономично май или беше 110
    типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
    хюндай акцент 1.5 CNG
    киа каренс +метан

    Коментар


      #3
      Аз като ходих през зимата до София с моя маник 1.4 не паднах под 140км/ч на моменти дори карах с 160км/ч и разхода ми беше 6,7 на 100км.
      Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

      Коментар


        #4
        Re: Айде пак за разхода

        gamma написа:
        Става въпрос за извънградско. Много километри и МНОГО ръчка. Чирпан - София и обратно реших да я "пробвам" колко може По целия път не паднах под 150 км/ч, а на моменти държах 180 км/ч. Като обороти това е над 4800 - 5000 и нагоре. Говоря за поддържане на такива обороти през целия път.Като разход (бензин) ми даде над 10 л/100км.Нормално ли е?
        Колега много ми се струва този разход. Макар, че зависи от скоростта. Пробвай със 90км/ч то там ще си каже.
        BRAVO 1.6 16V

        Коментар


          #5
          В сервизното ръководство дават за твоя двигател разход 7,5 л/100 км. при скорост 120 км/ч. Още 30 км./ч отгоре явно ще вдигнат разхода, но точно с колко не знам. Казваш че си достигал и до 180 км/ч, което е почти пределна скорост за този мотор... Не мисля, че е добре за двигателя да го товариш с такива скорости и да караш на такива обороти.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            ...колеги... направо ще се разплача дейва...Ходих до София и обратно... верно, че я настъпвах яко колицата, защото ми беше мечта от как съм я купил да я пробвам извънградско...И като си направих сметка... 15,6/100... реве ми се..., че аз не мога да я изхраня бе...Вярно, че върви много... и под 140 почти не падах, но... Дайте съвет моля... да я водя ли някъде да я прегледат или?
            Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

            Коментар


              #7
              Не я води на преглед - за преглед сме си ние, дето искаме да караме със 150, а колите да харчат като за 90 км/ч.И моя е около 10л/100 км когато карам със 140 - 150.
              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

              Коментар


                #8
                nikki_sixx написа:
                ...колеги... направо ще се разплача дейва...Ходих до София и обратно... верно, че я настъпвах яко колицата, защото ми беше мечта от как съм я купил да я пробвам извънградско...И като си направих сметка... 15,6/100... реве ми се..., че аз не мога да я изхраня бе...Вярно, че върви много... и под 140 почти не падах, но... Дайте съвет моля... да я водя ли някъде да я прегледат или?
                Ники, ако искаш по-нисък разход на гориво има едно добро решение на този проблем и то е:- дай да си разменим колите .
                SEAT Leon Cupra 300
                Triumph Street Triple 765 R

                Коментар


                  #9
                  Lane Staley написа:
                  Не я води на преглед - за преглед сме си ние, дето искаме да караме със 150, а колите да харчат като за 90 км/ч.И моя е около 10л/100 км когато карам със 140 - 150.
                  Успокояваш ме, обаче гледам, че има колеги, които с такава скорост пък пак по-малък разход от 10/100 им дава. Иначе пък - супер съм доволен от возията... направо стои като тухла на пътя и в завоите.
                  Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                  Коментар


                    #10
                    VooDoo написа:
                    Ники, ако искаш по-нисък разход на гориво има едно добро решение на този проблем и то е:- дай да си разменим колите .
                    Прочетох предложението ти.., ама ако не бях прочел на Лейн Стейли коментара - можеше и да се замисля...евентуално! Нищо лично пич, ама некси не искам по-малък двигател! Освен това... по тая кола бях луднал..и два месеца преди да я взема ходих като пушена пчела... изобщо не знаех къде се намирам. За сега това е единственото нещо което ме разтревожи...и се чудех дали няма някакъв проблем с електрониките, ама вече ми поолекна малко. Въпреки, че ще чакам още коментари де... и то не, че нямам доверие на написаното, ама повече глави мислят по-добре (уж)
                    Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                    Коментар


                      #11
                      nikki_sixx ако не бъркам беше писал че си карал 10-тина минути с двеста и нещо по магистралата, разхода ми се вижда съвсем нормален, пък и като се има предвид колко са ни гадни бензините [/b]
                      --Старата ръжда любов не хваща!--
                      156 sportwagon 1,9 jtd 115
                      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                      Коментар


                        #12
                        nikki_sixx написа:
                        Успокояваш ме, обаче гледам, че има колеги, които с такава скорост пък пак по-малък разход от 10/100 им дава. Иначе пък - супер съм доволен от возията... направо стои като тухла на пътя и в завоите.
                        Скорост 140-150 и разход под 10 може, ама ако си карал със 150 надолу по баира, а като дойде нанагорнището да дадеш на 4та и да го минеш с 90. При 150 и нагоре, и надолу просто си отвори портфейла по-широчко :D Всъщност може, но ако двигателят е достатъчно мощен и съвременен. Не искам да засягам никого, но... много хора или не умеят да смятат, или не знаят точно как да сметнат или ... или не знам какво. Повярвай ми, може би 35-40% от хората не могат да обърнат Питагоровата теорема и при дадени катет и хипотенуза да изчислят другия катет. Адски елементарно и лесно нещо. Та затова имам резерви относно изчисленията за разход, които се дават. Разходи под заложените от производителя са мираж, но...
                        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                        Коментар


                          #13
                          Мойта равносметка от почивните дни..... с почти пълен резервоар ( 43л.- 44л.) близо 600км и съм една черта преди резервата (7л.)...Горе-долу 40литра за 607км (да сме по-точни)...Този разход е за 450 км извънградски и 150 км градски цикъл...Извънградско 110-130км/ч....
                          Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                          Fiat Punto 1.2 16v LPG

                          Коментар


                            #14
                            Айде и аз да кажа.. с Бравата от подписа София - Пловдив - София 6.5/100, със скорост 120-160 км/ч по магистралата (повече не исках да я ръчкам). С Пунтьо ( пак от подписа) по същия маршрут 5/100, със скорост 110-130 км/ч. Друг е въпроса, че м/у Бравата и Пунтьо, няма място за сравнение като вървеж.
                            Brava 1.6 16v ELX 2001г.
                            Punto М2 1.2 SX 2000г.
                            МРАЗЯ НАП!!!

                            Коментар


                              #15
                              ...за конкретните двигатели неможе да се говори ....но като цяло има сравнение....А и по-лекото купе си казва думата...Със Спортинга София - Пловдив и обратно миналия месец за 40 кинта бензин отидох,върнах се и в СФ още 40 км !!! Yellow_Flash_Colorz_PDT_02 .... На тракия падах към 110км/ч там където обикновенно чакат Зелените жилетки !!!! ....Абе като цяло ако всичко е ок има и нормален разход....,без да е пълна ръчката разбира се !!!(засичането е от светване на резерва до следващо !!)
                              Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                              Fiat Punto 1.2 16v LPG

                              Коментар

                              Working...
                              X