Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с катализатора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с катализатора

    Здравейте преди няколко дена откачих катализатора за да видя дали е още читав, но като погледнах през тръбата видях, че просто вътре няма нищо беше останало само обшивката тоест само като едно кухо гърне, възможно ли е от този катализатор да са останали някакви части по другите гърнета и да са ги позапушили даже и от време навреме се чува някакво подрънкване, но не всеки път обикновено е като минавам по легнали полицаи или през дупки, но пак казвам, не всеки път.
    FIAT PUNTO 1,7TD ELX

    #2
    На мен ми се счупи катализатора преди време.Изрязах гърнето,изчистих го и го заварих наново,като "издрънках" и тръбите и задното гърне,като ги навеждах и почуквах.Всичко беще точно.Но наскоро след това,ми намаля вървенето-тогава не знаех от какво.И при едно изпреварване,кото се чу един гръм,колата така почна да върви....Не знам дали от останали парчета от катализатора или просто старо гърне но се беше запушило /задното/.След смяната всичко си е наред.При теб може и да не се запуши,но може и да се запуши
    FIAT TEMPRA 1.6 i.e.cat
    БМВ E39 520D

    Коментар


      #3
      аха значи си изрязал и си почистил само средното а задното и тръбите си "издрънкал",а сам ли го прави или в сервиз и ако е в сервиз ако може да ме имформираш каква пара ти искаха за тази слуга.поздрави
      FIAT PUNTO 1,7TD ELX

      Коментар


        #4
        Активната мрежа на катализатора е изгоряла и се е счупила на части и сега има парченца по задните гърнета- не пречи. Проблема е ако решетката е здрава и се запуши.
        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          Ако имаш аргонов апарат за заваряване можеш и сам,ако не при някой заварчик-няма да ти вземе много.Една две заварки-предполагам около 20-30 лв.
          FIAT TEMPRA 1.6 i.e.cat
          БМВ E39 520D

          Коментар


            #6
            а според мен някой ти е резнал катализатора взел е вътрешността за продан го е заварил наново е така се правят екстра парички
            bravа jtd 105

            Коментар


              #7
              krasisk написа:
              а според мен някой ти е резнал катализатора взел е вътрешността за продан го е заварил наново е така се правят екстра парички
              Mного точно и намясто казано!
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                Е,не колеги.Катализатора се беше раздробил на парчета-затова го смених.Издаваше яко дандания при подаване на газ.Заварчика ми е приятел и когато го отваря и аз бях там.Между другото излезе на много малки парчета.
                FIAT TEMPRA 1.6 i.e.cat
                БМВ E39 520D

                Коментар

                Working...
                X