Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за кора и някой други въпроси.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за кора и някой други въпроси.

    Здравейте. Искам да си оправя някой неща по колата (не технически),ама нещо неми достига акъл.Значи колата е с ново цд и нови говорители,обаче фабричните места за говорители на типото,и отзад и отпред са много малки.Бас няма никъкъв и като увеличиш повече пръщи.Те действително са си доста малки местата.Идеята ми е отзад да махна кората и на нейно място да сложа някъква плоскост и да я тапицирам (работя в мебелна фирма и няма да ми е проблем).На нея ще мога да сложа две елипси и да оправя звука отзад.Отпред обаче незнам какво да правя и къде да сложа по големи говорители,то няма никъде място.Ако някой си е маисторил музика на типо нека сподели някоя идея.Другото нещо което ме дразни в купето е една пластмаса-триъгълна която седи на шофиорската врата точно под врътката за регулиране на страничното огледалото.Има една счупена щипка и виси.Как да я хвана отдолу за ламарината.Междудругото като ходих преди време до италянеца за алтернатор питах и за тая пластмаска,ама я нямаха отделно и вървяла с вратата.То това не е кои знае какъв косур,ама ме дразни.Незнам дали темата ми е точно за този раздел,но се надявам някои да помогне.Не искам някъква супер музика,просто да свири нормално с приличен бас.Италянците са измислили много тъпо местата за говорители и сега трябва да се побългарява.Пеца, има специална глава за подобни теми, приятелю. Сполай ти и занапред обръщай внимание на спецификата на отделните глави и смисловото разпределение на темите в тях...Модераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    #2
    Колега виж тази тема в тунинга http://tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=66&t=63240
    Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

    Коментар


      #3
      6ma7ka7a написа:
      Колега виж тази тема в тунинга http://tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=66&t=63240
      Мерси
      Fiat Tipo
      Corsa b комби !

      Коментар


        #4
        Каква марка говорители си слагал, ако не е тайна, аз на моето браво отзад му натиках елипси на оригиналните места за говорители, които бяха доста малки.
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          van_dal написа:
          Каква марка говорители си слагал, ако не е тайна, аз на моето браво отзад му натиках елипси на оригиналните места за говорители, които бяха доста малки.
          Блаупункт е марката,донесе ми ги приятел от германия ,бяха за друга кола но по стечение на обстоятелствата ги взех аз.Цд-то ми е JVC не помня точно модела,преди 3 месеца го купих за 260лв.Аз отзад ще преправя кората и ще сложа по големи колони,само дето се чудя с какви характеристики да взема ..колко вата,колко ома. Цд-то е 4х50.Ще е без усилвател,щото сам чувал същото цд с елипси отзад си свири супер и си вади нормален бас и силен звук.Аз целя същото.Кората ще я преправя,но незнам какви говорители да взема. Cd-то ми е това само че сиво:
          Fiat Tipo
          Corsa b комби !

          Коментар


            #6
            интересно блаупункт, а гъгнат и няма бас, това не е възможно, във служебното канго има почти същото ЖВЦ за 4X45 и има два говорителя с диаметър около 5 см. а вади супер звук, кората мога да ти препоръчам да я подсилиш с две метални пръчки, вместо да слагаш друга
            --Старата ръжда любов не хваща!--
            156 sportwagon 1,9 jtd 115
            ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

            Коментар


              #7
              Колега най-добре си отрежи една кора от пдч няма огъване няма нищо и по-добре ще изли баса няма да мърда кората.
              Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

              Коментар


                #8
                Тая кора която ми е сега е в лошо състояние,изметната е и е спукана на едно място.Аз мисля новата да е от пдч или мдф обаче ми се струва некси че ще е тежка. пдч-тата и мдф-те са по 18 мм,аз отрязах едно парче мдф в службата,ама некси тежко ми се струва пък и като го тапицирам ще стане още по дебело.Намерил съм един гетинакс 8мм ще го оребря отдолу с два алуминиеви профила,няма да е грозно и ще го тапицирам,ама незнам с какъв плат.Предложете и какви колони да си купя?
                Fiat Tipo
                Corsa b комби !

                Коментар

                Working...
                X