Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мека връзка за Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мека връзка за Пунто

    Здравейте момчета,меката ми връзка сдаде багажа, ходих до един сервиз, в който ми казаха нещо доста странно, за това искам да го коментирам с вас.Механиците ми казаха, че някаква истинска за Фиат - 100Лв. Споменаха, че имат и ментаци по 30Лв.Това била крайна цена, която включва и труд.Общо взето, тая "ментето" ми се струва на прилична цена, но оригинала - в никакъв случай.... Говорим за консумативна част, за кола 94г. все пак, не мислите ли?Така, другото което искам да попитам - мъника стана доста по "ръмжащ" :D Пали си гумите като за последно, а и ръмжалка като такова. Оборотите ги пълни за части от секундата, а след 5,500 направо препуква - пълни душата истински Въпроса ми е, ако си карам така известно време, има ли опасност да ме спрат рекетьорите с белите лебеди и ако ме спрат то за какво ще е? Да кажем, че вдигам шум - добре, но закона гласи от 16:00 до 22:00 няма ограничения за силният шум. Всичко по колата е изрядно, само това да го кажа ме притеснява. Та, дори и ако ме спрат, и не успея да изляза на глава с тях, каква евентуално ще е глобата (акт/фиш) символична сума, или не съвсем? ***Fiat Punto 1.2SX 94г.

    #2
    Колега,нека да издам тайната.Колата откакто сме я взели(вече около 3год.) винаги си е ръмжала като за световно.Най-вероятно е тази мека връзка,но на баща ми много му харесвало така и ми кза в никакъв случай да не я сменям.А мен ,честно казано, много ме дразни-искам да си е тихичка и кротичка.А с "рекетьорите с белите лебеди" засега проблеми нямам (дано и да нямам),а доста съм "ръмжал докато минавам покрай тях.Не мисля че и ти ще имаш проблеми,но нека някой каже дали е проблем това за колата!

    Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

    Коментар


      #3
      Ххехе, наистина звука е удивителен, но честно казано ми се струва, че и разхода се покачи.Ама то може и да е, защото повечко я ръчкам сега когато ръмжи :D

      Коментар


        #4
        миналата година сменях меката връзка, че положението ми беше като твоето и излезе към 70-80 пари май...п.п. това с вървежа може да е от запушен катализатор... той е след меката връзка... може би е дошло време да го отрежеш и да сложиш 1 резонаторно гърне. Не го хвърляй или подаравай катализатора - изкупуват ги по 100-200 лв. май... в "Купувам" има тема за това - виж... http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=24593п.п.2 - неизправностите в изпускателната система като правило водят да повишаване на разхода на гориво....
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          #5
          Аз смених моята за 20 лв. за труда не коментирам з/о майстора ми е приятел, но той казва каквато и да сложиш все същото време ще изкара, само гледай да не е от тия ментета с по-рехавите оплетки вземи си от по- плътните и по-дебели като ги погледнеш на око те си личат огромините разлики.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #6
            donnna написа:
            миналата година сменях меката връзка, че положението ми беше като твоето и излезе към 70-80 пари май...п.п. това с вървежа може да е от запушен катализатор... той е след меката връзка... може би е дошло време да го отрежеш и да сложиш 1 резонаторно гърне. Не го хвърляй или подаравай катализатора - изкупуват ги по 100-200 лв. май... в "Купувам" има тема за това - виж... http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=24593п.п.2 - неизправностите в изпускателната система като правило водят да повишаване на разхода на гориво....
            И аз го забелязах...20Лв - 100км. е та както и да го погледна, си е 10 на сто... Ама то може и да е от това, че сега като ръмжи повече, повече го и настъпам де :D

            Коментар

            Working...
            X