Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тампон на заден мост на ТЕМПРА - за смяна

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тампон на заден мост на ТЕМПРА - за смяна

    Колеги някой сменял ли е този тампон и ако да, може ли да споделите как става, трудоемко ли е и.т.н.Тампона е на задния мост гледам, че май е заминал.
    Прикачени файлове
    FIAT TEMPRA 1.6 i.e.cat
    БМВ E39 520D

    #2
    Мисля че трябва да се свали задния мост и да се избие тампона,след което да се набие новият.По-добре да се сменят и четирите(за да не го сваляш пак по-нататък).Не е толкова трудно колкото изглежда стига да имаш инструменти,а и някой трябва да ти помогне със самото сваляне.
    COUPE 1.8 16V
    Volvo XC90 T6

    Коментар


      #3
      преди време ми преглеждаха бравото- то е същото отзад. тоя каза, мноо здраво бе и пипа този тампон. вика ей тука се разбиват и после направо подложка им слагат, взместо да ги сменят. очевидно го има и този момент
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Чудя се въобще дали да ги сменям.Как се познава дали са за смяна.Трябвя да се разбие изцяло ли,дали ще стане нещо ако си го карам така?Не съм забелязал нещо да ми тропа по отзад.За това се чудя дали да се занимавам да ги сменям.
        FIAT TEMPRA 1.6 i.e.cat
        БМВ E39 520D

        Коментар


          #5
          Аз знам, че Темприте са здрави машини и понякога е скучно само да сипваш гориво и да караш.... Yellow_Flash_Colorz_PDT_02 Ама ти май наистина си без работа и се чудиш какви да ги сътвориш Yellow_Flash_Colorz_PDT_08 Та мисълта ми беше, че нещо, което си работи - не се пипа
          My car is the best :P
          Fiat Tempra SW 1.9 TD

          http://moskvich-bg.org/phorum-5.2.6a/index.php?5

          Коментар


            #6
            Колега,караш ме да се смея :D Мисълта ми беше да не земе някаде да ми изпадне задния мост ако му не обърна внимание на време.Все пак си намирам работа по колата и не я оставям нещо да трака и да не работи-перфектна е за модела си
            FIAT TEMPRA 1.6 i.e.cat
            БМВ E39 520D

            Коментар


              #7
              Разбира се, че трябва да са изправни.Сипвай горивце и карай
              My car is the best :P
              Fiat Tempra SW 1.9 TD

              http://moskvich-bg.org/phorum-5.2.6a/index.php?5

              Коментар


                #8
                Здравейте колеги. На мен ми се наложи да сменям такъв тампон. Беше предния на магарето. Има разлика в размера между преден и заден,. При мен беше заминал целия, даже гумата я нямаше. Въпреки това обаче рядко се усещаше. Относно работата : Минах без сваляне на моста, но си беше занимавка. В рамките на 5-6 часа приключих , като тук слагам и времето за направа на нещо като стяга. Имай предвид, че ако не е отцепена гумата от външната гривна ще видиш много зор. Затова моя съвет е, ако тампона е здрав по-добре не пипай. Не се притеснявай, че ще те остави на средя пътя. Тази болка търпи отлагане само дето дупките ще ти напомнят за проблема.
                TEMPRA 1,9D 1994г. седан - преди
                ТЕMPRA 1,9TDS 1993г. комби - сега
                НЕ КАРАЙ С ПО-ГОЛЯМА СКОРОСТ ОТ ТАЗИ, С КОЯТО МОЖЕ ДА ЛЕТИ ТВОЯ АНГЕЛ-ХРАНИТЕЛ

                Коментар

                Working...
                X