Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с новото ми Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с новото ми Браво

    днес си регистрирах новия фиат и имам 3 проблема.1. След кат сипах 20 лв бензин- 9.6 литра- стрелката се вдигна на пурвото деление над червеното минах 20 км и то с кротко каране около 2000 об.и за 1-2 километра стрелката падна от горе до долу и сега свети пак лампата и е даже под червеното.Знам че разход не се мери така ама половин литър на километър не е нормално. Кажете с какво да започна- филтъра е сравнително чист.2. Отдясно струва ми се че от предното колело се чува едно твърдо похлопване като минавам през дълбоки дупки с десните колела. Отляво не се чува. Кажете от какво може да е. нещо тампони на амортисиор мисля ама кажете вашето компетентно мнение.Надявам се да ми помогнетеБраво 1.6 16 в
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Re: Проблем с новото ми Браво

    infineon написа:
    днес си регистрирах новия фиат и имам 3 проблема.1. След кат сипах 20 лв бензин- 9.6 литра- стрелката се вдигна на пурвото деление над червеното минах 20 км и то с кротко каране около 2000 об.и за 1-2 километра стрелката падна от горе до долу и сега свети пак лампата и е даже под червеното.Знам че разход не се мери така ама половин литър на километър не е нормално. Кажете с какво да започна- филтъра е сравнително чист.2. Отдясно струва ми се че от предното колело се чува едно твърдо похлопване като минавам през дълбоки дупки с десните колела. Отляво не се чува. Кажете от какво може да е. нещо тампони на амортисиор мисля ама кажете вашето компетентно мнение.Надявам се да ми помогнетеБраво 1.6 16 в
    най-напред да ти е честита и със здраве да си я караш :D та сега по темата...качваш се на новия фиат и го караш в някой сервиз дори във форума има телефони и т.н. на доста сервизи и се започва ремъци масла работи...всичко да се смени...после си я водиш да ти прегледат предницата 5лв струва и да и направят реглаж 15лв...ще ти кажат какво откъде и как хлопа и най-важното колко ще ти струва ремонта ако не се лъжа резервата в резервоара е около 7 литра така че ако си я купил от автокъща е нормално обикновено сипват по кило две бензин/нафта колкото да припали колата и като си сипал 9 да ти светне лампата след малко каране а и не се плаши...те колите харчат а и споко...и аз бях така като си купих бравата преди 2-3 седмици...само се услушвам и като хлопне нещо и при майстора ще ти мине като я покараш малко и като ти се посмеят в сервиза
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #3
      За разхода - ако сега не ти е до мерене "от пълно до пълно" поне я засечи от светване на ламБата до следващото светване, щото така както си е светела, тя може и на пари да е била. Освен това, аз имам наблюдения, че лампичката обикновено светва при повече от посочваните в книжката 7-8 литра, понякога и при над 10 оставащи може да засвети. Колкото до почукването - колегата kiselo ти го е казал за проверки и пр., ама е стара истина, че "нова" стара кола трябва да има музика, иначе много неща се чуват Майтапът си е майтап, ама иди да ти я видят, ремонтите по предницата не са скъпи, по-добре да си спокоен.
      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

      Коментар


        #4
        За светването на лампата добре ама то светна и след 1 км стрелката бе6е паднала под 4ервеното.Както и да е. а за предницата си е добре в смисъл на право си върви при пуснат волан. само като мина през дълбока дупка се усеща от едната страна хлопане.Кажете какво може да е, да го сменя за обслужването всичко сам ще си направя че нямам много вяра на майстори, само за ремъка ще се ходи на сервиз.П.П. Бравото го взех за 2400 с запазен външен вид и вътре с минимални забележки, с готини предни гуми.Още един въпрос- Кажете отнякаде може ли да се намери CD чейнджър за бравото че сърце не ми дава да го изскубя. На огигиналния касетофон пише cd Changer control. Къде се слага този модул и има ли изведени кабели към него?п.п. Касетофона е AD 182 H
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          infineon написа:
          За светването на лампата добре ама то светна и след 1 км стрелката бе6е паднала под 4ервеното.Както и да е. а за предницата си е добре в смисъл на право си върви при пуснат волан. само като мина през дълбока дупка се усеща от едната страна хлопане.Кажете какво може да е, да го сменя за обслужването всичко сам ще си направя че нямам много вяра на майстори, само за ремъка ще се ходи на сервиз.П.П. Бравото го взех за 2400 с запазен външен вид и вътре с минимални забележки, с готини предни гуми.Още един въпрос- Кажете отнякаде може ли да се намери CD чейнджър за бравото че сърце не ми дава да го изскубя. На огигиналния касетофон пише cd Changer control. Къде се слага този модул и има ли изведени кабели към него?
          как така за 2400 ??? лева или евро а за това че като пуснеш волана върви направо не означава че предницата ти е ок то и моята брава върви направо ама носачите и са за смяна Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 а това за сам да си направиш обслужването...за смяна на маслото има доста места примерно където го сменят дори безплато като го купиш от тях...защо да се цапаш като може някой друг да се цапа...по добре се поразрови из форума и намери надежден сервиз наоколо...а и сега мернах че си от софия...сервизи колкото си искаш...вантотерйд(дано не съм объркал името) сякаш бях чел някъде че бая го хвалят... но някой колега от сф трябва да каже
          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

          Коментар


            #6
            Е вантотреид ще ми отрежат главата с техните цени- а за цената 2400 е да при това лева. закупих я днес колата има ел стъкла, ел огледала. ел фарове регулиране на волана, хидравлика, оригинални халогени ии това е май даже и прилични гуми отред които днес ми поднесоха. За правене имам едното задно колело което не му държи спирачката и това похлопване.Та кажете детайлите от които може да хлопа плс носачи тампони на амортисиора, какво още има там което се може да се разбие.Хлопането е слабо де ама искам сичко по колата да е на 6
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              И при мен похлопваше и от ляво и отдясно. Карал съм доста километри така и не съм имал проблеми. Може да е тампон на стабилизиращата щанга.
              Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

              Коментар


                #8
                Ебаси 2400лв. Кажи от къде го взе това браво и аз да си взема едно за толкова.
                Fiat Brava 1.4 97

                Коментар


                  #9
                  похлопването отпред лесно се разбира като натиснеш гумата с крак отстрани, ако се получи някакво хлътване, най-вероятно да са тампоните на носача, а задното колело спирачката сигурно е запушено маркучето, ако другите държат не виждам какво да е друго
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #10
                    Така значи гумата няма луфтове като се натиска нито се клати на никъде. Днес като го покарах повече ми се струва че поизчезна но ще видим по натам.А за спирачките ако сам си сменя маркучето и цилиндърчето после ще успея ли сам да го обезвъздуша или е трудно? @lunafiatik само това браво и един голф 3 ка бяха. ако те интересува голфа пиши на лс да ти дам телефон.
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11
                      infineon написа:
                      Така значи гумата няма луфтове като се натиска нито се клати на никъде. Днес като го покарах повече ми се струва че поизчезна но ще видим по натам.А за спирачките ако сам си сменя маркучето и цилиндърчето после ще успея ли сам да го обезвъздуша или е трудно? @lunafiatik само това браво и един голф 3 ка бяха. ако те интересува голфа пиши на лс да ти дам телефон.
                      Сам няма да можеш, особено ако не знаеш как се обезвъздушават спирачки. Най-малкото ти трябва някой да натиска педала когато трябва.
                      N.Y. State of Mind

                      Коментар


                        #12
                        е не е толкова сложна работа, стига да не са клеясали болтовете на старото маркуче, отвиваш, слагаш новото, най-добре да се натисне спирачка да изхвърли 20-30 мл. сп. течност да няма останали боклуци, завиваш го и на спирачния апарат трябва да има винт или пробка леко се развърта и се обезвъздушава, ама както каза колегата трябва да има някой на педала
                        --Старата ръжда любов не хваща!--
                        156 sportwagon 1,9 jtd 115
                        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                        Коментар


                          #13
                          Здравейте! Бих искал да ви задам няколко въпроса, понеже съм новак и не разбирам много от коли. Искам да ви попитам, Fiat Bravo 1.6 16v има ли хидравлика на волана, защото мисля това да е първата ми кола, която мисля да купя скоро. И ако има някой от форума, който кара такъв автомобил да ми обясни дали е доволен като цяло от колата и кои са и по слабите места. Благодаря ви предварително!

                          Коментар


                            #14
                            kocetotuning написа:
                            Здравейте! Бих искал да ви задам няколко въпроса, понеже съм новак и не разбирам много от коли. Искам да ви попитам, Fiat Bravo 1.6 16v има ли хидравлика на волана, защото мисля това да е първата ми кола, която мисля да купя скоро. И ако има някой от форума, който кара такъв автомобил да ми обясни дали е доволен като цяло от колата и кои са и по слабите места. Благодаря ви предварително!
                            ам колега относно хидравликата всяка брава си я има...относно колата марката и модела...просто няма какво да се каже освен относно моторетката под капака нека някой който има такъв да сподели че аз съм фен на нафтовите ха а има бая съфорумници които са с такива колички може да се поровиш и в търсачката или да се поровиш в раздел бензинови двигатели успех
                            Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                            BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                            BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                            Коментар


                              #15
                              Мерси колега за отговора. Ще се поразровя за бензиновия двигател.

                              Коментар

                              Working...
                              X