Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трудно палене = по-нисък разход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трудно палене = по-нисък разход

    Здравейте колеги.На моята кола се появи следният феномен:колата започна да пали по-трудно (не от 1/4 оборот,а от 3/4),но пък за сметка на това ми намаля разхода на газ с над 1 литър.С газов инжекцион съм и работата на бензин на двигателя е пряко свързана с работата му на газ.Преди да се появи този парадокс двигателя палеше много лесно и работеше прекрасно,но имаше повишен разход.Сега пали по-трудно,има същата динамика,но харчи по-малко.Къде може да е проблема?Единственото нещо,което ми идва на акъла е темп.датчик да е показвал по-ниска температура,но не трябва ли тогава колата да държи по-високи обороти от нормалните?
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    А какво общо ще има показанието на температурният датчик с по-лесното палене

    Коментар


      #3
      Логиката ми е,че при студен двигател,а отчитане като загрял,сместа ще бъде по-бедна и респективно предполагам по-трудно палене.Както и обратно,ако датчика отчита по-ниска температура при напълно загрял двигател,то би следвало сместа да бъде обогатена и от там по-висок разход.
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #4
        На бензин свети ли ти лампата за инжекциона, а на газ да гасне- това е една от причините за температурен датчик дал на късо. :D
        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          Не,лампата не инжекциона не свети на бензин.Всичко си е по старому,само дето разхода падна и паленето се промени леко.Не казвам ,че е от този датчик,а се питам кое е повлияло.
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар

          Working...
          X