Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

600 км. извънгадско = 800 мл. масло :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    600 км. извънгадско = 800 мл. масло :(

    Днеска като проверих маслото беше почти на минимума. Долях едно кило Лукойл 10/40 полусинтетика. Знам че е скапано ама ще го сменям всичкото до месец. Сега мисля да сложа добавка на ЛъкиМоли (намалялово теза до 30%). Въпроса е да ходя ли на майстор та да ме съблече чисто гол и после да се гаври с мене или да си карам с добавката. Течове няма (по колата е чисто) само около филтъра е омаслено.
    Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
    MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
    Engine Stamp: 176B9.000
    Version Code: 176BV
    Version: V5 | SPORTING | 03.'98

    #2
    Защо не си стегнеш филтъра?Аз имах подобен проблем.Не ми бяха стегнали филтъра добре и маслото беше поизтекло.Добре,че не съм останал без мало.Ако пък колата ти харчи толкова масло,то тогава работата отива към основен ремонт.....
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      Тва с филтъра ще го пробвам още сега. Благодаря. Други предложения? Варианти за добавки?
      Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
      MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
      Engine Stamp: 176B9.000
      Version Code: 176BV
      Version: V5 | SPORTING | 03.'98

      Коментар


        #4
        намали скороста Не казваш как си го карал - ако е бързо за толкова километри е нормално.
        Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
        Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
        Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

        Коментар


          #5
          nasty написа:
          намали скороста Не казваш как си го карал - ако е бързо за толкова километри е нормално.
          Нормално е за 600км да изхарчи почти литър масло ли???
          BRAVO 1.6 16V

          Коментар


            #6
            Ако е карал 600км на 6000 оборота даже е малко 800мл :D

            Коментар


              #7
              Aкo e карал 600км на 6000оборота сега щеше да пита дали някой продава мотор за Punto
              Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

              Коментар


                #8
                Филтъра звучи най-разумно. Аз бях изгубил над литър от незатегнат филтър.
                Fiat Brava 1.6
                Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
                Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

                Коментар


                  #9
                  mita написа:
                  Филтъра звучи най-разумно. Аз бях изгубил над литър от незатегнат филтър.
                  Няма какво да го проверявам филтъра. Все пак отдолу не ми тече масло. Все пак погледнах и установих че е доста затегнат. Може да е защото си бях въобразил, че икомомичното каране е да сменяш скорост над 3500 оборота + това имам доста сериозно зацапани инжектори и колата хич не върви на бензин. В кайнасметка ще ходя да ми премерят компресията и ше видим какво ще стане. Надявам се тази тема да стане нещо като "Гори ми масло - причини и решения" ама ше видим какво ще стане. Вторник на майстор и пак ще пиша.
                  Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
                  MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
                  Engine Stamp: 176B9.000
                  Version Code: 176BV
                  Version: V5 | SPORTING | 03.'98

                  Коментар


                    #10
                    С ръчкане си сваля от маслото , пунтото е двувалка върви повече над 3500 оборота.150-60 си е по спомени към 5+ оборота.Та с такова каране - защо не Аз от караулката до костинброд преди редовно с по 150км и отделно др такива ускорения - поглеждам маслото свалило няколко мм.Почнах да си карам по спокойно - не мърда Виж да не губиш масло като застанеш пред двигателя от лявата страна - там имах масло ,а един колега от плд каза че и на него от там му се губи - пак беше със спортинг.
                    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                    Коментар


                      #11
                      Според мен ако е наред двг. не трява да ти бута толкова много, не е нормално за цялата смяна на маслото ти колко ще долееш 10 кила , май няма да е само от оборотите, защото баща ми има сеат марбела 900 куб.см. и се кара често извън градско и винаги над 120, а това е доста високи обороти за този двигател и не бута нищо, на 10000 долива макс. литър масло, прави си изводите...
                      --Старата ръжда любов не хваща!--
                      156 sportwagon 1,9 jtd 115
                      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                      Коментар


                        #12
                        Аз на 10000 доливам 4 литра и отгоре бе
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          van_dal написа:
                          Според мен ако е наред двг. не трява да ти бута толкова много, не е нормално за цялата смяна на маслото ти колко ще долееш 10 кила , май няма да е само от оборотите, защото баща ми има сеат марбела 900 куб.см. и се кара често извън градско и винаги над 120, а това е доста високи обороти за този двигател и не бута нищо, на 10000 долива макс. литър масло, прави си изводите...
                          и аз мисля че ако ти е наред двг не трябва да доливаш почти нищо. Демек прав си. Да ама моята бабангия е на 200 000 и противно на моите очаквания си върви да си ебе майката. Затова се чудя дали да й пипам сегментите или да сложа една добавка и да си наливам периодично. В карйна сметка за кво да давам сумати пари за ремонт ?
                          Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
                          MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
                          Engine Stamp: 176B9.000
                          Version Code: 176BV
                          Version: V5 | SPORTING | 03.'98

                          Коментар


                            #14
                            За мен също не е нормално да харчи масло. На моето браво 7000км маслото не е мръднало.
                            BRAVO 1.6 16V

                            Коментар


                              #15
                              nasty написа:
                              С ръчкане си сваля от маслото , пунтото е двувалка върви повече над 3500 оборота.150-60 си е по спомени към 5+ оборота.Та с такова каране - защо не Аз от караулката до костинброд преди редовно с по 150км и отделно др такива ускорения - поглеждам маслото свалило няколко мм.Почнах да си карам по спокойно - не мърда Виж да не губиш масло като застанеш пред двигателя от лявата страна - там имах масло ,а един колега от плд каза че и на него от там му се губи - пак беше със спортинг.
                              От ляво е филтъра. Освен от него да е
                              Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
                              MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
                              Engine Stamp: 176B9.000
                              Version Code: 176BV
                              Version: V5 | SPORTING | 03.'98

                              Коментар

                              Working...
                              X