Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прищракване от съединител

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Прищракване от съединител

    Днес навъртях много километри градско (50) при това половината бяха в ужасни задръствания, и с много ползване на съединител Та като се прибирах се появи едно "прищракване" така да го кажа от съединителяКато го натискам още началото се усеща едно леко щракване и като го натисна вече почти до долу още един път щракване. При отпукане на педала по същия начин един път щраква долу и после горе.Освен това като я паркирах на загасен двигател при натискане се усещаяе нещо като виене при движение на жилото нагоре надолу - или може би не е от жилото а ос самия съединител.Кажете от какво може да се получава това?Преди време като си регулирах съединителя като въртях гайката май съл я въртял с цялото жило има ли опасност да съм го осукал и затова да прави така това беше преди доста време все пак.Чакам вашите съвети
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Най- напред- откачи жилото и го размърдай на ръка и сле днатискане с педала- дали не засяда- понякога оплетките се разплитат под бронята на жилото и стържат. Жило не се ремонтира.
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      Ама това щракане мисля няма как да е от жилотоКакво може да прищраква при натсикане в съединителя колата е Пунто 60
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        Ако не е в жилото- тогава проблема е в съединителя и по- специално контакта лагер- притискателен диск- може да се е вкопал лагера в пластинките на диска- и това се случва и тогава изхода е смяна на съединител- комплект, но все пак преди това се увери, че щракането не е от жилото и педала, ако са ОК- съединител. Виждал съм случаи на лагер влязъл до феродовия диск и огънати и износени докрай пластинки на притискателния, така че ако не е жилото или привода на педала- сваляне на кутията и смяна на съединител.
        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          И моя щракаше, и познай вече не щрака, като сложих нов.
          Фиат Брава 1.4 12V 1998г

          Коментар


            #6
            Открих го е от какво е щракането като се натиска и жилото се мести настрани и от това се получава щракане.Имам един въпрос жилото от плътна стомана ли е или е от усукани жила като жилото на газта да речем.като го гледам от към съединителя и педала ми с вижда като една дебела стоманена тел.Тя има ли опасност да се скъса понеже си скъсах днес гуменото маншонче отгоре от към съединителя?
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар

            Working...
            X