Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с охлаждането на фиат браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с охлаждането на фиат браво

    Здравейте, пак съм аз с поредния проблем . Та значи както си карам по едно време забелязвам че мига лампичката за инжекциона и естествено видях че температурата на двигателя е в червенето ... спрях изчаках да поизтине тръгнах пак почна да прегрява и пак спрях и отворих капака...доста антифриз е хварчал...и пушеше и цвърчеше кутията с антифриза...таа аз не му разбирам званя на един приятел майстор който каза да видя първо пуска ли се голямата перка...пуска се добре но и като върти пак се покачва температурата...после ми каза да си пусна парното...от там дооста топъл въздух духаше и почна да спада температурата...и тои каза че сигурно термостата ще е проблема но не е сигурен и за това питам тук. Прочетох няколко теми но се пак за да съм сигурен да си кажа и мойте симптоми Мерси предварително
    Fiat Bravo '95, 1.8 16v

    #2
    Доста прилича на проблем с термостата. Макар, че щом се е включила перката вероятно термостата е отворил. Все пак радиатора трябва да се е загрял за да се включи.Възможан причина е термостата да отваря много късно или да не отваря напълно.Възможно е също датчика на перката да я включва много късно.Възможно е да има въздушна тапа и антифриза да не циркулира добре или пък да има запушване някъде. Най-добре е да се напълни охладителната система, да се обезвъздуши и след това на запален мотор с безконтактен термометърда се следи как се покачва температурата на главата, термостата, радиатора за да се види как и до къде се движат температурите, кога ще отвори термостата и кога ще се влючи перката
    FIAT Brava 1.6 16v '97

    Коментар


      #3
      днес пък като карах като тръгна да се покачва температурата и като се включи перката температура си падна доста и нямаше проблеми ... странно какво и става на тая кола
      Fiat Bravo '95, 1.8 16v

      Коментар

      Working...
      X